Skocz do zawartości

Autoblinda AB41 - Italeri 1:48


Kroolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! To mój pierwszy post na tym forum, choć czytam je już od jakiegoś czasu. Głównie modeluję sklejając kartonówki, ale że udało mi się stworzyć "lodówkowy" kompresor i dokupiłem do niego aerograf, no to wypadało coś nim psiknąć dla nauki. Poszedłem więc do sklepu po farbkę, no i kupiłem... Autoblindę :-) Model ogólnie znany, na forach częsty gość, a w sklepach sprzedawany jako Italeri, Supermodel a teraz nawet nowy repack wypuściła Tamiya (oczywiście cena posiada współczynnik Tamiyowski ;-) ). Zdziwiło mnie to, że model miał metalową podłogę-ramę do której, przy pomocy śrubek, dokręcamy plastikowy element podwozia. Dzięki temu jest takie fajne uczucie ciężkiego modelu. Jedyne co zmieniłem to zamiast oryginalnej lufy wkleiłem igłę lekarską.

 

Model to poligon doświadczalny. Psikałem podkładem humbrola (1) - schło dłuuugo..., na to poszła pactra - ta schła szybciutko. Na pactrę psiknąłem sidoluxem, na to kalki - jedna się zerwała podczas zdejmowania... Na to znów sidolux i zacząłem syfing przy pomocy olejnych farbek w tubkach rozpuszczonych w terpentynie balsamicznej. Jak wyschło posypałem (pędzelkiem) startymi na papierze ściernym suchymi pastelami. Efekty "nieco" przesadzone, ale chciałem się dowiedzieć jak model reaguje na te wszystkie opisywane łosze itp. Ukurzenie opon (zlepione pastele na bieżniku) będzie poprawione - docelowo model dorobi się podstawki, którą mam nadzieję niedługo stworzyć. No to teraz kilka fotek:

 

th_DSC_4293.jpg th_DSC_4297.jpg th_DSC_4298.jpg th_DSC_4299.jpg th_DSC_4301.jpg th_DSC_4302.jpg th_DSC_4304.jpg th_DSC_4306.jpg th_DSC_4307.jpg th_DSC_4312.jpg th_DSC_4315.jpg th_DSC_4316.jpg th_DSC_4317.jpg th_DSC_4319.jpg th_DSC_4320.jpg th_DSC_4321.jpg th_DSC_4322.jpg th_DSC_4323.jpg th_DSC_4324.jpg th_DSC_4325.jpg th_DSC_4326.jpg th_DSC_4328.jpgth_DSC_4329.jpg th_DSC_4330.jpg th_DSC_4331.jpg th_DSC_4333.jpg th_DSC_4334.jpg th_DSC_4336.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.