Skocz do zawartości

[Inbox Wars]Fw 190 A-8/R11 Revell vs. Fw 190A-8 Academy 1:72


krzychu-onisk

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś przed południem razem z kolegą jachud3 wpadliśmy na pomysł stworzenia porównania dwóch modeli poprzez pokazanie ich in-boxów. Ponieważ obaj mieliśmy po foczce A-8 , bez namysłu zabraliśmy się do roboty. A więc:

 

Fw 190A-8/R-11 Revell

RV04165.jpg

 

Zawartość pudełka:

 

Fw002.jpg

 

Fw003.jpg

 

Fw005.jpg

 

Fw045.jpg

 

Fw007.jpg

 

Link do instrukcji -> http://mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=142606

 

Fw 190 A-8 Academy

AC2213.jpg

 

Zawartość pudełka:

 

Fw009.jpg

 

Fw010.jpg

 

Fw008.jpg

 

Fw012.jpg

 

Fw049.jpg

 

Link do instrukcji -> http://mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=107478

 

A teraz porównanie detali:

 

skrzyda.jpg

Tutaj plus dla Revella za prawidłowy wygląd skrzydeł.

 

kadub.jpg

Znów lepszy Revell, delikatniejsze detale.

 

sex.jpg

Detale za Revellem, wypukłe nity za Academy.

 

karabiny.jpg

Znów przewaga Revella, kształt bardziej zbliżony do prawdziwego.

 

kokpit.jpg

I znów Revell...

 

koa.jpg

Uwaga uwaga, mamy niespodziankę! W kategorii kół wygrywa Academy!

 

silnik.jpg

Tu znów Revell, 'płaskie' silniki to nie jest to, co tygryski lubią najbardziej

 

golenie.jpg

Tu widok mówi sam za siebie:)

 

klapy.jpg

klapy2.jpg

Jeśli z zewnątrz można mieć jakieś wątpliwości, to już strona wewnętrzna nie pozostawia żadnych złudzeń.

 

tablica.jpg

Pozostawmy ten widok samemu sobie....

 

zbiornik.jpg

Ten rów mariański na zbiorniku Academy tylko podkreśla przewagę Revella.

 

migo.jpg

Wg zdjęć oryginału, wygrywa Revell.

 

Oba modele posiadają wgłębne linie podziału blach, małe nadlewki, jak to u tych producentów bywa. Przesunięć form i jamek skurczowych nie zanotowaliśmy.

 

Oszkleń nie porównujemy, gdyż w Revellu poszli na łatwiznę i tylną część szyby przytwierdzili do modelu, uniemożliwiając tym samym otwarcie kabiny. Także grubość i przeźroczystość pozostawia trochę do życzenia... tu górą Academy.

 

Podsumowując, Revell z miażdżącą przewagą wygrywa z Academy, także pod względem ceny. Dane z ww.mojehobby.pl :

Fw 190 Revell - 16zł 29gr

Fw 190 Academy - 30zł 69gr

Należy jednak dodać, iż w zestawie Academy dorzucony jest także Kubelwagen. Mimo to sądzimy, że te 14 zł różnicy lepiej zachować w portfelu.

W zestawie Academy są też elementy z których można zrobić kompletną A-6.

 

Pamiętajmy jednak, że żaden model nie jest doskonały, nawet ten Revella Dlatego można rozważyć zakup droższej, ale lepszej Tamiyi. Ale o tym już kiedy indziej

 

 

Ufff, nareszcie... po 3 godzinach wegetowania przed ekranem jesteśmy wykończeni. Mamy jdenak nadzieję, że komuś się przyda nasza praca :P

A teraz idziemy odpocząć...

 

 

Pzdr. od nas obu!

jachud3 i krzychu-onisk

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota panowie.

 

Model Revella miałem już dosyć dawno. W zasadzie jak tylko się pokazał, a były to jak dla mnie jeszcze czasy mocno przed aerografowe i jeszcze nie internetowe. Mimo to miło model wspominam do dziś. Jedyne co mnie intryguje w Revellu to niekonwencjonalne rozegranie kabiny. Dzięki tej "pomysłowości" trudno ją otworzyć, a było by to miłe, biorąc pod uwagę, że wnętrze nie głupio nawet spudła wychodzi. Swoją drogą kibelwagen Academy też nie jest dziełem sztuki, lepszy z pewnością byłby Fujimi.

