Skocz do zawartości

Panther G(chyba) - Revell 1/72 (z pudła)


filon

Rekomendowane odpowiedzi

Miała być na alledrogo, ale a chwilkę zostanie na mojej półce: w tej skali czołgi mają rozmiary jeszcze akceptowalne.

 

Zestaw rewella, to chyba przepak starego esci - skleja się bezproblemowo. We wszelakie kwestie merytoryczne nie wchodziłem: miało być szybko (wyszło jak zwykle - w sumie chyba kilka miesięcy rozgrzebana na warsztacie, razem z chyba 20-ma innymi modelami).

W waloryzacje, też się nie wdawałem, tylko "na czuja" zamieniłem kilka zestawowych "uchwytów" na druciane, dodałem siatki na wlotach (a może wyloty to są) powietrza do chłodnic (na wentylatorach nie sądziłem, że też być powinny), antenę, i rozwierciłem lufy i rury wydechowe.

Malowanie: aerograf plus stary, dobry Humbrol 83 całość, na to plamy 86 i 160(rozkład i kształt wzorowany na gotowcu Takara 1/144). Potem w kolejności: kalki, obicia(trochę przesadziłem z nimi IMO), wash (ciemny brąz vallejo),pocieranie wacikiem na patyku(do ucha) zwilżonym zmywaczemdo akryli Wamodu(ostrożnie, bo rozpuszcza wszystko), suchy pędzel (jakaś piaskowa pactra) i błotko z suchej pasteli(głównie brąz vanDycka) i wody na podwozie potem rozcierany wacikami i sztywnym pędzlem i na przetarcie krawędzi, głownie gąsienic ołówkiem.

 

Tyle gadania, czas na zdjęcia - nie rasowane w żadnym programie graficznym - światło jarzeniowe (troszkę zmodyfikowałem kody z fotowiadra i po kliknięciu można zobaczyć w pełnym rozmiarze, prosto z aparatu).

Zapraszam do komentowania: wszelka krytyka(poza kwestiami historycznymi) i wskazówki co można podciągnąć, lub zrobić inaczej w następnym modelu mile widziana.

 

panther01sm.jpg

 

panther02sm.jpg

 

panther03sm.jpg

 

panther04sm.jpg

 

panther05sm.jpg

 

panther06sm.jpg

 

panther07sm.jpg

 

panther08sm.jpg

 

panther09sm.jpg

 

panther10sm.jpg

 

panther11sm.jpg

 

Na koniec jeszcze jedno znalezione na serwerze przed wszelkim brudzingiem:

 

th_panter_102_3610.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

merytorycznie nie przypomina pantery, ale chyba na rynku nie ma dobrej w tej skali ?????? Dragon robi np za małą wieżę w stosunku do kadłuba. Malarsko jest ok !!!!!! Podoba mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panthera dobrze pomalowana przypomina mi model z czołgów świata (inna kolorystyka) który posiada mój kolega (ma wszystkie pojazdy z tej gazetki kolekcjonerskiej) zauważyłem że jedna z kalkomanii jest trochę odczepiona, więc lepiej poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.