Skocz do zawartości

Tiger I Mid - 1:35 Tamiya + Tamiya Zimmerit


Daz

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny Tygrys I, tym razem Mid Production, z Zimmeritem Tamyia

 

02xs9g.jpg

 

t2in6e.jpg

 

nfzsoc.jpg

 

szpuhn.jpg

 

y2w4qx.jpg

 

6qxdz4.jpg

 

kdxyt2.jpg

 

i6028d.jpg

 

ivf2qr.jpg

 

6xpwhc.jpg

 

I takie małe połączenie innych zestawów - Mechaników i ładowniczych

 

6s8xca.jpg

 

kp9ys2.jpg

 

6lrjqx.jpg

 

uao16b.jpg

 

46y08w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się wykonanie tego kamuflażu i w sumie, uważam że to Twój najładniejszy model. Namalowane na szaro ubytki na zimmericie nie rażą tak jak w przypadku Pantery.

Mimo wszystko, nadal nie mogę zrozumieć, czemu nie poświęcisz chociaż trochę więcej uwagi tym figurkom, tym bardziej że dodajesz je do prawie każdego modelu i to często w nie małej ilości.

Uważam że wyglądają jak dosyć upiorne, sklepowe manekiny i nawet sam wash mógłby dać im trochę życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poraz pierwszy Daz wstrzeliles sie w duet figura- pojazd. Pojazd z SS i figura czolgisty tez oprocz... Patek, patki ma pancerniackie z wehrmachtu, wiec gdybys poprawil tylko ten detal byloby juz naprawde blisko. Tak sobie pomyslalem, robisz naprawde ladne modele cieszace oko, merytoryke masz w glebokim powazaniu, moze rob kopie pojazdow z filmow? Nikt by sie wtedy nie czepial do merytoryki a ludzie mieliby frajde z ogladania miniatur pojazdow z mniej lub bardziej znanych filmow. Tak czy siak robisz to co robisz, wszyscy widza ze poswiecasz swoj czas na ladne wykonanie, masz swoj styl ktory ma niewiele wspolnego z realiami a Twoje modele mimo wszystko intryguja nawet takich merytorycznych maniakow jak Seb czy nawet ja wiec cos w tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa gąska coś nie tak.

co masz na myśli? bo wygląda tak samo jak lewa.

 

Seb, a jaki zimmerit byś polecał? bo powiem szczerze że po Waszych uwagach odnośnie edka, chciałem spróbować innego producenta, kupiłem dedykowaną do tego zestawu Tamyie, zupełnie coś innego niż blachy edka, nawet fajne w użyciu, i osobiście wydaje mi się że lezą lepiej niż blaszki, ładniej się wtapiają w całość.

 

Z tymi figurkami to jest dziwnie na zdjęciach, bo żeby było jasne one maja i wash, i przebarwienia na mundurach, i brudzenia i nawet zacząłem się bawić w lekką waloryzacje twarzy, ale na zdjęciach wszystko się zlewa w całość. Mam wrażenie, że za bardzo doświetlam je i jasne mocne światło gasi całą waloryzację na zdjęciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację co do merytoryki, tyle tylko że tym razem chciałem zrobić model właśnie merytoryczny, i znalazłem Tygrysa z nr 221, i zrobiłem go w malowaniu takim jak był naprawdę i z symbolami jak na zdjęciach. Więc jak zazwyczaj robię naprawdę abstrakcję odnośnie numerów, oznaczeń i malowań, to tym razem powinno wszystko grać...

 

Symbole z prawej i lewej strony, oraz nr na wierzy, i malowanie camo, takie jak na zdjęciach

 

0szib7.jpg

 

69mtdn.jpg

 

w2bh98.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo fajnie... Seb skrobna co do smego czolgu, sa to jak rozumiem

Niedoskonalosci zwiazane z niezbyt dokladnymi detalami. A ja w tym wypadku napisze ze (jezeli dobrze widze na zdjeciu archiwalnym) dowodca czolgu nosi kurtke skorzana. Ale spoko Daz, i tak mnie zaskoczyles ze sie podparles ladnymi zdjeciami. Jak mozesz to przerob mu tylko te patki no i zrob jakies naramienniki bo swieca pustka a ze to pierwszy woz w drugim plutonie to pewnie jak na dowodce plutonu to jakis oficer mlodszy byl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie i malowanie modelu fajne , ale co do merytoryki (choć żaden ze mnie specjalista w tej kwestii) to model poza podobnym oznakowaniem ma niewiele wspólnego z pojazdem na zdjęciach - inne koła, "szufla do węgla" na przedniej płycie, inny kamuflaż - to mi się rzuciło w oczy od razu.

Model mi się podoba - kleisz poprawnie, malujesz fajnie, szybko i bezstresowo Ci to idzie - a że o profesjonalnym i merytorycznym wykonaniu nie można tu mówić - mnie to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak, dopiero teraz zauważyłem że koła całkowicie stalowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.