Skocz do zawartości

WZ.34-II 1:72- First To Fight


Piotr_P

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem nie robić galerii tylko wrzucić do portfolio ale co mi tam....

 

Dorobione błotniki z puszki po "napoju energetyzującym dla dorosłych",malowany zestawem LifeColor "Polska Broń Pancerna 1936-1939" bez konkretnego schematu , jakieś tam próby zacieków ...

Zdjęcia wiem marne ale takie dałem rade zrobić małym kompaktem w swoich skromnych warunkach.

 

DSCF3605_zps4aa62763.jpg

DSCF3607_zps0dbcfd98.jpg

DSCF3608_zps340e6819.jpg

DSCF3612_zpsacb5b593.jpg

DSCF3613_zps4939f3b8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie są dwa problemy

po pierwsze zapomniałem dać do zdjęć czegoś do zobrazowania wielkości. ..

po drugie nie palę i zapałek nie posiadam jedynie zapalniczkę do rozpalania w piecu ale...czytaj wyżej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemny, szkoda że nie dodałeś uchwytów pokryw silnika, oraz "klamek w drzwiach było by jeszcze lepiej. Błotniki wymiatają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super!! Błotniki zrobiły ten model. Naprawdę sprawdzałem czy to na pewno 72 !. Gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za dobre słowo

 

z uchwytami przyznaję,że zapomniałem a klamki nie miałem odwagi się podjąć

 

błotniki wymiarowo robiłem na podstawie zestawowych i przciągnąłem rylcem prztłoczenia,żeby takie gładkie nie były.

 

Miałem jeszcze linę dodać rozpiętą na tylnych hakach ale nie miałem pomysłu jak zrobić zaczepy na końcach tej liny i nie miałem pewności czy drut to dobry pomysł.

 

mam jeszcze plan zrobić Wz.34-I w kamuflażu "japońskim" więc się jeszcze poprawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładny model, gratuluję dodaj koniecznie uchwyty na osłonach silnika - roboty 5min a będzie ładniejszy...

 

Jak Ci się malowało tym zestawem Lifecolora? Kładłeś bezpośrednio na model/plastik czy dawałeś podkład?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się malowało tym zestawem Lifecolora? Kładłeś bezpośrednio na model/plastik czy dawałeś podkład?

 

 

malowało mi się bardzo dobrze,idealna konsystencja farby choć troszkę jakby gumowata powłoka.Wydaje mi się, że to przez rodzaj farbki bo to chyba nie jest typowa akrylowa technologia.

Malowałem na podkład vallejo zmieszany z vallejo air i vallejo color tj. coś z koloru panzer gray z białym az do uzyskania jasnej szarej barwy.

zawsze maluje na podkład.

 

Ładny WZ.34 zakładam że z numeru wrzesień 1939 Aż miło się na niego patrzy,a błotniki są cudowne!

Gratuluje udanego modelu

 

Oczywiście First to Fight to seria gazetek Wrzesień 1939.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za sugestiami dodałem uchwyty na masce silnika oraz od siebie korbę rozruchową.Jest osadzona tylko na wcisk więc jeśli się nie podoba to zawsze mogę wyciągnąć. Przy wierceniu oczywiście złamałem ostatnie wiertło 0,3 mm więc jesteście mi krewni Drucik zastosowałem z uzwojenia i był mniejszy niż otwór ,więc na oko 0,2 mm

 

Dla porównania jest zestawowa wykałaczka zaś dla zobrazowania wielkości w tle ustawiłem najświeższy nabytek z Academy tj Kettenkrad złożony na sucho w całość

 

DSCF3626_zps7b4a7d7a.jpg

DSCF3628_zps70daa1db.jpg

DSCF3630_zpsa0570d32.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.