Skocz do zawartości

Polski Fiat 508/III - "Łazik" wersja późna, IBG Mo


jpl

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne moje dzieło to tytułowy Łazik, malowany częściowo aerografem, po jego awarii pędzlem , ostatecznie wyszedł na tyle dobrze, że zdecydowałem się go pokazać. Brudzony suchymi pastelami, na zdjęciach może nie wygląda najlepiej, no ale one przedstawiają go w powiększeniu...

 

1-2.jpg

2-2.jpg

3-2.jpg

4-2.jpg

 

Raz jeszcze, szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób więcej lepszych zdjęć, bo niewiele widać. Ale póki co zauważyłem pare niedomalowanych miejsc. Co to za czarne plamy na siedzeniach?. Miejscami farba wydaje się za grubo położona. Model się świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale póki co zauważyłem pare niedomalowanych miejsc. Co to za czarne plamy na siedzeniach?. Miejscami farba wydaje się za grubo położona. Model się świeci.

Plamy to usiłowania imitowania zabrudzeń foteli, farba zapewne jest miejscami za grubo położona-nie umiem dobrze malować pędzlem. Natomiast niedomalowań raczej nie ma, to raczej moje błędy przy rozprowadzaniu suchej pasteli-ale może coś przeoczyłem-wskaż, proszę, miejsca, gdzie zdaje Ci się, że są niedomalowania.

Co do świecenia modelu-dostał mniej więcej 2 warstwy matowego lakieru MrHobby z puszki. Nie mam zbyt dużej prakytki w jego użyciu, może to za mało? W normalnym świetle, nie takim z lampy błyskowej, nie świeci się tak mocno...

 

Postaram się w najbliższym czasie zrobić trochę zdjęć w naturalnym świetle i dodać do wątku.

 

No to w takim razie dziękuję za uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęć nie da się powiększyć, ale wydaję mi się, że ramka szyby nie jest domalowana. A świecenie może jest spowodowane słabymi zdjęciami. Zrób lepsze zdjęcia, to da się coś więcej powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Jak narazie zknocony! Ale naprawdę warto by popracować nad nim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

model ładny tylko w opisie brak skali i możliwości odniesienia do twoich umiejętności ja zrobiłem coś podobnego w skali 72 a wzorowałem się na modelu z firmy gpm model jest zrobiony od podstaw kiedyś go wstawie pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Oj, obcięło opis: model jest oczywiście w 1/72.

 

Wiem, miałem wstawić tu zdjęcia... ale w sumie poprawiłem tylko plandekę, obracając ją na właściwą stronę, więc niewiele się zmieniło.

 

Edit: no, wstawię jedno zdjęcie, "żeby było":

DSC_1037.jpg

 

Ruszyłem także z kolejnym pojazdem, tym razem to powstańcza Pantera, więc pewnie dopiero jej zdjęcia zamieszczę na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.