Skocz do zawartości

M966 TOW Academy 1/35


elefantes

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucam do galerii mój kolejny model - M966, wykonany prosto z pudła. Malowanie pędzelkiem: humbrole + bezbarwny mat revella. Efekt końcowy całkowicie mnie zadowala, choć kalki fatalnie siadły. Poza tym dach nie zabardzo pasuje ale reszta skleiła się idealnie. Mimo wszystko polecam!!!

 

ccc2afc6779b7187med.jpg

f9cfab8c72b840a9med.jpg

d34505f3a65d1593med.jpg

bd5c1173cf6940acmed.jpg

4fae80b18711fa73med.jpg

cd2015d8e9d83a4amed.jpg

35cf848d8e28f1d5med.jpg

9ca5a13ecd1c181bmed.jpg

3ff2c12908be86f0med.jpg

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model całkiem zacny. Bardzo przyjemny dla oka.

Jednak anteny z wyciągniętej ramki mogłeś dorobić.

Natomiast co do kalek, srebrzą się, co znaczy, że położyłeś je na powierzchnię matową. Następnym razem pomaluj model kilkoma warstwami sidoluxu (taki specyfik do podłóg), połóż kalki, a dopiero potem używaj lakieru matowego. Z efektu powinieneś być zadowolony.

Kolejny trik, to malowanie krawędzi szyb czarną farbą przed ich przyklejeniem. Nie potrafię powiedzieć jaki to efekt, ale wizualnie przyjemny.

Co do brudzenia to sprawa indywidualna. Mnie się podoba jak jest.

Oby tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Model wygląda nawet fajnie Ładnie pomalowany. Poprawił bym tylko kilka rzeczy. Osobiście pomalowałbym tylne świtała i inne detale, które dodałyby z pewnością życia. Co do kalek, kolega już wcześniej napisał. Przydałby się też wash, no i przybrudził trochę, ponieważ opony pachną lekko "chińszczyzną" Ogólnie jednak idziesz w dobrą stronę, model mi się podoba, a efekt psują przede wszystkim świecące kalki

Pozdrawiam Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widzę, żeby np. ten egzemplarz był specjalnie brudny, poza kurzem na oponach i piachem na nadkolach:

 

m102515of81.jpg

źródło: http://www.primeportal.net/home.htm

 

Więc niech ilość brudu na modelu nie będzie wyznacznikiem jego realności.

Bardziej jego plastikowość ujawnia się w braku anten i błyszczących kalkach o czym już też była mowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło zobaczyć kolejnego Humvee w galerii na forum. Ładny, czysto zrobiony model. "Czysto" w dobrym tego słowa znaczeniu, chociaż rzeczywiście wygląda trochę zbyt zabawkowo. Może chociaż suchy pędzel i lekkie przykurzenie opon poprawiłyby sprawę. O kalkach i antenie już napisano, powtarzać się nie będę. Ogólnie się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o szczegóły zgadzam się z poprzednikami - w 35 rażą trochę te antenki itp, brudzenie to stanowczo zgadzam się z Qdłatym - są też czyste Humvee - a nawet bardzo czyste

th_CSyD_Bolivia-01.jpg

I nie mogę Kubisza namówić na taką dioramkę

zwłaszcza że Boliwijczycy mają takie wdzięczne mundurki

th_CSyD_conjunto-103.jpg

Jest Ok - czyste też jest piękne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.