Skocz do zawartości

ISU-122s, Italeri 1:72 [Mój pierwszy plastik]


Dombeer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zanim przejdę do konkretów najpierw kilka słów o sobie.

 

Mam na imię Marcin, pochodzę z Chełma w woj lubelskim. Modelarstwem zajmuję się z przerwami od kilkunastu lat, z tym że do tej pory był to tylko karton.

 

Pomysł na wykonanie modelu plastikowego zrodził się wraz z zakupem aerografu, tak aby nauczyć się obsługiwać to coś. ISU dlatego, że jestem miłośnikiem pełzającego sprzętu sowieckiego.

 

Model wykonany jest prosto z pudełka. Szpachlówki użyłem tylko przy zapełnianiu pozostałości po wypychaczach. Samo spasowanie jest bardzo dobre, nie przypominam sobie jakichkolwiek problemów. Malowanie Vallejo Russian Green, z preshadingiem, który jednak znikł pod zielenią. Do tego wash, wykonany z czarnego i brązowego humbrola wymieszanego z terpentyną. Wszystko przykurzone pigmentem Miga Light Dust, a na ścianach wanny pigment Russian Earth. Model wybrudzony aby ukryć nieudolne położenie kalek. Gąsienice malowane gunmetalem zmieszanym z Vallejo Black Green, oczywiście wypaćkane pigmentem.

 

Podstawka według własnego pomysłu. Trzy warstwy tektury 1 mm i do tego niewielka ramka również z tektury. Pomalowane Vallego Black Grey. Teren to masa papierowa według przepisu znalezionego w internecie. Droga malowana akwarelkami do tego posypka od Polaka imitująca trawę.

 

th_101_2737.jpg th_101_2736.jpg th_101_2733.jpg th_101_2732.jpg

 

th_101_2746.jpg th_101_2745.jpg th_101_2744.jpg th_101_2731.jpg

 

Nie jest to pierwsza i ostatnia moja przygoda z plastikiem. Aktualnie pracuję nad Bishopem 1:72 również z Italeri. Mam też w planach kilka sowietów, tym razem ciut większych.

 

 

 

Bardzo proszę o opinie na temat wykonania modelu.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Niestety model nie posiada opadłych gąsienic ani przetarć na kołach jezdnych. Wprawdzie gąsienice udało mi się odpowiednio wygiąć w ramce, ale już na modelu wróciły do swojego kształtu. Co do przetarć na gąskach to rzeczywiście mogłem je wykonać, mam nadzieje że jeszcze uda mi się do nich dotrzeć ołówkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.