Skocz do zawartości

Opel Maultier 1:35 Italeri


Daz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

Czołem

No to może trochę dziegciu. Cóż malowanie ok ale nad detalem już można było troszkę się przyłożyć... efekt byłby lepszy a tak jest przeciętnie.

(co by nie było w plandece mogłeś dorobić oczka do mocowania jakąś linkę itp skoro już zdecydowałeś że robisz ją na piechotę )

Gąsienica też nie siadła na kole napędowym co widać na zdjęciu... niestety pośpiech nie jest dobrym doradcą...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greif, pośpiech nie ma tu nic do rzeczy, bo ja robiąc model nie robię go w pośpiechu tylko swoim tempem, które dla mnie jest odpowiednie do pracy, jak widać po poprzednich wpisach czy po Tygrysie S04, którego zrobiłem w chyba 3 dni model się podoba, i te był zrobiony "w pośpiechu" . Ja nie piszę innym że robią modele flegmatycznie i za wolno, wiec bardzo proszę darujmy sobie po raz kolejny wstawki o pośpiechu, bo to nie ma nic do wyglądu modelu. Można napisać że Ci się nie podoba, że można było dorobić sznurki itp, i Ok, ale nie argumentuj tego pośpiechem, bo już mnie szlag jasny trafia jak po raz kolejny słyszę "dlaczego tak szybko", "rób wolniej" "po co ten pośpiech". Ja nie czepiam się innych jak modle małego samolotu czy prostego czołgu robią ponad rok. Każdy robi swoim tempem. Proszę o konstruktywną krytykę typu nie podobają mi się gąsienice i brak dziurek w plandece, i na takie tematy mogę dyskutować, a nie argumentowanie tego że zapewne nie ma tych dziurek bo czas na model się skończył. Dziurek nie ma bo ich nie zrobiłem, bo nie uznałem ich za konieczne, jak widać po koncepcji, plandeka miała być narzucona niechlujnie na stelaż, może nawet nie od tego auta, tak więc dziurki czy linki były zbędne, bo nie miała być przymocowana, mało tego, okien też w niej nie robiłem. Co do gąsienic pisałem o tym w warsztacie, gąsienice Italeri są gówniane, bardzo łatwo pękają i słabo trzymają się kleju, dlatego z nimi nie walczyłem, tylko napisałem że pomijam ten element z pełną świadomością i premedytacją, a nie z braku czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Co do gąsienic pisałem o tym w warsztacie, gąsienice Italeri są gówniane, bardzo łatwo pękają i słabo trzymają się kleju, dlatego z nimi nie walczyłem,,. To po co kleić tani model?. Jeżeli już to żeby wyszedł jak najlepiej, a nie tłumaczyć że g... gąsienice. Malowanie też mi się nie podoba, za duże te odrapania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam bo nie ma na rynku tego modelu od innych producentów, dlatego byłem skazany na Italeri, a że pojazd sam w sobie mi się podoba to taki zrobiłem. Obdrapania to kwestia gustu, ja chcaiłem żeby był mocna zniszczony, i w takiej postaci te pojazdy były spotykane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

No jakoś kiepsko znasz rynek model jest i to 1000% lepszy z Dragona:

http://www.ebay.co.uk/itm/120967167489?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

a skoro jak piszesz że nie zrobiłeś czegoś i nie wynika to z braku czasu to jaki w tym sens? Pewnie twój cyrk twoje małpy tylko po co wystawiasz model pod ocenę skoro walisz babole z premedytacją i dorabiasz do tego ideologię na siłę? Każda plandeka ma mocowania nawet jeśli nie z tego pojazdu więc dorabianie że to tylko tak rzucone itp itd po co?

Cóż maniana na szybko- twoja wizja- tyle w temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, mój model, moja wizja, moje zasady budowy. Nie musisz się z nimi zgadzać, w sowich modelach możesz robić najmniejsze detale, ja w moich nie koniecznie, tyle tylko szkoda że żadnego swojego modelu nie pokazałeś na forum...

PS. za przykład podałeś model z ebay, aż tak mi nie zależy na tym modelu , ani nie jest jakoś specjalnie wyjątkowy aby zamawiać go z UK, dlatego mówiąc o dostępności miałem na myśli Polski rynek. Bo jak by się zgłębić jeszcze bardziej w temat to może w Fenianie mają lokalnego producenta modeli, który też ma akurat tą ciężarówkę w swojej ofercie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Ojej Pan manufaktura czuje sie urażony...

