Skocz do zawartości

M2 Bradley, Irak 1991, 1/35


pyps

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zaglądam na to forum już jakiś czas ale jest to mój pierwszy post więc wypadałoby się przedstawić.

Nazywam sie Wojtek i do modelastwa wróciłem po kilkunastu latach. Udało mi się wtedy skleić może ze trzy modele.

 

Dzisiaj chciałem Wam pokazać mój pierwszy model, który udało mi się stworzyć po kilku miesięcznej walce.

Był to mój pierwszy kontakt z figurkami i podstawką. Wiele rzeczy dorobiłem "z niczego"

Głównodowodzącą projektu była moja dziewczyna , która zatwierdzała każdy szczegół przed doklejeniem i była pomysłodawczynią wielu rozwiązań

 

Wykorzystałem następujące zestawy:

M2 Bradley - Tamiya + metalowa lufa

figurki U.S. modern infranty set, Tamiya

modern U.S. miltary equipment set również Tamiya

Tabliczka informacyjna się robi

 

 

Nie będę przeciągać, zapraszam do oglądania i proszę o konstruktywną krytykę i rady na przyszłość. Wiele spraw mnie pokonało, do następnego modelu na pewno założę warsztat i będę liczył na Waszą pomoc.

 

bradley13.jpg

 

bradley14.jpg

 

bradley15.jpg

 

bradley16.jpg

 

bradley01.jpg

 

bradley02.jpg

 

bradley19.jpg

 

bradley04.jpg

 

bradley06.jpg

 

bradley07.jpg

 

bradley08.jpg

 

bradley17.jpg

 

bradley18.jpg

 

bradley10.jpg

 

A to jest dzieło mojej dziewczyny:

 

bradley03.jpg

 

bradley12.jpg

 

Muszę popracować jeszcze nad techniką robienia zdjęć. Może jakieś wskazówki?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zdjęć to polecam przejżenie tego tematu: http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=56&t=42035&hilit=Koniec+obciachu&start=0

 

Sam model mi się generalnie podoba. Kalki się świecą, najlepiej je kłaść na błyszczącą powierzchnię. Figurki Tamiya robi słabe, a i chyba kolory munduró też troche za ciemne/przekolorowane (nie wiem jak to określić). Pozy figurek dodają pracy dynamiki. Dla kolejnego modelu warto założyć warsztat - zawsze można wcześniej coś pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie duży plus za ODS ale w pełni zgadzam się z moimi przedmówcami kalki strasznie się świecą z przodu wcięło Ci bumper code C-36 , kolory camo- "czekoladowe ciastko"wyszło Ci zdecydowanie za ciemne i w rzeczywistości jest ono 6-cio kolorowe u Ciebie jest 4-ro kolorowe, te ciemno niebieskie peryskopy jakoś do mnie nie przemawiają.Na duży plus tobołki, mikrofon u czołgisty i kabel od jego kasku i ogólnie za scenkę ( ten kościotrup ).Co do figurek Tamiyi to jak dla mnie są one słabe(bliższe zabawkom) w przeciwieństwie do pojazdów . Dragon robi o wiele lepsze figurki .Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze.

Zanim zacząłem lepić kalki ta czynność wydawała mi się banalna, a efekt jest jaki jest . Niestety było już za późno żeby to poprawić. Brakująca kalka odpadła nawet nie wiem kiedy. Popełniłem chyba wszystkie błedy jakie można było: matowa powierzchnia, bez płynu zmiękczającego i nie zabezpieczone lakierem bezbarwnym.

 

Co do figurek to wyczytałem gdzieś, żeby pomalować je całe gęstą farbą olejną i zetrzeć to wszystko suchymi pędzlami. Strasznie ściemniały przy tej operacji. Może źle dobrałem kolor. Kolorów na kamo było 5 (szósty się nie zmieścił ), nie widać ich po potraktowaniu farbą olejną.

Jeśli chodzi o jakość to trzymam właśnie w ręku figurki Dragon`a i jest mega różnica w detalach, pofałdowaniu materiałów itd.

 

Do następnego modelu, który już leży rozpakowany na biurku założę warsztat. Z Waszą pomocą pójdzie napewno lepiej.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do figurek to wyczytałem gdzieś, żeby pomalować je całe gęstą farbą olejną i zetrzeć to wszystko suchymi pędzlami.

Gdzieś to wyczytał?Daruj sobie tą koncepcje bo pozalewasz wszelkie rysy twarzy,oczy itd.Najlepiej malować akrylami i cienkimi warstwami ale kilkukrotnie.

Co do figurek to polecam Master Boxa,Miniart,Dragon,ICM,Zvezda robią fajne figurki które mają ładną plastykę twarzy.Żywiczne też są ok ale niektóre mają mimikę twarzy jak kreskówki z nierealnymi uśmiechami np.Ale zależy co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.