Skocz do zawartości

North American P -51 Mustang Mk III


Spit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Tak sie złożyło ,że jeszcze nie maiałem okazji zaprezentować swoich prac na tym forum.Prezentuje więc samolot P-51 Mustang Mk III w malowaniu 315 Dywizjonu Dęblińskiego , a dokładnie Eugeniusza "Dziubka" Horbaczewskiego.Model to ICM skala 1/48.Kalki ICM i Techmod. Model malowany aerografem.

 

Zapraszam do oglądania i komentowania

 

15970ec196a94657m.jpg efd167914654fc13m.jpg

 

 

8945ab07af7a11c2m.jpg ec672100ef989ab1m.jpg

 

4a2b244eb097e9e4m.jpg 261424fa6f66b926m.jpg

 

4096cf87e011d953m.jpg0ebc1b7a1a4099b3m.jpg

 

791678dd59a84359m.jpg

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny czysto sklejony Mustang, nie jestem specjalistą więc często mi się do czegoś przyczepić. Jedyna rzecz jaką zauważyłem to osmalenia na skrzydłach za działkami, wydają się być trochę jakby pofalowane na boki a powinny być raczej proste tzn. grubsze na początku i ciensze na końcu, no ale jak powiedziałem nie jestem specjalistą:) Dobra robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczności, mnie się bardzo podoba . Też mam na niego chrapkę, tylko że ja chciałbym go wykonać jako samolot Skalskiego. A jak ze spasowaniem części że zapytam, i czy lepiej Icka czy Tamke kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Cieszę się ,że się podoba.Te okopcenia rzeczywiście kiepskie no ale cóż.

Szczerze mówiąc nie miałem w rękach zestawu tamki ale wiem ,że icm skopiował ten zestaw ale chyba kiepsko bo mimo wszystko uważam ,że tamka jest na pewno lepiej spasowana.U IcM-u razi brak kołków ustalających tym bardziej ,że połówki kadłuba nie za bardzo chcą do siebie pasować z resztą elementów jest w miarę dobrze ale szpachli trzeba trochę użyć.Ja żeby uzyskać taki efekt jak na zdjęciach szlifowałem go ze trzy dni.

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wygląda całkiem przyzwoicie . Jednak Te okopcenia wyglądają nie naturalnie . Mogłeś się pokusić o wascha bo dodałby modelowi smaku . No i pociąg go satinem bo strasznie się błyszczy . A tak nie powinno być .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy chyba chce zrobić mustanga "dzióbka" :-))) Ja mam przygotowana Hasegawe w 72 i kalki techmodu :-)))))))). Tak, że dobrze Cię rozumiem :-))

Modelik bardzo przyjemny.

Szczerze mówiąc myślałem, ze to 72. Trochę brak detalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie pomalowane pasy inwazyjne. Tak jak koledzy-za mało subtelne okopcenia przy kaemach (kolego Darthradi,jakie działka?Wszak to były półcalówki...) poza tym rondel na kadłubie przesunięty,a,no i czemu do diaska spód jest trzaśnięty neutral grey'em?? Ale preznetuje się fajnie. No,i bomba nie czarna tylko Olive Drab.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Te okienka za kabiną...no zapomniałem , ale jakim niby kolorem miałby być spód pomalowany???

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno gdzieś na necie (sorry ale zgubiłem stronę więc linkiem się nie podeprę) czytałem rozprawkę na temat malowania Mustangów wyprodukowanych w USA dla RAF-u. Podobno nie były malowane farbami wg wzorców brytyjskich tylko fabrycznymi , czyli np zamiast Dark Green było Olive Drab itp, więc spód mógłby też być Neutral...

Może ktoś z was ma jakieś wiarygodne źródła, bo ten Mustang jest 3 w kolejce u mnie i chciałbym te kolorystyczne rozterki mieć za sobą zanim wjedzie na taśmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hanadam co do kolorów malowania to było tak jak mówisz ale z Mustangami z silnikiem allisona eksportowanymi do Anglii.Pozostałe wersje malowane były według wzorów brytyjskich."Dzubka" już poprawiłem.Co do malowania mojego modelu to uważam ,że jest w 100% kolorystycznie poprawne, chociaż można z tym polemizować bo nigdy nie wiadomo jak wyglądał konkretny kolor farby na konkretnym samolocie w danym okresie i warunkach bojowych.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mustangi serii trzeciej były malowane brytyjskimi farbami. W odróżnieniu od Kittyhawków czy Vengance. Twój Kolego Hanadam Mustang powinien być w takich kolorach jak standardowo Spitfire'y,czyli Dark Green/Ocean Grey z góry i Medium Sea Grey od spodu. A Kolega Spit ma fajny nick;) Mój Ś.P. Ojciec był specjalistą od Spitfire'ów i zostawi po sobie kolekcję 23 tych myśliwców. Spitfire to jest coś. Gratuluję gustu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.