Skocz do zawartości

T-34/76 STZ 1/35


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie w galerii :-D Jestem strasznie szczęśliwy, że udało mi się DOBRNĄĆ(bo to nie było łatwe dojście...) do konkursowego końca.

 

Konkursowego, bo tak ogólnie warsztat jeszcze będzie "żywy", mam nadzieję...

 

Inspiracją przy budowie była ta fotka:

T-34stz2.jpg

tytuowe1.jpg

Zgodnie z nią dokonałem paru zmian w modelu:

- przerobiłem jarzmo km.

- przerobiłem łączenia płyt pancernych na kadłubie i dodałem spawy tu i ówdzie.

- przeszczepiłem cały tył kadłuba z zestawu Dragona

- dodałem parę uchwytów z drutu

- wymieniłem tylne i przednie błotniki(tylne ze starego Dragona, przedni zrobiłem z blaszki)

- dorzuciłem gąsienice Magic Track z Dragona

- Przesunąłem koła napinające bliżej przodu pojazdu

- dodałem dodatkowe płyty pancerne na przód kadłuba, które wykonałem z polistyrenu.

- zmieniłem grill na prawidłowy, starszego typu, z zestawu Dragona. do tego dołożyłem siatkę z Abera(który o zestaw kupiłem ciut pochopnie).

- przesunąłem lampę na przedni pancerz

- wymieniłem peryskop dowódcy na wieży

- dodałem aluminiową lufę Armo i lufy kaemów z Dragona

- wymieniłem wydechy i ich osłony na dragonowskie

- przesunąłem na właściwe miejsca zawiasy włazu wieży, a ten wymieniłem na inny(również z Dragona)

 

i to chyba wszystko. Oczywiście, żeby nie było tak różowo, to pozwoliłem sobie na trochę uproszczeń, m.in nie zmieniałem haków holowniczych, gąsienice nie są do końca takie jak trzeba, podobnie koła napędowe, napinające i jezdne. Nie uwzględniłem wszystkich STZ-owskich "smaczków". Po cześci dlatego, że sam się w nich jużgubiłem Walnąłem też pewnie jakieś babole, pewnie z nie wszystkich zdaję sobie sprawę jeszcze, ale człowiek uczy się cały czas przecież.

 

Nie zanudzam. Oto fotki gotowego modelu. [Zgodnie z propozycją Boozego wklejam trochę lepsze zdjęcia]

prawyprzd4aa.jpg

P1070402a.jpg

lewybok2a.jpg

prawyorzod3aaa.jpg

lewybokaaaa.jpg

lewyprzod2.jpg

lewyprzd.jpg

lewyty2a.jpg

lewyty3.jpg

lewytya.jpg

prawyprzd2.jpg

prawytya.jpg

przd2.jpg

przda.jpg

ty2a.jpg

prawyprzdaa.jpg

 

PS LINK DO WARSZTATU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Po pierwsze to musze napisać, że model jest super. Podtrzymuje, że to jeden z moich faworytów.

Kilka uwag.

Ciut za dużo tego metalizera na gąskach jednak (moje zdanie). Fotografie to po pierwsze trzebaby wykadrować. No i te tło mogłeś już kupić nowe do galerii. Psuje to niestety odbiór tego pięknego modelu. Do końca konkursu jeszcze troche czasu jest może to podmienisz?

Ogólnie gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie.

 

Ze zdjęciami zobaczymy - trochę je wykadrowałem, ale niewiele. jakoś lubię jak przed modelem jest trochę miejsca. Może trochę za dużo go zostawiłem nie widać kadrowania, bo każde zdjęcie ma mimo to 800x600px, w każdym razie zostały trochę poobcinane.

 

Jeśli jutro trafię na jakiś otwarty sklep papierniczy i nie przerazi mnie wizja obrabiania od nowa ponad 20 fotek to postaram się o zmiany.

 

 

Edit: no a w kwestii gąsienic - na tą chwilę masz rację, chociaż mnie osobiście to nie razi. W każdym razie jak dojdzie podstawka i ostrzejsze brudzenie gąsek to ten efekt ładnie się powinien stonować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój Teciak prezentuje się świetnie jednak te mocno przetarte gąsienice mu nie służą. Pomyśl czym prędzej nad jakąś ciekawą podstawką (może mini dioramka), tak aby nieco ten efekt zniwelować.

Malowanie, ślady eksploatacji i ogólna wykończeniówka Twojego czołgu są jego wielkim atutem i myślę, że po poprawieniu gąsienic i odpowiednim fotomontażu mógłby nawet zostać uznany za prawdziwy pojazd

 

Gratuluję pięknego modelu !

 

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.