Skocz do zawartości

Jak-7B ICM zima 1942


METYS

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy pokazany "model" a właściwie zabawka na forum. A zabawka, ponieważ sklejony został całkowicie relaksacyjne ( nie dbałem w zasadzie o nic, poza malowaniem ), po blisko 1,5 rocznej przerwie w trakcie której niczego nie udało mi się zbudować.

Maszyna przedstawia samolot Jak-7B, 434 IAP, zima 1942 ( a w zasadzie moją wariację na jego temat ). Przy budowie pierwszy raz korzystałem z "lodówkowca" który jak to zawsze na początku, sprawiał problemy wieku dziecięcego, zdarzało się że pluł farbą albo tracił ciśnienie, na całe szczęście problemy zostały już zlikwidowane definitywnie. A no i przy okazji udało mi się uszkodzić igłę w nowym aero i to już przy dziewiczym pryskaniu.

Zdjęcia niestety są kiepskiej jakości, ze względu na słabe oświetlenie, cienki aparat ( małpka HP ) no i co najważniejsze brak umiejętności. Mam jednak nadzieje że z czasem nabędę wprawy jak i porządną lustrzankę.

 

2d94a3293e68c06a.jpg

dae24c050132a630.jpg

a05ea3976ba53039.jpg

d1dd60c2c29642b4.jpg

f31c0286689dc18a.jpg

4a729b27086fa6eb.jpg

4836c28d02ea60a2.jpg

d09678a05afb0bf6.jpg

88211b8d47cff0f4.jpg

fbb6623286c4dfff.jpg

 

 

ced70a40dda30c6fm.jpg

7c290823ba5d2bb6m.jpg

8ebc1d2766119973m.jpg

aa94685271a956abm.jpg

2bde2178fa409d6am.jpg

f970647061a6f8dfm.jpg

af74708df2861d20m.jpg

e55052ad4554147bm.jpg

36ad44704672719cm.jpg

dcfc737957e523f8m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PKD4GA już raz była o tym dyskusja i dobrze wiesz, że staram się pilnować ortografii i stylu. Niestety mam debilnego Internet Sexplorera i nie mogę w miejscu, z którego piszę, instalować Mozilli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model super!! Malowanie zabójczo wyszło. Szkoda tylko, że śniek się wylewa za ramkę i wygląda przez to troszkę jak kisiel Ślady za płozami byłyby ciekawe

 

Śnieżek ma wylewać się za ramkę, taka była koncepcja tego. Poprawki będę jeszcze wprowadzał, dążę do tego aby samolot był niejako zasypany śniegiem, muszę jeszcze tylko poszukać jakichś zdjęć przedstawiających "zawiane" maszyny.

 

Z czego zrobiony jest śnieg?(sól?).

 

Śniego zrobiony z sody, wody i jakiegoś kleju do paneli.

 

Małpą można zrobić lepsze zdjęcia, tryb makro, dzienne światło, statyw i jest dobrze.

 

Tak wiem, wiem tylko makro mam troszkę lipne, ze światłem słonecznym ci u mnie dzisiaj ciężko a statyw dopiero muszę zanabyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że śniek się wylewa za ramkę i wygląda przez to troszkę jak kisiel
- warto poprawic pisownie.

 

Pozdr.

Pawel

 

Nie odbierz proszę tego jako przytyk ale piszemy pisownię, jeśli już mamy być dokładni.[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę jeszcze tylko poszukać jakichś zdjęć przedstawiających "zawiane" maszyny.

Proponuję zabawy z suszarką + coś sypkiego + jakieś przedmioty, samemu poobserwuj jak to działa, jak się układa "śnieg" podczas zamieci. Próbowałem coś znaleźć, ale z zimowych fotek tylko to wyskrobałem.

http://www.endresfoundation.org/photos/plane3.jpg

http://englishrussia.com/images/korean_boeing/9.jpg

Google nie reaguje na hasła "samolot w śniegu" jakkolwiek bym nie wpisał może ktoś inny będzie miał więcej szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google nie reaguje na hasła "samolot w śniegu" jakkolwiek bym nie wpisał może ktoś inny będzie miał więcej szczęścia.

 

No właśnie mam ten problem, jeśli już cokolwiek znalazłem to tak jak Ty. Żadnych zdjęć przysypanych śniegiem samolotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, zimowe kamo fajne. Ale przy takim stopniu jego wyeksploatowania brakuje mi trochę okopcenia z wydechu. No i oznaczenia wyglądają jakby był namalowane na białej farbie, a przecież dokładnie widać, że pod białym kolorki właściwe są inne. A śnieg fajnie wyszedł. Często nawet u nas śnieg zbiera się w takie kupy i często ich brzegi zaokrągla wiatr. Zawadzają mi jeszcze te patyki w rogu, trochę jakby na silę. I jeszcze jedna rzecz. Nie ma śladów po płozach, a śnieg wygląda na świeżo spadnięty, zatem i samolot powinien być przysypany, w prawdzie mógł by go ktoś odśnieży, ale sam tez zostawił by sporo śladów na śniegu

 

No i jeszcze raz za udane kamo zimowe i jedno za mało popularny obecnie temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, zimowe kamo fajne. Ale przy takim stopniu jego wyeksploatowania brakuje mi trochę okopcenia z wydechu.

 

Okopcenia są z sadzy, i niestety nie za bardzo chciały się trzymać na lakierze. A wierz mi dłuższą chwilkę nad nimi pracowałem.

 

No i oznaczenia wyglądają jakby był namalowane na białej farbie, a przecież dokładnie widać, że pod białym kolorki właściwe są inne.

 

Napisałem że jest to tak jakby wariancja, jednak sugerując się instrukcją malowania postąpiłem według niej prawidłowo Nie twierdząc jednak że merytorycznie względem oryginału jest tak samo. Trochę z gmatwałem wypowiedź no ale trudno

 

Zawadzają mi jeszcze te patyki w rogu, trochę jakby na silę.

 

I tu masz rację, trzeba będzie usunąć.

 

Nie ma śladów po płozach, a śnieg wygląda na świeżo spadnięty, zatem i samolot powinien być przysypany,

 

Właśnie dążę do tego aby i samolot był zasypany. Nie mogę tylko w sieci z najść żadnych zaśnieżonych maszyn na fotkach. A bez jakichkolwiek materiałów nie chcę tego robić, bo mogę spartolić a masa z której jest śnieg nie puści tak łatwo, żeby coś zmienić.

 

METYS a może w jakimś filmie są takie sceny. Chwilowo mi nic na myśl nie przychodzi :(

 

Mi właśnie też, ale nie poddam się tak łatwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.