Skocz do zawartości

M113 ACAV 1/35 Tamiya


mart72

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu udało mi się skończyć po kilku przygodach.

Po obejrzeniu zdjęć doszedłem do wniosku, że wykonam

jeszcze na nim zabieg suchopędzlowania,

żeby przykurzyć trochę przód i tył na dole.

Oto foty. Poznęcajcie się trochę:

1-6.jpg

2-6.jpg

3-3.jpg

4-2.jpg

9.jpg

8.jpg

7.jpg

6.jpg

5-1.jpg

12.jpg

11-1.jpg

13.jpg

 

Zna ktoś skuteczny sposób na położenie pigmentu i utrwalenie go?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ładny pojazd chociaż ja po obejrzeniu zdjęć myślałem że to skala 1:72 a nie 1:35. Ale to pewnie kwestia zdjęcia. Ja specjalistą raczej nie jestem ze względu na nieduże doświadczenie ale z tego co czytałem to do utrwalenia pigmentów na modelu polecają 3 rzeczy: white spirit (którego ja używam), terpentynę i wódka ponoć też sie sprawdza ale niektórym szkoda trunku na model. Możesz powiedzieć jak pomalowałeś i pobrudziłeś łopatę na przedzie pojazdu ? (jakie farby, pigmenty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś skuteczny sposób na położenie pigmentu i utrwalenie go?

_________________

Bardzo ladny model, wszystko sie ladnie i zgrabnie prezentuje.

Nie wiesz moze jakim kolorem malowali swoje M113 Australijczycy podczas wojny w Wietnamie.

 

Ja uzywam fixera miga i powiem ze jestem zadowolony z efektow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wykonany model

Zdradź mi jakiej farby użyłeś do pomalowania całości, sam mam na warsztacie dwie 113 i żaden kolor nie wydaje mi się odpowiedni przez co nie mogę skończyć modeli :( a twój wygląda na właściwy

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mroko94

Tak, rączka jest pęknięta i jakoś to sobie odpuściłem.

wzgwrzd

Trzonek, znaczy się chyba fachowo stylisko, pomalowałem żółtym i nałożyłem na to mocno rozwodniony flat brown Vallejo rozsmarowując, żeby smugi były. I tak zrobiłem z wszystkimi elementami drewnianymi.

Części metalowe to dark grey lub black grey Vallejo na początek a później przecierka suchym pędzlem natural steel.

No ale co z tym white spirit? Jak za jego pomocą utrwalić? Natrysk z aero?

adamkijak

wydaj mi się, że Australijczycy mieli taki sam kolor na m113 jak Amerykanie, ale głowy nie dam.

ŁukaszW

Ja pomalowałem vallejowskim dark green-jakoś mi ten odcień pasuje, choć nie wiem czy jest w 100 % taki jak w rzeczywistości.

I dzięki za recenzje, myślałem, że będzie gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale co z tym white spirit? Jak za jego pomocą utrwalić? Natrysk z aero?

W moim przypadku zarowno white spirit jak i fixer miga, nakladam pedzlem, tzn zamaczam pedzel w plynie, czekam az sie napije i potem delikatnie dotykam model tak zeby sie rozlal po pigmentach. Jak odparuje to co ma zostac zostaje. Jezeli wydaje sie cie ze jest za duzo lub wyszlo nie ladnie poprostu maczasz pedzel ponownie w plynie i scierasz tego czego nie chcesz. Zabieg mozna powtarzac do skutku. Aero podobno tez mozna, ale ja

jeszcze nie probowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie podoba, wyglada troche jak zaschniete bloto. Trzeba poprobowac i dojsc troche do wlasnych metod i wnioskow. Jezeli chcesz zostawic tylko okurzenie to postaraj sie zmiekczyc te grudki tak zeby bardziej byl to pyl, ale mi sie podoba tak jak jest.

Najfajniejsze w pigmentach jest to ze mozesz to zmyc jak ci sie nie podoba i zaczac od nowa.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tremac

Wizjery dorobiłem z przeźroczystego plastiku pomalowanego przejrzystą niebieską farbą dedykowaną do wizjerków właśnie. Przykleiłem na cyjanoakryl. Uznałem, że lepiej się będą prezentować niż tylko pomalowany plastik. Przynajmniej w miarę równo wyszło. Właśnie mi się przypomniało, że miałem im polerkę małą strzelić .

ArmiA

Tak, to RPG z zestawu. Zrobiłem go w zasadzie dla treningu, a że moim zdaniem w miarę wyszedł, to go doczepiłem.

Były jeszcze różne bambetle - paczki fajek, puszki coli, nosze i siatka, ale odpuściłem sobie - co za dużo, to niezdrowo.

LordDisneyland

Na razie na wnętrza się nie piszę, chyba że jakiś tank destroyer się trafi (m-10, m-18, m-36). Wtedy siłą rzeczy mus robić środek.

 

Panowie, dzięki za miłe komentarze! Sporo dla mnie znaczą, bo początkujący raczej jestem i to mój pierwszy model wykonany, jak to piszą czasem na znanym portalu aukcyjnym: " z zastosowaniem zaawansowanych technik modelarskich..." . Na dodatek na skutek notorycznego przebywania na Modelworku nabawiłem się kompleksów patrząc na wyroby klasy mistrzowskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z zastosowaniem zaawansowanych technik modelarskich

Heh, jak to jest pierwszy model który brudziłeś to chylę czoła. U mnie już cztery czekają w kolejce do kreta, przy piątym zacząłem łapać o co chodzi, dopiero szósty "brudasek" nie sprawia, że bolą mnie oczy jak na niego patrzę.

Swoją drogą to zrobiłeś najbardziej mi odpowiadające brudzenie - delikatne, ale ładnie podkreślające kształty modelu. Gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArmiA

Dziękuję. Wcześniejsze modele też starałem się trochę przykurzyć, tylko że suchopędzlowaniem. To moja pierwsza robota z pigmentami. Najpierw starty pastel, później zakupiłem pigment Vallejo (oba-siena naturalna).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.