Skocz do zawartości

Sd.kfz 260 1/72 ICM


Mierzu

Rekomendowane odpowiedzi

Modelik samoskładalny. Jakość plastiku I klasa!

 

Zdjęcia na ciemnym tle:

100_3766A.jpg

 

100_3783A.jpg

 

100_3768A.jpg

 

100_3782A.jpg

 

100_3765A.jpg

 

100_3767A.jpg

 

I na jasnym:

 

100_3764A.jpg

 

100_3757A.jpg

 

100_3762A.jpg

 

100_3755A.jpg

 

100_3758A.jpg

 

100_3761A.jpg

 

100_3763A.jpg

 

A to żeby było wiadomo jaki to maluszek:

 

100_3760A.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie podoba mi się: w jaki sposób robiłes zacieki? Co mi sie natomiast nie podoba: odnosze warzenie ze ta siatkowa oslona jest krzywo zgieta.

pozdrawiam

Fazzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny modelik Darku, choć - zgodnie z tradycją - nie za bardzo podobają mi się zdjęcia. Albo jakieś za ciemne, albo przekontrastowane. Ale mniejsza z nimi. Zapytam - trochę przez wrodzoną złośliwość, trochę dlatego, że nie jestem zwolennikiem obkładania modeli zbędnymi detalami, jeśli nie są na dioramce - czy chciałeś coś przed nami ukryć pod tą czerwoną szmatką?

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy chciałeś coś przed nami ukryć pod tą czerwoną szmatką?

 

Sądząc po szmatce to chyba brak siatki, a co do modelu to strasznie zajechany, ale fajny

no i antena ciut za gruba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bingo! Z tą siatką. Kleiłem ją na CA i spadła mi do środka pojazdu. Dalej chyba nie muszę pisać, co się stało.

Zdjęcia cóż. Jak ktoś może pomóc ( w tym wątku) to czekam na propozycje. Mogę podać wszystkie parametry przy jakich robię zdjęcia, jakim aparatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci powiem jak ja robię, ale to nie znaczy że są super.

Ustawienia aparatu:

przysłona na ręcznym 8 ( u mnie to jest litera A) a czas automat

ręcznie ustawiam balans bieli

ISO 50

migawka na timerze,bo ręką można ruszyć aparat

obiekt nie bezpośrednio w świetle

Zobacz zdjęcia pz.kpfw.II - tak mi wychodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, mniej więcej tak, jak mówi kolega bazylms:

przysłona na ręcznym 8 ( u mnie to jest litera A) a czas automat

U mnie (Panasonic FZ38 czy jakoś tak...) nazywa się to priorytetem apertury bodajże - ustawiam przysłonę na 8.0 a aparat czas ustawia automatycznie. Do tego:

ręcznie ustawiam balans bieli

...

migawka na timerze,bo ręką można ruszyć aparat

Czułość różnie - w zależności od ilości światła (im więcej, tym lepiej) ISO 80 do ISO 200.

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra chłopaki. Napiszę dokładnie jak ja robię zdjęcia a Wy coś pomóżcie.

Używam wynalazku Kodak Easy ShareZ812IS. Zdjęcia robię w namiocie bezcieniowym, który jest oświetlany przez dwie lampki 50W każda. Lampkami oświetlane są boki namiotu.

Ustawienia aparatu:

F 3,2

ISO 64

Czas otwarcia migawki: 1/4

Balans Bieli: nastawiony na światło sztuczne ( nie mam możliwości regulacji balansu bieli, są tylko balanse, że się tak wyrażę tematyczne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku, aparatu o którym piszesz używałem do fotografowania modeli zanim nabyłem Panasonica DMC FZ38, o którym wspomniałem post wcześniej. Niestety, w tej chwili nie mam go (był pożyczany), aby napisać Ci z jakimi ustawieniami ja fotografowałem modele. Niemniej jednak pamiętam, jak mocno zawiedziony byłem zdjęciami wykonywanymi NOWYM aparatem. Po prostu Kodak wydawał mi się może nie tyle lepszy, ile robiący ładniejsze zdjęcia. Na dowód tego stare zdjęcia starego Shermana wykonane Kodakiem Easy Share Z812IS - robione z ręki, bez specjalnego kombinowania, jedno na stole, z lampą błyskową, drugie - na chodniku, model oświetlony po prostu promieniami Słońca:

 

m4a3shermaneduard760103.jpg

 

m4a3shermaneduard760114.jpg

 

Uwierz mi, model wygląda w miarę naturalnie. Twoje zdjęcia są według mnie jakoś nienaturalnie podbarwione, trudno mi powiedzieć jakim kolorem, jakimś niebiesko-zielonym (przynajmniej w tym wątku). Myślę zatem, że to kwestia balansu bieli (czy aby na pewno powinien być ustawiony na światło sztuczne?). Niebagatelną rolę w odbiorze zdjęć pełni na pewno tło - używasz albo czarnego, rozmywającego dodatkowo kontury modelu, albo białego, powodującego przekontrastowanie zdjęć (może automatyka aparatu głupieje w takich warunkach?). Nie wiem też, czy lampki 50W nie są za słabe.

 

Aby już nie pokazywać swoich modeli w Twoim wątku - zobacz jak mdło prezentuje się model na zdjęciu wykonanym przy sztucznym oświetleniu ale przy bardzo długim czasie naświetlania, a jak oświetlony światłem słonecznym z krótkim czasem naświetlania:

 

p1030180a.jpg

 

su10023.jpg

 

Moja propozycja - wynieś namiot na wolne powietrze w słoneczny dzień (tak jak choćby dziś u mnie ), postaw model na niebieskim tle (spróbuj tak, jak u mnie na zdjęciach), balans bieli na automat, maksymalna przysłona przy czułości ISO 100 - ISO 200, do tego odpowiedni czas naświetlania i spróbuj.

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.