Skocz do zawartości

M151A2 Ford Mutt TAMIYA 1/35


mandrivecs

Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej przedstawiam zdjęcia mojego drugiego ukończonego modelu...

M151A2 Ford Mutt, oznakowanie 82 Airborne Div., The 2nd Infantry Div. z okresu wojny w Libanie - baza Tamiya 35123

Zestawu bazowego chyba nie muszę nikomu przedstawiać, wady i zalety zestawu każdy kto interesuje się współczesnymi dobrze zna. Zaznaczę tylko, że zestaw jest bardzo dobrze spasowany, ale posiada też wiele uproszczeń, a największe z nich to brak przezroczystych przednich reflektorów, są one odlane razem z grillem ;)

Model sklejony bez żadnych dodatków, raczej "lightowy"... kamuflaż MERDC; Od siebie dorzuciłem tylko linę na przednim zderzaku, karabin i butelkę na siedzeniu pasażera, plecak i karton MRE na pace oraz kilka kabelków do radia. Pierwotnie model nie miał być pokazany szerszemu forum internetowej modelarskiej braci, ale stwierdziłem, że wyszło nie najgorzej, a pojazdów tych jest tak mało w galeriach, że trzeba choćby odnotować fakt ukończenia rodzynka :gut:

 

M151A2_8_zps8c5e47c0.jpg~original

 

M151A2_5_zpse8079732.jpg~original

 

M151A2_4_zpsb474536e.jpg~original

 

M151A2_7_zps4b291d62.jpg~original

 

M151A2_6_zps294b9546.jpg~original

 

M151A2_3_zps7ae4f556.jpg~original

 

M151A2_2_zps8419d755.jpg~original

 

M151A2_1_zps0ab537d2.jpg~original

 

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Całość jest pokryta lakierem matowym - robiłem zdjęcia przy świetle słonecznym i może dla tego trochę "odbija"... Szczerze mówiąc z oznaczenia jednostki się nie doktoryzowałem - zaufałem producentowi - oznaczenie było na zestawowej kalkomanii...

Z tymi modelami M151 Mutt to jest tak, że zestawy są w istocie proste w budowie, ale żeby wyciągnąć z modelu coś więcej trzeba go trochę zwaloryzować i dobrze pomalować/wycieniować... Bez tego bryła tego samochodu nie jest zbyt przyjemna w "oglądaniu"... To pierwszy i nie jedyny Mutt w mojej kolekcji, za niedługo pokażę następnego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.