Skocz do zawartości

King Tiger Tamiya 1:35


bartek18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Oto efekt końcowy mojej pracy z tym modelem. Jestem całkiem zadowolony z efektu, ale proszę o krytykę i porady na przyszłośc. Zdjęcia robione w plenerze, wydaje mi się że są do przyjęcia.

A oto zdjęcia:

galeria014.jpg

galeria011.jpg

galeria016.jpg

galeria015.jpg

galeria013.jpg

galeria009.jpg

galeria008.jpg

galeria007.jpg

galeria006.jpg

galeria005.jpg

galeria003.jpg

galeria002.jpg

galeria001.jpg

I dla zrobienia klimaciku:

galeria2.jpg

galeria1.jpg

 

Poza tym korzystając z okazji, chciałbym się tak troszkę pochwalic, a mianowicie po wystawieniu w Żywieckiej "Śrubce" Tygryska i tego Shermana:

 

galeria019.jpg

 

zająłem 2 miejsce w kategorii: pojazdy wojskowe gąsienicowe skala 1:35, Senior .

galeria018.jpg

Jestem z tego bardzo zadowolony ponieważ jest to mój pierwszy konkurs i od razu tak świetne miejsce.

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do komentowania:)

 

 

Warsztat:

viewtopic.php?t=25363&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

bardzo się cieszę że jednak model się w miarę podoba. Co do błotka no to faktycznie jest zbyt takie różowawe. Zrobiłem je z pigmentów Vallejo, popiołu, dorzuciłem troszke trawy Fallera medium do pigmentów Vallejo i Vikol.

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh wielkie dzięki za gratulacje. Dziękuje też wszystkim tym którzy oglądali, radzili, pomagali i wytrwali do końca tej budowy.

Co do błota to faktycznie brakuje mu barw, w sensie zbyt jednolite. Mam nadzieję że następne będzie lepsze. Swoją drogą następnym razem będzie jakiś rusek więc będzie dośc mocno ubłocony

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd takie różnice w nakładaniu kalkomanii? W Shermanie wyglądają fajnie a w Tiger się błyszczą. Może kwestia kąta pod jakim wykonano fotografie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zazwyczaj nie oceniam niemieckich pojazdów gdyż mało o nich wiem, ale King Tiger stanowi wyjątek ze względu na swoją urodę

 

King wyszedł Ci całkiem do rzeczy. Malowanie, detale i ślady eksploatacji wyglądają fajnie, choć kalkomanie rzeczywiście odznaczają się. Prawdopodobnie powierzchnia nie była wystarczająco nabłyszczona przed nałożeniem kalkomanii.

 

Błoto za pewne zrobiło się różowe po pokryciu pigmentów lakierem bezbarwnym czyż nie ?

 

Sherman również całkiem niezły. Gratuluję wyróżnień.

 

Powodzenia w kolejnych projektach.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli chodzi o kalkomanie not o faktycznie mam mały problem z kalkami, po prostu nie potrafię ich zrobic tak żeby się ładnie wtopiły w powierzchnię.

Model był malowany matowym humbrolem a na to oczywiście poszedł sido.

Nie wiem czy nie za mało warstw sidoluxu dałem, bo jednak mat humbrola to jest na prawdę mat (dośc gruby pigment). Na kalkę naniosłem płyn do kalek wamodu. Starałem się to zrobic tak jak jest to opisane w dziale techniki modelarskie, ale widocznie wymaga to więcej praktyki.

Co do błota to troszkę zawaliłem, bo dodałem za mało czarnej paktry. Nie posiadam czarnego pigmentu i dlatego posiłkowałem się czarnym matem.

W założeniu błoto miało byc bardziej suche niż mokre. Gdy je mieszałem w misce było dośc ciemne i wydawało mi się ok. Po wyschnieciu się rozjaśniło.

Następne będzie lepsze (chyba )

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kalkomanie not o faktycznie mam mały problem z kalkami, po prostu nie potrafię ich zrobic tak żeby się ładnie wtopiły w powierzchnię.

Model był malowany matowym humbrolem a na to oczywiście poszedł sido.

 

Dlaczego na matowy lakier olejny kładłeś Sidolux ? Po malowaniu powinieneś był pokryć wieżę (czy też inne miejsce gdzie powinna być kalkomania) samym połyskiem, ażeby powierzchnia była odpowiednio gładka. Nie wiem jak wyglądała powierzchnia po takiej mieszance, ale na pewno nie miała wystarczjącego połysku.

 

Po drugie powinieneś był dociąć błonkę kalkomanii jak najbliżej kwawędzi kalki, tak aby uniknąć srebrzenia czy też żółcenia błonki na powierzchni, które sprawia, że kalka nie uzyskuje efektu wtopienia.

 

Na kalkę naniosłem płyn do kalek wamodu.

 

Zaopatrz się w płyny Gunze lub Microscale.

 

Co do błota to troszkę zawaliłem, bo dodałem za mało czarnej paktry. Nie posiadam czarnego pigmentu i dlatego posiłkowałem się czarnym matem.

W założeniu błoto miało byc bardziej suche niż mokre. Gdy je mieszałem w misce było dośc ciemne i wydawało mi się ok. Po wyschnieciu się rozjaśniło.

 

Pigmentów (szczególnie MiG) nie powinno się traktować matowymi lakierami, bo ich barwa zmienia się diametralnie. Fixer do pigmentów utrwala je i nadaje efekt suchości. Dopiero gdy dodasz do nich nieco lakieru błyszczącego uzyskujesz mokre błoto.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki kolego Kornik za te informacje. Szczerze mówiąc nie wiedziałem o tym że niemożna mieszac pigmentów z matową farbą, a i wydawało mi sie że sido wystarczy jako lakier błysk na humbrolu.

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie kalek. Jak wy nakładacie np. numery taktyczne. Rozcinacie je, na poszczególne cyfry, i obcinacie tą obwódkę?

Jeśli się mylę proszę o sprostowanie.

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.