Skocz do zawartości

Tankietka TKS - kolekcja Wrzesień 1939 1:72


Piotr D.

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać

 

Chciałbym zaprezentować moje ukończone niedawno modele - TKSy z kolekcji Wrzesień 1939. Trzy sztuki TKSa kupiłem zaraz po ukazaniu w kioskach i empikach. Ostatni czeka jeszcze na sklejenie, i będzie w kamuflażu "japońskim" sprzed 1936 roku.

 

Model TKSa mimo, że bardzo prosty i składający się z niewielkiej ilości części, jest niezwykle dokładnie odlany. Roboty przy modelu jest w sumie na 2 wieczory i to wyłącznie dlatego, że trzeba dać farbie wyschnąć. Farby dobrałem na oko na podstawie zdjęć i rysunków które znalazłem w internecie, myślę, że nie wyszło tragicznie. Zapraszam do oglądania.

 

Clipboard05.jpg

Clipboard09.jpg

Clipboard06.jpg

Clipboard01.jpg

Clipboard04.jpg

Clipboard02.jpg

Clipboard10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładniutkie szkraby, Fajnie pomalowane. Tylko mam odczucie, że trochę się błyszczą. Ale to drobiazg.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że modele się podobają.

Dlaczego się błyszczy? Ano dlatego, że postanowiłem zrezygnować z lakieru matowego na korzyść półmatu. Na dużych modelach z jakimi mam zazwyczaj do czynienia (1:33, 1:25) lakier matowy wygląda przyzwoicie, natomiast małe modele w 1:72 po lakierowaniu matem wydają się strasznie "płaskie". Myślę, że akurat półmat wygląda na TKSach dobrze, natomiast efekt błyszczenia na zdjęciach prawdopodobnie spotęgowała lampka ustawiona 15 cm nad modelami. Jeśli trafi się dzień z ładniejszą pogodą postaram się cyknąć kilka zdjęć w plenerze przy naturalnym oświetleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że modele się podobają.

Dlaczego się błyszczy? Ano dlatego, że postanowiłem zrezygnować z lakieru matowego na korzyść półmatu. Na dużych modelach z jakimi mam zazwyczaj do czynienia (1:33, 1:25) lakier matowy wygląda przyzwoicie, natomiast małe modele w 1:72 po lakierowaniu matem wydają się strasznie "płaskie". Myślę, że akurat półmat wygląda na TKSach dobrze, natomiast efekt błyszczenia na zdjęciach prawdopodobnie spotęgowała lampka ustawiona 15 cm nad modelami. Jeśli trafi się dzień z ładniejszą pogodą postaram się cyknąć kilka zdjęć w plenerze przy naturalnym oświetleniu.

 

 

a to sory nie wiedziałem o tym ale modele i tak super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.