Skocz do zawartości

Jagdtiger (Porsche) Trumpeter 1/72


Tomo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po dłuższej przerwie w modelowaniu ponownie wróciła chęć posklejania czegoś. Akurat pod ręką był w/w model zakupiony kiedyś. Szybkie sklejanie i malowanie. Model jest taki sobie jeśli idzie o jego walory stricte modelarskie, z gąsienicami nie mogłem sobie coś poradzić nawet CA nie chciał ich sklejać co mi się nigdy jeszcze nie zdarzyło i dlatego tak wyglądają jak wyglądają. Cóż będzie motywacja do dorobienia dioramki i zatopienia klocka w delikatnym błotku. Zgodność merytoryczną i historyczna proszę pominąć.

 

116f7cdaec4aa6dagen.jpg

00448106ef23e186gen.jpg

2ab3a06c9e75661bgen.jpg

cdb67de19182e3d2gen.jpg

0e9cac5cd20cf3f2gen.jpg

1fc29d8e15aba0b7gen.jpg

55c1b5735efc380fgen.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ups przepraszam nie zaczytało fotek. Już postaram się poprawić. Wrzucę także w większe co by było dokładniej widać partactwo.

cdb67de19182e3d2.jpg

a8e0f0e1c0ab37b1.jpg

78c6fed0db77e965.jpg

00448106ef23e186.jpg

1fc29d8e15aba0b7.jpg

55c1b5735efc380f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem ten sam model i też miałem problem z gąsienicami Trumpetera, ale znalazłam na forum sposób podany przez kolegę "czak45" - trzeba zmatowić (np. papierem ściernym) miejsca łączenia gąsienic i CA "łapie" bez problemu - przy moich kolejnych Trumpeterach sprawdziło się.

A Jagdtiger całkiem fajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzięki dobrze wiedzieć na przyszłość o tych gąskach bo mam w planach jeszcze wypusty trumpka. Więc napewno zastosuje i mam nadzieje że będzie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomo, widzę, że ciebie też dopadła choroba zwana "syfieniem" modelu. Jak nie robisz podstawki/scenki, to po grzyba robisz to mazanie błotem, jak model pójdzie w pineskę na czyściutką półeczkę? Zobacz na tągąskę(ki). Jak już mazałeś, to trzeba było błotkiem zamaskować tą niedoróbkę. Moja rada, najpierw rób modele czysto, może z kurzeniem, .. błotko pozostaw na później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coż. Możesz mieć inne zdanie i filozofię wykonywania modeli i to ja rozumiem. Czyste modele pancerne sorry ale wyglądają kompletnie nierealistycznie. Wiem że brudzenie trzeba będzie poćwiczyć a co do scenki pisałem że będzie trzeba coś wykombinować bo chociażby z uwagi na te gąski które się nie chciały trzymać ani same siebie ani kół podwozia. A co do tego jak model na półce wygląda .... widziałem baaaardzo dużo modeli robionych w wersji jak po 10 latach leżakowania w błocku i zrobionych genialnie mimo braku podstawki. Weathernigu i brudzingu bym nie nazwał chorobą a raczej kierunkiem w modelarstwie pancernym bo jakoś od kilku lat wszyscy najlepsi wykonują właśnie modele wg. tych założeń i na nich należy się wzorować. Takie jest moje zdanie, a mimo wszystko dziękuje za uwagi i konstruktywną krytykę która zmobilizuje mnie do poprawy tego co robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem jednak żeby coś samemu wykombinować to trzeba być już naprawdę pro. A zwykli zjadacze chleba muszą się na kimś wzorować. Dzięki Bogu za forum i kolegów którzy chca się dzielić wiedzą i pomysłami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.