Skocz do zawartości

[G] 155mm AUF1 SPH - Meng Models 1:35


Przemek Przybulewski

Rekomendowane odpowiedzi

Robiąc zdjęcia do galerii MiGa, uświadomiłem sobie, że nie zrobiłem jeszcze zdjęć tej haubicy. Może dlatego, że po cichu liczyłem, że kiedyś zmienię koncepcję i podstawkę ale chyba z tygodnia na tydzień zdawałem sobie sprawę, że jest to coraz mniej prawdopodobne. Tak więc summa summarum zostało jak jest. Technicznie średnio przez washa który bardzo wchodził w reakcję z lakierem do włosów. Koncepcyjnie bida bo za bardzo chyba wszystko od czapy. Może kiedyś coś poprawię ale to jedna wielka niewiadoma.

Kto śledził warsztat ten wie co było robione, kto nie śledził to krótko opiszę. Model Meng, wóz samoróbka na bazie wozu Farmers Cart firmy Master Box, drzewo kupione w firmie Kobza, cegły i płytki (większość) z firmy Duduś, panzerfausty z zestawu Tamiy, studzienki Miniartu, reszta samoróbka.

Zapraszam do oglądania i komentowania:

_MG_1962.jpg

_MG_1963.jpg

_MG_1964.jpg

_MG_1966.jpg

_MG_1967.jpg

_MG_1970.jpg

_MG_1972.jpg

_MG_1974.jpg

_MG_1975.jpg

_MG_1977.jpg

_MG_1978.jpg

_MG_1980.jpg

_MG_1983.jpg

_MG_1984.jpg

_MG_1987.jpg

_MG_1989.jpg

_MG_1990.jpg

_MG_1992.jpg

_MG_1994.jpg

_MG_1996.jpg

_MG_1998.jpg

_MG_1999.jpg

_MG_2000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo podoba mi się wywrócony wóz a skrzynie z pancerfaustami całkiem mi nie pasują. Chyba nie ta epoka.

Sam pojazd i otoczenie mi się podoba.

True. Zapomniałem dopisać że koncepcja była taka, że haubica napotyka wieśniaka przemycającego starą broń dla partyzantów. Niestety za bardzo chyba jest namieszane.

 

Sam pojazd bajka,może ciut za bardzo pobity. Podstawia cóż mogłaby być bardziej...Markuz na Bałkanach walczono na T-34,M-36,M-18 to i Panzerfaust nawet się może zgadzać.
No mniej więcej taki był zamysł.

 

Jest też wersja bez wozu:

PrzemekPrzybulewski_AuF1-155mm-French-SPH_005.jpg

PrzemekPrzybulewski_AuF1-155mm-French-SPH_006.jpg

PrzemekPrzybulewski_AuF1-155mm-French-SPH_007.jpg

PrzemekPrzybulewski_AuF1-155mm-French-SPH_008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co autor miał na myśli ale ja tu widzę elementy z różnych "bajek" połączone w niezbyt - jak dla mnie - pasującą całość:

- oba pojazdy

- podstawka OK ale czystość, porządek, eleganckie ogrodzenie, przystrzyżona trawka i białe krzyże bardziej kojarzą mi się z cmentarzem w Arlington niż z terenem na którym operują francuskie siły UN

- i te skrzynie z panzerfaustami (chyba że tym wozem podróżowali kolekcjonerzy i handlarze starociami )

Elementy osobno - bardzo fajne, ale w takim połączeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co autor miał na myśli ale ja tu widzę elementy z różnych "bajek" połączone w niezbyt - jak dla mnie - pasującą całość:

- oba pojazdy

- podstawka OK ale czystość, porządek, eleganckie ogrodzenie, przystrzyżona trawka i białe krzyże bardziej kojarzą mi się z cmentarzem w Arlington niż z terenem na którym operują francuskie siły UN

- i te skrzynie z panzerfaustami (chyba że tym wozem podróżowali kolekcjonerzy i handlarze starociami )

Elementy osobno - bardzo fajne, ale w takim połączeniu

Autor sam chyba do końca nie wiedział co i jak. Jedno jest pewne: ładnie i składnie ubrałeś w słowa moje rozterki. Model pozostanie dla mnie przykładem że lepsze jest wrogiem dobrego i czasami lepiej jest się skupić na czymś prostszym, żeby po prostu nie przekombinować jak tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.