Skocz do zawartości

Challenger 1


krzysztof66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pokazuje dzisiaj kolejnego współcześniaka jest to model lee (jakaś chinska zupka ale z tego co wyczytałem to przepak Tamiya)zrobiłem go z pudełka dodałem tylko kilka gadżetów pomalowałem go z ręki aerkiem ponieważ z tych zródeł co miałem takie właśnie było ponadto dałem bardzo lekki wash i błotko tym razem z pisaczka tamiyi komentarze mile widziane pozdrawiam

94a722dcb01b7807m.jpg

8013d9740d5a5e76m.jpg

de5804ca2903d969m.jpg

515a0d54f5ac19c2m.jpg

7242238296c5f58bm.jpg

6c45b89a34a20ab5m.jpg

c149bc7e04ba8adfm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze fajny model.

Ale chyba trochę przy małe te czarne plamy, mam wrażenie, że w oryginale są większe. Ogólnie kawał dobrej roboty.

 

PS.

Widziałem go na własne oczy i fajnie się prezentuje (pomijam wielkość plam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie model fajny. Miałem z tymi wypraskami do czynienia. Trochę szpachli, trochę skraczu i nawet bez blaszek da się z tego zrobić fajny model. Ale jest jedno ale - malowanie. Brytyjski kamuflaż ma zupełnie inny układ plam no i przejścia między kolorami są ostre a nie tak rozmyte jak w Twoim modelu. Zobacz przykładową fotkę ze strony Primeportal.net :

 

http://data3.primeportal.net/tanks/gert_burkert-opitz/challenger_1/images/challenger_1_20_of_20.jpg

 

Acha i odbłyśniki reflektorów pomaluj oraz "kapturki" na wyrzutnikach granatów powinny być czarne a nie zielone. A gdzie gaśnice zniknęły ? Powinny być po obu stronach za reflektorami.

Nie odbieraj tego jako złośliwość z mojej strony. Nie jest moją intencją szydzić czy bezsensownie drwić z Twojej pracy i wysiłku. Malowania już nie zmienisz ale postaraj się poprawić wymienione wyżej pomyłki a model od razu nabierze lepszego wyglądu. Chociaż i tak prezentuje się okazale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dorzuce pare uwag krytycznych do poprzedniej wypowiedzi.

Model Tamiyi mial niestety pare bledow merytorycznych. W internecie jest tyle materialow, ze mozna latwo brakujace czesci dorobic z kawalkow plastiku. Szkoda ze ci sie nie chcialo.

 

Co do malowania dodam tylko ze:

Dzialo owiniete jest rekawem termicznym, ktory nie byl malowany. Z tego co pamietam byly dwa typy, khaki i oliwkowy. U nasady dziala jest taka gumowa oslona, ktora jest zawsze czarna. Koncowka lufy, zawsze czarna. Oslona lustra na koncu lufy - czarna bo z gumy.

Poza tym: czolg nie ma zadnych oznaczen oprocz numeru rejestracyjnego. Czolg pozbawiony jest anten. Wszystkie peryskopy i lampy sa zamalowane. Czolg ublocony - fartuchy uswinione, a kola czyste - jak to mozliwe? Wydechy jak nowe, ani troche nie odymione.

To tak na szybko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcintosh napisał;

Co do malowania dodam tylko ze:

Dzialo owiniete jest rekawem termicznym, ktory nie byl malowany. Z tego co pamietam byly dwa typy, khaki i oliwkowy. U nasady dziala jest taka gumowa oslona, ktora jest zawsze czarna. Koncowka lufy, zawsze czarna. Oslona lustra na koncu lufy - czarna bo z gumy.

Poza tym: czolg nie ma zadnych oznaczen oprocz numeru rejestracyjnego. Czolg pozbawiony jest anten. Wszystkie peryskopy i lampy sa zamalowane. Czolg ublocony - fartuchy uswinione, a kola czyste - jak to mozliwe? Wydechy jak nowe, ani troche nie odymione.

już go trochę poprawiam myśle że zaczyna wyglądać trochę lepiej.

6358dc9b33602631m.jpg

f5c6bf2b43386651m.jpg

fce8dfcb4d1f95a2m.jpg

61d0a66cafb832a6m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Po poprawkach Czelej wygląda jeszcze lepiej.

No, jak dla mnie BOMBA!!!

 

Czekam na inne, bo wiem, że ostatnio dużo dłubiesz współcześniaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Model całkiem przyjemny dla oka - mam tylko pytanie jak się ma sklejalność tego w całość? Dużo potrzeba szpachli? Jak wygląda sprawa z kalkami? No i na koniec jeszcze jedno pyt. czy w tym zestawie dołączony był zestaw napędowy z silniczkiem elektr.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.