Skocz do zawartości

Porzucona Jagdpanthera -TAMIYA 1:35


Firefly Vc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów modelarzy,jestem nowym użytkownikiem tego forum.

Mam 18lat i pochodzę z łódzi.Chciałem zaprezentować jeden z moich modeli,proszę o opinie i ocene pozdrawiam Firefly Vc. mam pytank jak dodać zdjęcia bardzo ale to bardzo dziękuje za waszą pomoc!!!!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Więc tak.

Ogólnie model bardzo ładnie zrobiony. Podobają mi się delikatnie rainmarksy oraz obicia. Fajne listki. Niestety trochę mniej podoba mi się dół działa. Domyślam się że to czerwone to kurz. Dla mnie to wygląda jakby ktoś powycierał farbę do samego podkładu. Niepodobają mi się gąski. Po pierwsze wydaje mi się, że są za długie, a po drugie średnio podoba mi się ich kolor. Niemniej te mankamenty nie psują ogólnego wyglądu modelu i jest dobrze. Teraz pomaluj budynek i ulicę dodaj kilku figurantów i masz fajną winietkę.

Pozdro

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, udało się

Moim zdaniem model mocno nierówny. Bardzo ładnie sklejony, kolorki, może z deczka za ciemne i wyraziste, ale świetnie położone. Fajne efekty zacieków czy plam. Obicia trochę na siłę i w dziwnych miejscach, zbyt równomiernie. Ale to co dzieje się poniżej błotników i na przedniej płycie całkowicie do mnie nie przemawia. Gąski strasznie jasne, a cała reszta w jak mniemam kurzu. Nie wiem, w moim odczuciu przy takim zakurzeniu dolnych powierzchni choć trochę powinno się go znaleźć na górze... Rdzawy nalot na gąsienicach - skoro porzucony to okej - ale czemu nie ma go na gąskach zapasowych?

 

Ogólnie - fajnie pomalowany, ale "dolna połowa" psuje odbiór.

 

PS: Pozamiatałem niepotrzebne posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę u Ciebie duży potencjał modelarski. Dobrze zrobiony model. Świetnie prezentują się "rainsy"! Duży plus!!!

PS: Koniecznie dokończ dioramkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt czerwonego nalotu to wina lampy błyskowej z aparatu ( za bardzo rozjaśniło)w rzeczewistości ten kolor jest brunatno-rdzawy.Co do gąsek posiadam fotke na której są tak rozciągnięte gąski po przez nadmierną eksploatację po nad to są zerwane wałki skrętne.Jeżeli chodzi o dioramę to będzie totalna ruina walające się graty zniszczone meble i wszędzie dużo gruzu.Serdecznie dziękuję za wasze opinie,będę zamieszczał fotki z kolejnych etapów pracy POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gąsek posiadam fotke na której są tak rozciągnięte gąski po przez nadmierną eksploatację po nad to są zerwane wałki skrętne.

Fakt, nie pomyślałem o tym aspekcie, mój błąd.

Mam nadzieję, że szybko dokończysz dioramkę, bo jestem ciekawy efektu końcowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji - podnośnik pomaluj na bazowy kolor, np. Dunkelgelb. Warto też pomalować lufę karabinu. Skrobnij skalpelem szew po formie na tylnym zaczepie liny holowniczej i podmaluj, bo rzuca się w oczy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawa teoria ale mógłbyś postarać się bardziej

liście są zbyt regularnie ułożone

To nie jest teroia tylko samo życie a co do liści to nie są regularnie ułożone, a liście zdmuchiwałem areografem te które był słabsze,a te co sie trzymał na pancerzu i w zakamarkach zostały. POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko do was modelarze jakie figurki umieścić na dioramie ponieważ zabrakło mi weny chodzi mi o wasze pomysły z gury dziękuje i pozdrawiam.ps ja myślałem nad takim ustawieniem kobieta w łachmanach trzymająca za rączke małe dziecko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to JP raczej by tam już nie stała..

