Skocz do zawartości

Polski T55 3369 TAMIYA 1:35


maszynista93

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny T-55 i to kolejny w polskich barwach. Cieszy mnie to

 

To co w Twoim wozie sprawia pozytywne wrażenie, to jego zdetalowanie. Jest tam trochę tych bambetli i to dobrze. Nie wiem czy ta Pepeszka, która na pancerzu jest właściwa, ale fajnie to wygląda, mimo że nie ma na pancerzu jej właściciela,a jej kolba jest nieco niedomalowana...

Podoba mi się brudzenie (zacieki rdzy) i przetarcia rozmaitych krawędzi.

 

Niestety nie wszystko jest według mnie idealne. Przetarcia krawędzi i części detali są ok, ale reszta jest nieco chaotyczna i w niektórych miejscach sprawia wrażenie jakby ktoś jeździł po pancerzu szczotką drucianą

Powinny być bardziej różnorodne, a nie takie czysto srebrne (jakby aluminiowe). Tyczy się to również gąsienic, których przetarcia są zbyt mocne.

Kalkomanie z numerem srebrzą się.Widać to po dokładniejszym przyjrzeniu się.

Brakuje mi tu również (przy tak mocnych eksploatacji) okopceń przy wydechu.

 

Podsumowując: Jest dobrze, ale mogło być lepiej. Mam nadzieję, że w następnym projekcie uwzględnisz te uwagi.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Fajna maszyna, poza drobnymi błędzikami jak zwykle 55-tka łamie moje serce. Te przetarcia imitujące braki w powłoce lakierniczej to jest ich trochę za wiele. Mechanik-kierowca dostałby od technika kompanii w d...............

Ale mimo to moje gratulacje.

 

PS kolor brezentu jest dobrany wręcz super !!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa Panie Marku. Może jednak kiedyś jakaś firma np.Dragon pokusi się o polską rodem z Łabęd wersję. Wtedy ją zrobię z numerami z mojego pancu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle. Uważam, że obrałeś dobry kierunek. Na wielki plus należy zapisać Ci wykonanie wersji polskiej. Łyżką dziegciu są natomiast:

- paski miedziane (dlaczego nie pomalowane?)

- w niektórych miejscach przesadziłeś z metalizerem (dotyczy to szczególnie wieży i gąsek)

- gąski przetarte na boku

- beznadziejne tamiyowskie uchwyty na wieży niewielkim nakładem pracy można było przerobić na druciki

- no i ta szpara w kadłubie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no i czemu on nie ma anteny?

oczywiście, że nie jest doskonały

jak skończę z tygrysami i innymi tetami to może trafi na remoncik - więc piszcie co jeszcze zepsułem

 

pepeszka znalazła się tam przypadkiem - kiedyś ją tam położyłem i zapomniałem

 

PS. macie może jakieś dobre patenty na malowanie gąsienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc piszcie co jeszcze zepsułem

 

Nie pisz "zepsułem", bo część z tych rzeczy wymaga tylko lekkich poprawek. Kalek, szpary i części odbić raczej nie poprawisz, ale przynajmniej będziesz pamiętał na przyszłość.

 

Ja gąsienice maluje maluję na dwa sposoby:

 

1. Jako pierwszą warstwę metalizera, kładę jasnego, olejnego Humbrola (11), a potem ciemną stal Model Master lub Alclad, który potem na wystających elementach przecieram odsłaniając jaśniejsze elementy. To jednak metoda dobra gdy nie robimy większego brudzenia na gąsienicach i reszcie pojazdu (tylko kurz,suchy piach itp...);

2. Maluję dwie warstwy ciemnego, stalowego Metalizera (MM lub Alclad), potem (jeśli nie robię błota) zapuszczam w nich delikatny wash i robię ślady rdzy z farb olejnych bądź "mokrego" pigmentu. Potem lekkie przetracia na wystajacych elementach wykonane srebrnym ołówkiem lub Humbrolem 11. Jeśli robię błoto z pigmentów, to wtedy wash na gąsienicach jest zbędny a i śladów rdzy będzie mniej. Wiadomo, że wszystko zależy od pojazdu i reguły nie ma. Na koniec po nałożeniu i uformowaniu powierzchni błota, przecieram wystające spod niego elementy wyżej wymienionymi produktami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.