A w zasadzie fajny Focke Wulf z Academy to tylko D9. Tego też miałem dosyć dawno i również miło wspomina. Ach te śmiglaczki na kołpakach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego można rozważyć zakup droższej, ale lepszej Tamiyi. Ale o tym już kiedy indziej Very Happy
A tak BTW to kiedy pójdziecie w 1:48?

 

Porównanie fajne. W Revellu myślę, że dałoby radę odciąć część od owiewki.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak BTW to kiedy pójdziecie w 1:48? Very Happy

 

Nie za bardzo, przynajmniej ja, w 48 (z samolotów) mam w robocie I-16 i Corsaira, fajne, ale miejsca zajmuje. Będę 48-ki robił ale sporadycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak BTW to kiedy pójdziecie w 1:48?

Nigdy, nigdy, nigdy :D Dobrze mi w 72 to raz, dwa - w 48 widać wszelkie błędy popełnione

 

W Revellu myślę, że dałoby radę odciąć część od owiewki.

No właśnie część nie jest przy owiewce, a przy modelu :/ i to trochę przeszkadza.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność sklejać obie Foki. Jednak z Academy tylko raz i wiecej jej nie skleję, natomiast Revelowską kilka razy, jeszcze po nią sięgnę. W każdym z przypadków Revella mam otworzony kokpit, widać wnętrze. A szkło jak to u tego producenta należy po prostu wypolerować, za około 15-20 zeta można mieć całkiem dobry model. Świetna robota chłopaki, a może teraz do kompletu P-47 z kroplową owiewką tych samych firm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, skala 1:72 to nie sobotnia szkółka dla proffessional 1:48. I podobnie z resztą : Po prostu inna skala, itd. A kto ma za tłuste palce, jego problem.

 

Do Revella jest chyba jeszcze konwersja na A-5.

 

RAV, a po co te okopcenia? Przecie to nie wydechy tam po bokach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj sorki, zawsze jak patrze na fokę A to myślę o tych żaluzjach, którymi uchodzi powietrze wlatujące dookoła kołpaka. W każdym razie należy pamiętać, że jeszcze od dołu rurki dwie wychodzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak BTW to kiedy pójdziecie w 1:48?

Nigdy, nigdy, nigdy :D Dobrze mi w 72 to raz, dwa - w 48 widać wszelkie błędy popełnione

To trzeba po prostu błędów nie robić No ale ten detal...Wszystko jest jakieś takie bardziej naturalne w 48 niż w 72. No ale to moje zdanie

 

W Revellu myślę, że dałoby radę odciąć część od owiewki.

No właśnie część nie jest przy owiewce, a przy modelu :/ i to trochę przeszkadza.

 

pzdr.

No wiem wiem, pisząc "części od owiewki" chodziło mi o owiewkową część przy kadłubie. Pocienić kadłub w tym miejscu, potem odciąć delikatnie - chyba da się to zrobić. No i czsochaj dał radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za docenienie naszej pracy

 

A ja mam przy okazji pytanie: czy ktoś robi blaszki do tej Foczki Academy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale z tego co znalazłem, a raczej nie znalazłem, nie robią nic na zewnątrz...

 

EDIT: no w tym drugim jest już lepiej

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, świetna robota! Bardzo dobra inicjatywa i przede wszystkim pomocna.

A dziękujemy, dziękujemy

Planujecie kolejne odcinki?

Hmm, jak zafundujesz modele to czemu nie A na serio... musimy jakoś się zgadać, żeby znów kupić taki sam model.

 

P.S.: A możeby tak przykleić ten temat, skoro jest pomocny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwota, mam katalog Academy na rok'91 i tam już owa Foka jest...a Revellowska była dużo późniejsza. Academy się ceni, niestety.

A inicjatywa w dechę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal jeszcze kreseczkę po "Fw" i po "R" i będzie czad. Powinno być Fw 190 A-8/R11.

 

Zrobione.

 

Nauczono mnie tego u konkurencji :P

 

To znaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.