Skocz do zawartości

Wz. 34 FtF 1:72


grzesiek83

Rekomendowane odpowiedzi

No i trzeci model. Wcześniej były dwa niemieckie, teraz kolej na coś polskiego. Samochód pancerny Wz. 34 z karabinem maszynowym Hotchkiss. Model prawie z pudła, jedynie część lufy karabinu wykonałem z igły.

 

IMG_7580.jpgIMG_7581.jpgIMG_7582.jpgIMG_7584.jpgIMG_7585.jpgIMG_7586.jpgIMG_7587.jpgIMG_7588.jpgIMG_7589.jpg

 

Teraz zapraszam wszystkich do komentowania wszystkich trzech modeli i czekam na Wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły! Sam jestem początkujący, ale mi się podoba (zwłaszcza wash)

czy brązowy nie jest przypadkiem zbyt czerwony?

 

a, i pełno jakichś włosków- postaraj się, żeby tego nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory dobierałem z tych co miałem w swoich zapasach, dlatego mogą się nie zgadzać. Przy następnym modelu z tej serii postaram się zastosować jakiś inny. Może macie jakieś propozycje? Najlepiej z palety Pactry.

 

Włoski na modelu to pozostałości po ścieraniu washa. Niestety spora ilość wystających nitów na modelu skutecznie zrywała z patyczków higienicznych kawałki waty. Te co widziałem, starałem się usunąć ale zdjęcia pokazały że wzrok już nie ten i sporo ich przeoczyłem .Chociaż na badaniach wstępnych do pracy wyszło że mam wzrok pierwszej klasy

 

Co do zdjęć to przy następnych sesjach modeli postaram się je poprawić.

 

ogólnie cieszę się, że podobają się Wam moje modele w tym dziale. W najbliższym czasie trochę Was pomęczę w jakimś warsztacie bo mam jeszcze kilka w planach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wash robię w sumie prawie tak samo jak Koledzy w innych warsztatach. Największa różnica jest taka, że nie używam farb olejnych tylko najzwyklejszych farbek plakatowych, w tym wypadku czarnej. Maluje nimi linie podziału i inne zagłębienia, czekam aż trochę podeschną, a następnie ścieram lekko wilgotnym patyczkiem do uszu albo kawałkiem ręcznika papierowego lub chusteczki, aż osiągnę pożądany efekt. Na koniec trzeba tylko zabezpieczyć washa lakierem i gotowe. No i zawsze wykonuje go po położeniu kalek i ich zabezpieczeniu lakierem błyszczącym. Podsumowując technika ta sama co w poradnikach tylko użyte materiały trochę inne.

 

Co do ambitniejszych projektów to mam trochę pomysłów tylko wolnego czasu trochę mało, który jest skutecznie pochłaniany przez dwójkę małych dzieci i nową pracę. Dodatkowo w dziale lotniczym mam rozgrzebany warsztat:

viewtopic.php?f=86&t=38212

który chciałbym wreszcie zakończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny modelik, dobrze że próbujesz poprawiać problematyczne elementy, jak lufa karabinu.

 

Jeśli planujesz dobrać kolory pod polską pancerkę to tu na forum są dyskusje na ten temat, sporo zdjęć już zniknęło, ale sporo jeszcze w tych tematach zostało.

Nie jestem jakimś wielkim ekspertem, ale mogę dać kilka wskazówek:

 

- kolor brązowy jaki podają w instrukcjach do FtF jest za jasny - powinien być taki raczej czekoladowy.

- zielony nieco bardziej nasycony, powinien mieć więcej żółtego w sobie i minimalnie jaśniejszy

- piaskowy też nieco jaśniejszy

 

Pomyśl o olejach - sam widzisz, że zbieranie nadmiaru w ten sposób w jaki to robisz powoduje, że zostają włoski. Oleje (w najprostszej do użycia wersji - produkty AK czy MIGa) można z akryli zmywać po prostu pędzlem z rozpuszczalnikiem, więc żadne śmieci nie zostają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

A mnie to kamo bardzo się podoba, mimo, że jest od czapy w stosunku do Polskiego. Bardzo przypomina mi kamo niemieckie tzw. Panzerwaffe '46, ale ... jest fun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.