Skocz do zawartości

P-47D Razorback 1/48 Tamiya


gzt

Rekomendowane odpowiedzi

Moj ostatni modelto Tamiya Razorback Fancisa Gabreskiego.

Malowanie wg Techmodu i kalkomanie Techmodu. Pare blaszek Eduarda w kabinie. Farby Model Master enamels.

 

To przyjemnosc skladac model tej klasy. Tamiya zrobila naprawde wspanialy zestaw, Probowalem go nie zepsuc i mam nadzieje ze mi sie udalo. Dodatki to naprawde niewiele. Przewody hamulcowe oraz antenka. Dodalem tez zarowki na koncowkach skrzydel. Uzywalem do malowania Badger360 ale koncowke juz robilem Iwata HP. Badger 360 zdecydowanie nie jest dla mnie. Brak mi wyczucia w paluszkach do tak czulej maszynki

 

Oto pare fotek ktore przygotowalem w Photoshopie Elements ...

 

CRW_1963_edited-1.jpg

CRW_1967_edited-1.jpg

CRW_1969_edited-1.jpg

CRW_1970_edited-1.jpg

CRW_1971_edited-1.jpg

CRW_1972_edited-1.jpg

CRW_1973_edited-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny - podoba mi się mnogość odcieni zieleni - świetnie różnicuje to model i nadaje wyjątkowej plastyczności. Bardzo ładnie kalki również wyglądają. Przy tej antence za owiewką trochę kleju chyba Ci popłynęło i różni się to połyskiem - może warto psiknąć tam lakierem jak na resztą modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny! Uwielbiam ten samolot a tobie wyszedł genialnie! Gratz.

 

Tylko pytanie - dlaczego Razorback? Wydaje mi się że p-47 to były Thundebolt albo Juggernaut

 

Dziekuje

To jest P-47D Thunderbolt ale ta wersja byla nazywana Razorback w przeciwienstwie do nastepnej wersji Bubbletop.

Oto Bubbletop z tej samej resii P-47D

 

Img_1254.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać nic ująć. Model prezentuje się wspaniale !

 

Szczególne wyrazy uznania należą Ci się za wykonanie przebarwień lakieru, subtelnych śladów eksploatacji i idealne ułożenie kalek, które sprawiają wrażenie wtopionych w powierzchnię.

Malowanie Francisa Gabreskiego, choć dość często wybierane przez modelarzy, zawsze dodaje modelowi atrakcyjności, szczególnie jeśli jest on wykonany na takim poziomie jak twój.

 

Gratuluję !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za masa wystająca spod osłony kabiny?

 

to jest tzw "Reusable Putty". Robi to Scotch i pare innych firm. Cos w rodzaju plasteliny ale bez zadnego oleju i zachowuje trwalosc (inaczej "mietkosc" ) pomimo ze jest wystawione na dzialanie powietrza.

Ja to stosuje do maskowania kamuflazu, oraz do zabezpeiczenia kokpitu pzed malowaniem oraz do trzymania owiewki kabiny. Zawsze moge zdjac i odkurzyc to copod szklem. Tutaj bylonieco za duzo i wystaje ale juz to zdjalem i dalem mniejsza ilosc wiec nie widac . Na zjdeciach niestety mozna sie tego jeszcze dopatrzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.