Skocz do zawartości

Porzucona Jagdpanthera -TAMIYA 1:35


Firefly Vc

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pozwolę sobie na dwa słowa komentarza.

 

- Bardzo podoba mi się ładnie położony kamuflaż, natomiast brudzenie, a konkretnie błocenie wypada już dużo gorzej. Razi nie tylko jego kolor, który wydaje mi się bliższy Wietnamskiej ziemi, ale też pewna niekonsekwencja. Koła i „buda” dosyć obfito kurzone, natomiast traki niczym z magazynu, w dodatku mają dosyć dziwaczny odcień. Oryginały bazowały w czymś z pogranicza grafitu, a ciemnej stali. Wrażenie psują też bardzo schematycznie ułożone liście. Zwłaszcza te „kaskadersko” trzymające się małych wypukłości na pochyłych płytach pancerza, jak gniazdo anteny czy krawędź maski jarzma.

 

Warto zwrócić też uwagę na dopieszczenie detali jak kolor gaśnicy, lewara, niepotrzebnie podrdzewiane rury dolotowe. Można pomalować też pewne drobiazgi, jak wizjery czy celownik. Na koniec jeszcze wspomnę o kalkomaniach które zwłaszcza na zdjęciach z „kąta” pokazują, że folia bardzo się świeci.

 

Co do wałków skrętnych to takowe nie pękają same z siebie. Mogą zostać ukręcone w czasie terenowej walki, jednak jeśli pojazd miałby mieć przed sobą takiego „kapcia” musiałby osiąść na wszystkich wałkach, a takowa sytuacja jest charakterystyczna dla wewnętrznego pożaru w przedziale załogi. Osobną kwestią jest fakt, że pojazd, zwłaszcza po lewej jego stronie nie wygląda jakby osiadł na ogranicznikach. Szczelina między gąsienicą a „Budą” jest normalna.

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie pomalowałeś górę pojazdu. Co do dołu to koledzy wcześniej już wszystko napisali, jest słaby i odstaje od reszty. Dodatkowo mnie osobiście razi miejsce i wygląd zerwanej gasienicy (mało prawdopodobny). Uważam mimo wszystko, że jak na debiut jest bardzo dobrze. A co do modelwork-u to możesz być pewny że na tym forum dostaniesz najmniej po "uszach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firefly Vc - widziałem twój model już dwukrotnie na zawodach w Łodzi i powiem, że zrobił na mnie pozytywne wrażenie.

Mówiłeś, że wzorowałeś się na jakimś zdjęciu, jeśli mógłbyś je zamieścić w tym temacie to rozwiało by się trochę wątpliwości.

 

W kwestii waszych niemiłych komentarzy - powiem, że jestem bardzo zdziwiony, znam Ciebie i Fazzyego osobiście i zawsze bez problemów się dogadywaliśmy. Dlatego nie pojmuję zbytnio waszej wrogości i proponuję zaprzestanie tych niesnasek.

 

P.S

Firefly Vc pisząc posty korzystaj z edytora tekstowego mającego sprawdzanie pisowni, niestety robisz dużo błędów ortograficznych i literówek.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli o mnie chodzi to model bardzo ładny, nie przesadzone ślady eksploatacji i fajne zakurzenie

Co do figurek to jeśli chcesz zrobić scenkę powojenną to proponuję któryś z zestawów firmy Master Box, znajdziesz tam figurki cywilów i żołnierzy w niebojowych pozach a do tego za przyzwoitą cenę

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Preiser jest w 72 tak że mu sie srednio przyda.

Oczekiwanie na podpowiedzi w tym zakresie jest bez sensu.

Mogę Ci podać z 10 fajnych zestawów żywic - ale gwarantuje CI że ich nie kupisz - bo jak zanm życie nie ma ich na składzie żaden sklep, a jeśli chcesz kupic w internetowych sklepach to wejdż na ich stronę i szukaj sam -wielkiej filozofi to nie wymaga - bądż przygotowany że zestaw kosztować Cię bedzie około 100 zł za dwie figury. Bądż wejdz na alledrogo i poszukaj klonów. za 10 złsztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam ta kurtka czołgisty ktura leży to ją położyłem tak sobie. Chciałem zobaczyć jak by wyglondała na ulicy przy porzuconym pojeżdzie.

aha w takim razie wygląda nawet fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy umieścić na dioramie porzucone buty

a dlaczego nie?

Ja zrobiłem takie coś dwa razy....

 

a3087db876b899b3med.jpg

 

.... i zawsze....

 

8dbd3959f8a14577med.jpg

 

miałem z tego kupe radochy. Przy budowie dioram inwencja własna jest mile widziana. Jak Ci nie wyjdzie, albo nie będzie pasować to nie zamontujesz na stałe. Ot i już.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.