Skocz do zawartości

Tryptyk "Policyjna opowieść" czyli 3 x policyjny Humvee 1:35


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu postanowiłem urozmaicić trochę swoją kolekcję (o ile można mówić o urozmaiceniu kolekcji Humvee robiąc kolejnego ). Pomyślałem, że fajnie będzie wpowadzić kilka nowych kolorów, stąd pomysł na "Policyjną opowieść". Tak wygląda rezultat:

 

1. M1114 Up-Armored Humvee z pancerzem Frag Kit 5, należący do Afghan National Police. Maska, przedni grill oraz całe podwozie - M1151 Academy. Reszta - M1114 Frag 5 Bronco. DSzK - mix elementów z dragonowych figurek chińskich ochotników i tamiyowskiego T-55.

 

WARSZTAT

 

DSCF7857.jpg~original

DSCF7858.jpg~original

DSCF7859.jpg~original

DSCF7860.jpg~original

DSCF7861.jpg~original

DSCF7862.jpg~original

DSCF7863.jpg~original

DSCF7867.jpg~original

 

_______________________________________________________________________________________________________________________________

 

2. M1025A2 HMMWV Armament Carrier należący do Kuwaiti Police. Baza - M1025 Academy. Koła - Voyager. Karabin - Bronco. Kilka elementów z innych modeli i z blaszek Eduarda. Jest czysty, bo przedstawia pojazd z parady wojskowej.

 

WARSZTAT

 

DSCF7868.jpg~original

DSCF7869.jpg~original

DSCF7870.jpg~original

DSCF7871.jpg~original

DSCF7872.jpg~original

DSCF7873.jpg~original

DSCF7874.jpg~original

 

_______________________________________________________________________________________________________________________________

 

3. M1025P1 HMMWV Armament Carrier z pancerzem ASK należący do Iraqi Police. Podwozie i dolna część nadwozia - Italeri. Dach i obrotnica - Tamiya. Koła - Armorscale. ASK - Eduard (boki, drzwi) i scratch (przednie okno i przegroda wewnątrz). Osłony na obrotnicy - scratch. Klimatyzator - Pro Art Models.

 

WARSZTAT

 

DSCF7898.jpg~original

DSCF7899.jpg~original

DSCF7900.jpg~original

DSCF7903.jpg~original

DSCF7904.jpg~original

DSCF7905.jpg~original

DSCF7907.jpg~original

DSCF7908.jpg~original

 

_______________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Wszystkie modele malowane pędzlem, jedynie biały w irackim to spray. Kalkomanie robione na zamówienie. Tak wyglądają razem:

DSCF7909.jpg~original

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Współczesne pojazdy to nie moja bajka więc zadam laickie pytanie. Czy ten iracki ma z tyłu zamontowaną klimę? Najbardziej podoba mi się ten z Kuwejtu. Dwa pozostałe zresztą też. Tylko jedna rzecz mnie razi-świecące opony. Jakbyś je zmatowił byłoby super. Ale to tylko moja bardzo subiektywna ocena. Ogólnie super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie

 

 

A wrzucisz fotkę całej kolekcji?

Postaram się.

 

 

Czy ten iracki ma z tyłu zamontowaną klimę?

Tak, to jest klimatyzator.

 

 

 

Tylko jedna rzecz mnie razi-świecące opony. Jakbyś je zmatowił byłoby super.

Opony w afgańskim i irackim są matowe. Jeżeli gdzieś coś błyszczy, to wina lampy błyskowej. Sprawdziłem, bo na innym forum też mi zwrócono na to uwagę.

Inna sprawa to kuwejcki. Jak pisałem, miał to być pojazd z parady, czysty i z celowo półmatowymi oponami. Choć tu też lampa zbytnio potęguje efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy jak dla mnie te dwa wymienione są,owszem ładnie sklejone i pomalowane ale jakieś takie nijakie,natomiast ten z Kuwejtu poprzez kamo jest ciekawy i mocno wyróżnia się oryginalnością pomimo braku skrzynek,tobołów i innych pierdół.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie

 

 

Znaczy jak dla mnie te dwa wymienione są,owszem ładnie sklejone i pomalowane ale jakieś takie nijakie

Iracki nijaki? A poważnie - lubię mieć różnorodność na półce. Ale nie taką, gdzie każdy model jest w cudacznym kamuflażu. Tylko taką, gdzie mam modele "dziwne", ale też "standardowe". Nawet ze wskazaniem na te drugie. Dlatego też z tych trzech modeli każdemu się spodoba inny. A niektórym pewnie żaden

 

 

 

Nieźle się naciapkałeś przy tym Kuwejckim

Trzy kolory kamuflażu (oprócz bazowego) to jeden dłuuugi wieczór...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.