Skocz do zawartości

Tiger I Ausf.E "T-VI" 1:35 od ZVEZDA


xLoLeKx

Rekomendowane odpowiedzi

Tiger I Ausf.E "T-VI" 1:35 od ZVEZDA

 

Dziś całkowicie skończyłem mojego tygryska

wiem że model bardzo odbiega od ideału

ale proszę o wyrozumiałość bo to mój

pierwszy model w tej skali i malowany

w 100% samemu

Lepiej oceńcie sami

 

1.jpg?screen

 

2.jpg?screen

 

3.jpg?screen

 

4.jpg?screen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mu się stało. Wpadł do mieszalnika czy co

A tak serio weź umyj go i pomaluj go jeszcze raz ale wcześniej poczytaj na forum jak to zrobić by miało to ręce i nogi. A co do reszty to się nie wypowiadam bo nie wiem od czego zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się. Ja w tym długo nie siedzę i do tej pory ukończyłem tylko dwa modele, a dwa kolejne aktualnie maluję, niemniej jednak jakieś ogólne pojęcie na temat składania mam. Po pierwsze powinieneś zwrócić uwagę na staranność składania - od razu rzucają się w oczy krzywe gąsienice (być może dlatego że krzywo przyklejone/zamocowane koła), oraz strasznie wymięta antena. Zapewne to nie wszystko. Idąc dalej - ku malowaniu - pojazd pomalowany bardzo niestarannie, kolor zupełnie nie trafiony ponieważ niemcy używali tzw koloru Rot-Braun (brązowo-czerwony), nie koloru mocno brązowej skóry. Pomijając sam kolor, to plamy kamuflażu nałożone również niestarannie, co niestety w efekcie daje jeden z najgorzej wykonanych modeli jakie w życiu widziałem. Na Twoim miejscu wykąpałbym go w krecie i pomalował ponownie.

 

Co więcej, nadmienię, że ten zestaw Zvezdy tj. Tiger I robiłem jako pierwszy czołg w moim życiu, również wcześniej nie mając z tym styczności. Wyszedł tak jak na tej fotce:

F_1.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Także nigdy wcześniej czołgu nie malowałem. Też robiłem go pędzlem.

 

Moim zdaniem zabrakło Ci cierpliwości - ponieważ modeli nie robi się na akord. Ja swojego tygrysa robiłem 4 miesiące, ale efekt jest o niebo lepszy. Jak coś nie wychodzi trzeba poprawiać, korygować i tak do skutku. Szkoda, bo może jakbyś w trakcie prac częściej radził się ludzi na forum, to efekt byłby lepszy, a i Ty czegoś więcej się nauczył - zamiast tego założyłeś warsztat tak naprawdę niepotrzebnie, ponieważ nie wykorzystałeś jego możliwości - w własnym wątku mogłeś pytać, radzić się, pokazywać i poprawiać wszystko aż do skutku - nabywając doświadczenia, a Ty z tego zrezygnowałeś i wkleiłeś gotowy, źle wykonany czołg do galerii.

 

Reasumując, myślę, że najlepszym wyjściem jest zmycie farby, kupienie odpowiednich barw - i malowanie od nowa. Jedne kalki straciłeś, ale dalej możesz zrobić jednolite malowanie panzer grau z instrukcji. Kolega z forum Tomek - takie malowanie robił i mu wyszło bardzo fajnie i też to był jego pierwszy czołg w życiu. Teraz to już tylko i wyłącznie Twoja sprawa, czy będziesz chciał próbować poprawić całkiem niezłą (jeśli chodzi o zdetalowanie) miniaturę Tygrysa, czy zostawisz sobie na półce bubel. Musisz to sam przemyśleć. Podaje Ci link na warsztat Tomka - możesz próbować zrobić właśnie taki jednolity panzergrau, bo kalki masz:

 

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=87&t=36441

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm.... Zacznij od nowa, albo dokończ malowanie. Rozumiem że to jasne, to goły plastik. Dlaczego nie pomalowałeś? A najlepiej, poczytaj na forum co i jak, kolega powyżej Martinez, ujął wszystko na temat. Pozdrawiam i życzę jeszcze lepszego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.