Skocz do zawartości

ISU-122s Italeri 1/72


Wittmann

Rekomendowane odpowiedzi

Na plus

-dobry kolor

-nawet ciekawe zadrapania, nie przesadzone

Na minus

- zalany rdzą

- folia pod kalką się odznacza

- czemu koła na powierzchniach stykających się z gąsienicami są czarne?

 

Widać, że modele Italeri w tej skali wywodzą się z wargamingu, proponuję porozglądać się za PST, są na prawdę lepiej zrobione, wbrew pozorom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od siebie dodam że wartałoby upaprać jakoś gąsienice,koła,boki wanny itp.można to jeszcze śmiało zrobić.Rdza tylko miejscami mi niezbyt pasuje ale to tylko kwestia gustu.Po za tym całkiem nieżle.

 

Pozdrawiam!

 

P.S:Spotkałem się z opinią że modele PST z seri ISU,IS i KW są bardziej poprawne wymiarowo od tych z Italeri lub Esci.

 

Pzdr.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko mogę powiedziedzieć że tę odmianę pojazdu czyli ISU - 122s otrzymaliśmy od ZSRR już po wojnie i był one używane do połowy lata szesześćdziesiątych. W książce J.Magnuskiego "Wozy bojowe LWP 1943-1983" jest to dokładnie opisane. I jeśli już jest to ten model to powinien mieć także kod numeryczny bo takie były używane. Natomiast w czasie wojny otrzymaliśmy od ZSRR pojazdy ISU-122 i były one używane w 25 Płku Artylerii Samobieżnej 1 Korpusu Pancernego 2 AWP. Zresztą pojazdy używane w czasie operacji budziszyńskiej i praskiej w której brał udział również 25 Pułk miały też stosowane kody numerzyczne. Bardzo ładną kalkę wypuściło ARMO właśnie min. do pojazdów 25 Pułku Artylerii Samobieżnej. Na tej stronie możesz sobie ją obejrzeć.

 

www.jadarhobby.waw.pl/armo-72406-wojsko ... -4781.html

 

Pozdrawiam I.Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że powinien mieć kod numeryczny ale ponieważ chwilowo nie znalazłem odpowiedniej kalki wolałem się wstrzymać z naklejaniem niz walnąć jakiegos babola. Ale dzięki za wszelkie uwagi. Wezmę je do serca przy pracach nad następnym modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twojego nicka od razu widać, że interesujesz się pancerką. Tak trzymaj! Widać także, że starasz się w miarę czysto i poprawnie budować modele. Jednak brakuje Ci wiedzy ogólnej na temat wozów pancernych. Przetarłeś model srebrzanką, ten wóz nie jest jednak z aluminium lecz ze stali pancernej. Rdza, są różne zdania, lecz ja uważam że czasami nie zdążył nawet lekko się zarumienić a był już rozbity. Co innego gdy spłonął. Koła nośne mają swój rodowód jeszcze z czołgów KW, nie mają gumowych bandaży[w prototypach były] powinny być całe stalowe. 1e74d3798803f386m.jpg

Mimo to, model prezentuje się ciekawie, mam nadzieję że zbyt ostro Cię nie potraktowałem, nie traktuj tego jako krytyki, a raczej jako zwrócenie uwagi. Pozdrawiam i czekam na następne Twoje modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.