 

Niby dlaczego Tygrys ze 102 batalionu stoi we Francuskiej miejscowości Saumur przy drodze D979 na przedmieściach Vimoutiers do dzisiaj w tym samym miejscu gdzie ponad 60 lat temu porzuciła go załoga. W internecie widziałem fotkę Tygrysa królewskiego który stoi na poboczu zwykłej ulicy na zachodzie Niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przedmieściach.. na poboczu..

ale nie przed wejściem na czyjąś chatę :]

weźcie już nie dorabiajcie ideologii.. chata stoi prawie cała.. w rok po wojnie miała by już mieszkańców a biorąc pod uwagę stan JP wojska wyzwoleńcze już dawno by się nią zaopiekowały :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 to jest ruina narorznika kamienicy

a wygląda jak narożnik kamienicy

poza tym.. jakiś taki cały i nie postrzelany.. nikt nie strzelał do tej JP? żadne rykoszety nie odłupały kawałka ściany? mógłbyś nad nim trochę popracować :]

 

a po 2 jest dużo fotek porzuconego sprzentu z okresu po wojennego

no jest dużo zdjęć.. a jak się to ma do twojego dzieła? :] jeżeli robisz to wg. konkretnego zdjęcia to wrzuć je, będzie można porównać..

a jeżeli to twoje "widzimisię" robione wg. zlepków paru zdjęć.. to średnio to wszystko się komponuje :]

 

i po 3 prosze o przemyślenie swoich postów

proście.. a będziecie prości :]

ty robisz błędy i piszesz pod wpływem impulsu za bardzo się podniecając waleniem w klawiaturę a ja czuję się zwolniony z obowiązku myślenia :P

 

w dodatku kłania się brak umiejętności czytania ze zrozumieniem: "masz bardzo speciwiczny humor"

brak czegoś.. a obecność w wersji "speciwicznej".. ROBI DUŻĄ RÓRZNICE

 

i pomaluj tą kamienicę i zagrać trochę podstawkę.. bo stoi w gotowych, a połowy roboty jeszcze nie odfajkowałeś :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o zamknięci tematu,bardzo teraz żałuje że zapisałem się do modework ponieważ przestrzegano mnie przed (fachowcami z wawy)

 

On taki jest, ale nie wszyscy Warszawiacy na tym forum tacy są.

 

ty robisz błędy i piszesz pod wpływem impulsu za bardzo się podniecając waleniem w klawiaturę a ja czuję się zwolniony z obowiązku myślenia :P

Za to Ty piszesz złośliwie tylko po to żeby kogoś zdenerwować a nie poradzić mu. Nie znaczy, że jak masz w nicku "bez humoru" to już wszyscy mają znosić twoją ironię. Jego też chcesz zniechęcić do tego forum? Ze mną Ci się prawie to udało, jednak pobyłem jeszcze kilka dni i zobaczyłem, że nie wszyscy są tacy. Ty Firefly też zobaczysz

 

weźcie już nie dorabiajcie ideologii.. chata stoi prawie cała.. w rok po wojnie miała by już mieszkańców a biorąc pod uwagę stan JP wojska wyzwoleńcze już dawno by się nią zaopiekowały :]

Zwłaszcza Ruscy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakurzenie kół i gąsienic nie ma sensu skoro on stoi w miejscu od roku. Więcej zacieków i brak zabrudzeń w stylu "dół tak a góra nie". Po takim okresie to by po nim płynęło Do tego przestał zimę więc usyfiony od dołu do góry.

te warszwiak pokaż swoje mode

Tu akurat nei trafiłeś w czuły punkt bo Fazzy robi bardzo dobre dioramy

bardzo teraz żałuje że zapisałem się do modework ponieważ przestrzegano mnie przed (fachowcami z wawy)

Nikt Cię tu nie trzyma ale mogę Cię zapewnić że większość osób odradzających Modelwork.pl to ludzie którzy strzelili focha bo ktoś zauważył błąd w ich modelu, może przemyśl tę decyzję jeszcze raz i weź pod uwagę uwagi innych (masło maślane :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.