Argument koronny bo nie pokazuje modeli... Wow jednak sa tacy co znają moje modele, wiec nie tocz piany przyjmij krytykę i tyle, a nie brnij w kolejne absurdy...

Pisałem że plandeka ma okucia o wzmocnieniach i innych detalach nie wspominając sam pokazujesz fotki gdzie dokladnie widać metalowe okrągłe okucia do mocowania a po co sie unosisz to nie wiem, to czy jest zamocowana czy nie z tego pojazdu to inna bajka

Co do ebay Panowie z dalekiego wschodu wysylaja na caly swiat wiec co ma ebay uk do tego to nie wiem. zaznaczy na ebay pl caly swiat to tez znajdziesz...

Wiec może mniej piany i wtedy będzie latwiej... A jak chcesz to poszukaj sobie GreifAB w photobucket możesz sobie zobaczyć cos co nie wstawiam na forum z przyczyn takich a nie innych...

Nie ma jak widac parcia na szklo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greif, daleko do tego abym poczuł się urażony, a tym bardziej z powodu modelu.... nie mam 12 lat. Po prostu jak coś robię to robię to z przekonaniem i bronie lub uzasadniam później swoje wybory. "Parcie na szkło" ?? a co ma jedno z drugim wspólnego, jesteśmy na forum, gdzie jego głównym zamierzeniem jest prezentowanie swoich prac, czyli z samej zasady, każdy kto tu coś prezentuje ma parcie na szkło? Greif nie chce dalej brnąć w ten temat, bo możemy tak się kopać po kostkach bez końca, a to jest bez sensu. Oglądałem Twoje prace, i nie należę do osób które, które za wszelką cenę muszą dokopać innym i dlatego powiem że podobają mi się, szczególnie torowisko, bardzo fajnie wykonane i poniekąd rozumiem Twoje podejście do detali i szczegółów, bo w Twoich pracach je widać, ja nie kładę na nie aż takiego nacisku. Ale jak bym chciał się czepiać to w małej dioramce przedstawiającej kostkowy chodnik i zarośnięte pobocze, strasznie pomieszałeś gatunki roślin, które razem w naturze nie występują, no bo jeśli założymy że dominującym gatunkiem jest kostrzewa czerwona i rajgras angielski (główne gatunki czegoś co nazywamy trawnikiem) to hosta białą razem z nimi nie jest wstanie w środowisku naturalnym rosnąć, tym bardziej pióropusznik strusi, obok zawilca gajowego czy tulipana (rośliny cebulowe nie lubią środowisk kwaśnych i zacienionych jak paprocie), tak samo liście agawy (lub juki), czy też gałązka kwieciaka bawełnowca, lub liście kaczeńca (który jest rośliną wodną) ... ;) oczywiście żartuje sobie, bo dioramka wykonana pierwsza kasa i bardzo mi się podoba, ale tym zdaniem chciałem dać drobny przykład, że jeśli ktoś siedzi w jakimś temacie (a tworzenie otoczenia i roślin to mój zawód na co dzień bo jestem Architektem Krajobrazu) to łatwo jest mu się czepiać ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Ale to nie gadaj bzdet że tak ma być bo jest tak jak na fotkach... co do kostki i roślin to był tylko i wyłącznie test jak będą wyglądać roślinki zrobione z pakuł i papieru... a co do nazw roślinek to naprawdę luz kroiłem co mi ślina na nożyczki podała... więc ani ładu ani składu tam nie ma...

A że jesteś fachowcem od roślinek nie omieszkam zanotować ;)

Także peace ale nie pisz że plandeka bez dziurek na mocowanie jest ok ;)

Jak będę robił ogródek wiem gdzie się zgłosić

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poobijany jak stary Passat na blachach LU albo LRY, LPU. Szyby w tym samochodzie, w drzwiach bocznych sa dzielone a nie w jednej calosci. Gasienice spieprzone dokumentnie. Jakbys czytal warsztaty na forum, to bys wiedzial ze gasienice Italeri doskonale dogina sie nad para z czajnika. Trzeba tylko poswiecic na to kilka godzin. Gaski mozna tak dopasowac ze nie wymagaja klejenia i same leza na kolach.

 

Model oceniam na 150

 

Do moderatora: przepraszam za brak polskich znakow, ale nadaje z innej planety...

 

I tyle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem nigdy tej metody z parą, dzięki za podpowiedź, następnym razem spróbuję, bo tak jak już pisałem mam świadomość że gąsienice nie leżą tak jak powinny. A poobijany w stopniu znacznym, bo taki mi się spodobał, ale to nie mój wymysł, tylko były takie spotykane na froncie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.