Skocz do zawartości

Pz.Kpfw.III Ausf. J - ATTACK 1:72


erolo2000

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Waszmościowie.

 

Pz.Kpfw. III Ausf. J (L60) z gąskami zimowymi od Attacka Skala 1:72. Fajny zestawik z żywicą - 116 części. Było 15 godzin dłubania - malowany oczywiście pędzlami . Przydział : 24 Pz Div Stalingrad Zima 1942/43

 

Oryginalne foto

 

3jw.jpg

 

Z warsztatu:

 

A21.JPG

 

 

P35.JPG

 

 

P39.JPG

 

 

Model Gotowy :

 

 

 

P1320793.JPG

 

 

 

P1320795.JPG

 

 

 

P1320797.JPG

 

 

 

P1320791.JPG

 

 

 

P1320792.JPG

 

 

 

P1320794.JPG

 

 

 

P1320796.JPG

 

 

 

 

P1320801.JPG

 

 

Co powiecie - W miarę spoko wyszedł jak na moje możliwości artystyczne no nie ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - trochę problemów z nim było - skala robi różnicę ;) . Co do koloru to mix Pactry : chyba ze 3 kolory na czuja za każdym razem zależnie od scenerii w której przyszło modelowi wojować...+ oczywiście na koniec weathering .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No można by było tylko po co ? . Lepiej jak wygląda jak podczas wojny staram sie robić w realu - artyzm ok ,ale bez przesady. Model ma przypominać ten w skali 1:1 w danej sytuacji czasowej . Wzorowałem się na fotkach i tak przesadziłem z odpryskami farby ;) - jakby wojował szmat czasu ... Orginalną Fotke masz na "przodku" Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze, ale byłoby lepiej gdybyś mu delikatnego brązowego washa zapodał. I może jeszcze troszkę zacieków.
No można by było tylko po co ? . Lepiej jak wygląda jak podczas wojny staram sie robić w realu - artyzm ok ,ale bez przesady. Model ma przypominać ten w skali 1:1 w danej sytuacji czasowej . Wzorowałem się na fotkach i tak przesadziłem z odpryskami farby ;) - jakby wojował szmat czasu ... Orginalną Fotke masz na "przodku" Pozdro

 

Wash by się jednak przydał, niekoniecznie brązowy a jakiś ciemno szary aby uwydatnić gubiący się detal i nie chodzi tu o artyzm, myślę, że wyszłoby to na +. Tak jak jest też OK i fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też taka opcja wyglądu - z frontu wzięte

 

http://www.manufaktur.dk/panzer0592.jpg

 

Chłopakom wash zmyło ;). Mnie to się za "nowy" górą taki czołgut wydaje

 

Fotki m.modelu są zbyt duże do tej skali ma 7cm dł i niecałe 4cm szerokości - w realu fajniej wygląda i detale się nie gubią - no każdy widzi to co chce takie prawo oglądającego . Teraz zaczynam walke z P IV G też zima będzie,ale bardziej końcówka - trochę go uwas:bip:e będzie wyglądał jakby było przedwiośnie. ..Pozdrawiam i byle do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak byś trochę stonował efekt końcowy olejami to by nie wyglądał jak obtłuczony kaloryfer a a odnośnie realizmu to pojazdy raczej nie były malowane białą emalią na zime .chyba ze to rzeczywiste wina zbliżeń na fotkach sam kilka dni temu walczyłem z zimowym kamo na lakier do włosów i dopiero po 4 podejściach i poprawkach i uznałem że ujdzie nie robiłem zimowego kamo w 1/72 Ale suchy pędzel bardzo dobrze sprawdzał się w przypadku przetarć farby w pojazdach afrika korps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimowe malowanie to sztuka - niełatwa . Coś tam poprawiłem (przynajmniej tak mi się wydaje choć pewien nie jestem ).Wrzucę fotkę w weekend :P. Jakoś na fotkach te moje modele inaczej kolorystycznie wychodzą porównując do realu (słaby ze mnie fotograf, gra światłem itd) - z jednym sie zgodzę >To wykonanie nie jest szczytem marzeń , ale zadowolony generalnie jestem z tych "wypociń" - biorąc pod uwagę me malunkowe "mozliwości" i skalę w której sie działa . Pozdrawiam mistrzów tematu. P.S. Kolega fenek to przez rok nic nie skleił? - tak pytam bo rok do tyłu przeglądnąłem i nic nie znalazłem - a chciałbym popatrzyć na medalowe modeliki w 72ce > wrzuć jakiś vechikuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skleił skleił ale od kiedy zostal tatom blizniaczek to nie mam kompletnie czasu na sfotografowanie wypocin ale jak bendziesz w exsito to zapraszam do mnie do firmy niedaleko tego sklepu mam tam wszytko w gablotach choc 1/72 jeest tam krutko bo ta skale robie tylkona zamuwienie teraz koncze ka mi z dragona zrub fotki w naturalnym swietle powino odac kolory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak mi sie mój dziedzic pojawił na świecie to ładnych pare lat wogóle nic nie kleiłem . Przypomniało mi się jak kumpla spotkałem niedawno - on tak chciał mieć baby ,ale żona nie chciała i w końcu mu sie trafiło i mówi ,że został w końcu tatą . A ja mu no to gtit a on ,ale wiesz ,że wpadłem ? a ja mu tobie nie dogodzi stary przecież chciałes mieć dziecko - a on no tak ,ale bliźniaki mi sie trafiły . Do exito nie chadzam kupuje u nich ,ale w necie . Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz kolory modelu na fotach generalnie "Realne" są - choć może kapeczkę jeśniejszy jest w realu (niektóre fotki) - pochmurna pogoda (M po małych barwowych poprawkach z wczoraj) .

 

P1330043.JPG

 

 

 

P1330041.JPG

 

 

 

P1330039.JPG

 

 

 

 

P1320997.JPG

 

 

 

 

P1330035.JPG

 

 

 

 

P1320998.JPG

 

 

 

 

P1330036.JPG

 

 

 

 

P1330037.JPG

 

 

 

P1320974.JPG

 

 

 

 

P1330042.JPG

 

 

Lepszy ci on już nie będzie - nie męczcie mnie już mistrzowie .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.