Skocz do zawartości

M3A1 Scout Car - Zvezda 1/35


dakota74

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Drugi mój model, który pokazuję na forum. Tym razem trochę "przybrudzony i zużyty".

W ramach programu Lend-Lease Armia Czerwona uzyskała od USA jako pomoc wozy rozpoznania M3A1. Kilka z nich zostało później przekazanych Wojsku Polskiemu. Jak podaje J. Magnuski w książce "Wozy Bojowe LWP 1943-1983" było ich nie mniej, niż 6. Nie udało się autorowi ustalić numerów taktycznych i losów wszystkich opisywanych wozów. Numer taktyczny jest numerem "z pudła", nie odwzorowywałem konkretnego egzemplarza, natomiast tak mógł wyglądać jeden z tych, do których nie dotarł autor ww. książki.

01.JPG

05.JPG

06.JPG

02.JPG

03.JPG

07.JPG

09.JPG

08.JPG

Przy okazji składam wszystkim komentującym wątek - ale nie tylko - życzenia samych udanych modeli w nadchodzącym 2013 roku!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam wkład pracy...

Model z pudełka.

Widzę, że nie bawiłeś się w waloryzację- może to i najlepsza droga postępowania z tym modelem...

Pracuj nad brudzeniem- przydałoby się więcej kurzu i nieco błota.

No i - model by zyskał, jakbyś dał jeszcze trochę więcej modulacji koloru podstawowego...

Ja również życzę dobrego Roku i wytrwałości modelarskiej nie tylko na tym polu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam wkład pracy...

Faktycznie taki jakiś pusty ale mi się podoba tylko nie wiem co przykuwa do niego moją uwagę.
Fajny model:) dobre zdjęcia:)
fajny

Dziękuję koledzy!

(...)

Pracuj nad brudzeniem- przydałoby się więcej kurzu i nieco błota.

No i - model by zyskał, jakbyś dał jeszcze trochę więcej modulacji koloru podstawowego...

(...)

To drugi model po dłuuugiej przerwie.

Kurzenia i brudzenia uczę się i mam nadzieję, że będzie z tym coraz lepiej.

"Więcej modulacji" masz na myśli większy kontrast między kolorem podstawowym, a rozjaśnieniem?

Mam go też kleiło się dobrze ja go mam bardziej z tyranego i z plandeką

Kleił się całkiem dobrze... Bez szpachli się nie obyło, a tego z plandeką także mam w planach.

Ładny, choć niektóre foty za ciemne.

Dzięki, te niektóre, możliwe.

 

Tym, którzy się bawią, szampańskiej zabawy, a wszystkim najlepszego w nowym roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.