Skocz do zawartości

spalony wczesny Tygrys (1:35 Tamiya)


dpr

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Chciałbym się pochwalić swoim ostatnim modelem. To Tygrys z Tamiyi, trochę spalony. Model jest dosyć stary. Długo stał na półce jako dumny zdobywca ale ostatnio trochę go przerobiłem i zmienił image.

 

DPR_TYGRYS_01.JPG

 

DPR_TYGRYS_02.JPG

 

DPR_TYGRYS_03.JPG

 

DPR_TYGRYS_04.JPG

 

DPR_TYGRYS_05.JPG

 

DPR_TYGRYS_06.JPG

 

DPR_TYGRYS_07.JPG

 

DPR_TYGRYS_08.JPG

 

DPR_TYGRYS_09.JPG

 

DPR_TYGRYS_10.JPG

 

DPR_TYGRYS_11.JPG

 

DPR_TYGRYS_12.JPG

 

DPR_TYGRYS_13.JPG

 

DPR_TYGRYS_14.JPG

 

DPR_TYGRYS_15.JPG

 

DPR_TYGRYS_16.JPG

 

DPR_TYGRYS_17.JPG

 

DPR_TYGRYS_17.JPG

 

DPR_TYGRYS_19.JPG

 

DPR_TYGRYS_20.JPG

 

DPR_TYGRYS_21.JPG

 

DPR_TYGRYS_22.JPG

 

DPR_TYGRYS_23.JPG

 

DPR_TYGRYS_24.JPG

 

DPR_TYGRYS_25.JPG

 

DPR_TYGRYS_26.JPG

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Fajnie to wygląda, ładnie polepione i pomalowane. Piękna winietka z ładną trawą. Wszystko mocno plastycznie, ale ja ....założył bym tę wieżę na kadłub. Lepiej by to wyglądało. Po mojemu, to taka wieża trochę waży i trzeba nie lada eksplozji co by ją zwalić. Na wszystkich fotografiach z epoki czołgi bez wieży są mocno zdemolowane przez wewnętrzne eksplozje bądż to od trafień lub zniszczone przez własne załogi. Ten twój Tiger jest zaledwie okopcony z wieżą zdjętą na boczek. Zniszcz go bardziej lub załóż wieżę a będzie super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę racji masz ale ja będę się upierał, że jednak się mylisz. Wbrew pozorom eksplozja nie musi być silna. Wnętrze czołgu to zamknięta przestrzeń więc nie trzeba jakiejś nadzwyczajnej siły.

Niewiele znalazłem materiałów o podobnych uszkodzeniach (jesli masz jakies zdjęcia będę bardzo wdzięczny) ale coś znalałem. Na poniższych zdjęciach widać wnętrze zrzuconej wieży t55 albo wypalone wnętrze abramsa, którego wieża też leżała obok.

 

golantank2bx4.jpg

 

b3ju0.jpg

 

qYAL1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Oczywiście masz rację. Znam te fotografie Tigera (bitwa o przełęcz Kasserine) i są jeszcze inne fotki z tej bitwy z Tigerami w różnym stanie rozkładu. T 55 jest wypalony i pordzewiały, ze śladami paliwa na trawie itp. Model twój jest świetny! Ale jak byś go jeszcze trochę okopcił, spalił tzn robił wyrażne ślady ognia i eksplozji, to będzie doskonały.

 

Poszukaj w web battle of Kasserine i pooglądaj rosyjskie strony o WWII.

 

http://www.armchairgeneral.com/forums/showthread.php?t=94160&page=2

http://www.tiif.de/thread.php?postid=3102

http://www.wehrmacht-awards.com/forums/showthread.php?t=347572&page=12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za uwagi. Z tym okopceniem może masz rację i jeszcze trochę go dodam, chcociaż i tak już sporo jest. Ciężko o zdjecia pojazdów w takim stanie ale rzuć okiem na tego Abramsa poniżej. Wybuchł, palił się, wieża odpadła, a jednak okopceń na zewnątrz jest niewiele (zdjęcie wnętrza tego dałem wcześniej)

 

c4ch6.jpg

 

l_ddb558e3dea6493d8003f1f7976ec1d0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to właśnie lubię to nasze forum, że nawet jeśli mamy do czynienia z różnicą argumentów, to nie polega ona na wzajemnym mieszaniu się z błotem tylko na przyjacielskiej rozmowie w oparciu o dokumentację. Tak właśnie powinno to wyglądać

 

Nie jestem wielkim fanem niemieckiej pancerki, ale Twój projekt wydaje mi się bardzo ciekawy i inspirujący. Sam mam zamiar zrobić polskiego Sherman'a spod Monte Cassino, któremu po wybuchu min również urwało wieżę, dlatego też dobrze jest podpatrzeć u kogoś, zastosowane techniki.

 

Powodzenia w następnych projektach!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
. Może się uda spotkać w Lublinie

Jednak mnie najbardziej zastanawia agrawitacyjne ustawienie wieży...

 

agrawitacyjne ? może i tak, wieża jest wbita w grunt, więc jakoś stoi.

imho miałem gdzieś zdjęcie tygrysa, którego wieża stała pionowo, wbita lufą w ziemię ... To dopiero było agrawitacyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Może się uda spotkać w Lublinie

 

Byłem, widziałem.

:

 

teraz trochę żałuję, że byłem z tym modelem w Lublinie. Oświetlenie było takie, że sam byłem przerażony jak słabo ten model wygląda. Potem wyniosłem go na dwór i, częściowo, odzyskałem wiarę w swoje umiejętności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz odpisywać na wszystko w jednym poście.

 

 

agrawitacyjne ? może i tak, wieża jest wbita w grunt, więc jakoś stoi.

imho miałem gdzieś zdjęcie tygrysa, którego wieża stała pionowo, wbita lufą w ziemię ... To dopiero było agrawitacyjne Smile

 

Poprosiłbym takie zdjęcie.

Tak, agrawitacyjnie, bo te x-ton do tego w przechyle powinno położyć wieże - w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosiłbym takie zdjęcie.

Tak, agrawitacyjnie, bo te x-ton do tego w przechyle powinno położyć wieże - w tym przypadku.

 

chyba się pomyliłem i to nie był tygrys ale serbski m84, zdjęcie znajdziesz tu:

http://www.militaryphotos.net/forums/showthread.php?72073-Post-Dramatic-Photos-here-(some-content-NSFW)/page85

 

a tu inny agrawitacyjny przypadek:

http://forums.islamicawakening.com/f18/treacherous-alliance-secret-dealings-israel-iran-united-states-dr-trita-parsi-30853/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.