Jump to content

Przemek Przybulewski

Members
 • Content Count

  1,949
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  12

Everything posted by Przemek Przybulewski

 1. A marudź sobie, marudź 😄 Tak naprawdę to dopiero początek zabawy. Teraz kładę belki tak jak na tym zdjęciu - no podobnie - więc część krzaków padnie pod ciosami siekier, butów itp. Co się uchowa to i tak będzie jeszcze zmodyfikowane - będę wklejał zdjęcia z postępów prac to zawsze coś będzie można poprawić.
 2. Ładne, zamiast transporterów dać Merkave. No i to jest ciekawa opcja. Musze sobie coś wstępnie rozrysować.
 3. Składanie to najprostsza rzecz w przypadku Mengów - tu nie ma wielkich niespodzianek. Dzięki - no to brać i sklejać. Szczególnie patrząc na ostatnie ceny to Meng biję na głowę jakościowo i cenowo Trumpetera. No w sobie coś takiego co może się z nim kojarzyć.
 4. Dostałem - dzięki. Jest sporo detali i klejenia co nie miara. Nie pamiętam żeby na którejś wieży tyle tego było. Generalnie mam kryzys twórczy - dochodzę do etapu malowania, ewentualnie kalkomani, washa i tracę chęć na dany model. Tunguska/Tor już leżą w pudle. Ten sam los powoli czeka Merkave/Magacha tym bardziej, że nie mam luf i jeszcze pewnie ze 2 tygodnie zanim dotrą. I co tu zrobić? Na obu modelach są spore kosze wieżowe, nie mam za biele bambetli IDFu więc postanowiłem wrzucić co mam i skopiować koło(a) i jakieś skrzynki amunicyjne: Jak na drugi raz nie wyszło źle. Szału ni ma ale tragedii też nie: Skończyłem wieże Markavy, jest ogromna, wygląda jak statek kosmiczny: . . W zestawie są kulki i łańcuchy, miałem pewne obawy co do nich ale jak dla mnie jest ok: A tu sklejone i pomalowane podkładem AK - w końcu udało mi się znaleźć rozcieńczalnik do tego wynalazku: . Miała być mała podstawka, ale czuję że chyba jednak trafią na większą:
 5. Widziałem. W promocji 140 dolarów U eS A
 6. Też o tym myślałem. Tylko problem w tym, że radar 1S32 na chwilę obecną dostępny jest (był) jako żywica od TankMania.
 7. Super glue nie próbowałem. Udało się przykleic na Tamiya Thin ale po kawałeczku i dokładnym ustawieniu części.
 8. Zawsze mnie zadziwiało, że taka firma jak Tamiya ma tak przepotopową stronę. Wygląd się nie zmienił znacząco od kilku jeśli nie kilkunastu lat. Wracając do farb, sam produkt jest zajefajny ale paleta jest mega uboga, pomijając bazowe i gotowe kolory NATO, czy ichnie JGSDF to cała reszta którą potrzebuję to są mieszanki. AK, potrafiło wypuścić nową serię która zawiera ile? 200, 250 kolorów a Tamiya dodaje po 1 na rok. Słabe to.
 9. Zapomniałem dopisać. Ta część J1, jak i inne J zrobione są niby z polistyrenu (ma symbol PS) ale bardzo miękkiego i elastycznego. To na plus. Minusem jest jednak to, że kleje go nie zmiękczają, w formie nadawania plastyczności, tylko powodują, że materiał się kruszy wręcz rozpada. Próbowałem Tamiya Thin Quick Setting, Tamiya zwykły Thin, Tamiya Limonene i Gunze Cement S - efekt za każdym razem taki sam - tylko kwestia jak szybko. Także, jakby ktoś sklejał to najpierw części trzeba dokładnie wpasować i dopiera dawać klej. Wszelkie próby manipulacji częściami po zaaplikowaniu kleju, kończą się tragicznie.
 10. Kadłub Merkavy mniej więcej poskładany - tu raczej żadnych wodotrysków nie ma. Więcej zabawy jest z wieżą. Jest mnóstwo rzeczy do doklejenia, sam kosz to kilkanaście części, do tego włazy, antykill itp. Na razie mam tyle: . Co do powierzchni, to i Magach i Merkava mają bardzo delikatną powierzchnię. Magach: . Merkava: . Natomiast nie wiem o które mocowanie chodzi, wrzucam kilka fotek z instrukcji: . . .
 11. U mnie MagPol szybciej się zużywają lae używam zwykłych nie retuszerskich do najgorszych robót. Do delikatniejszych prac to Kozłowski albo Kolibri - zależy też od włosia. Najlepsze chyba z sobola, Kozłowski bodajże seria 509
 12. P-40 do wdzięczny temat do "wraczenia" - jest mnóstwo zdjęć opuszczonych, wyblakłych, zardzewiałych itd. Sam pojazd brzydki jak cholera. No nie wiem co tu teraz zrobić - z każdej strony pokusa.
 13. Topol w 1:35 jest już w zapowiedziach i są już nawet rendery więc prace się posuwają. Koszt przewiduję że minumum 700-800 na chwilę obecną a pewnie będzie więcej. No ale skoro są chętni na Antka 225 Mriya w 1:72 za 2500zł to będą chętni i na Topola w 1:35. Co to radaru, mam go na liście życzeń - ale nie mam go już z czym sparować bo mój Kub stoi z Krugiem.
 14. Łajba - szajba 😄 Może kiedyś- na razie to mam modeli na 20 lat a jeszcze kilka na liście życzeń Niektóre to pozycje obowiązkowe jak Topol w 1:35. A co do Tutki , to dobrze wiedzieć. Tam w zestawie jest i pocisk i wózek - nie wiem jak jakości jest ten Amodel i czy warto. Cena jest ok. Pomyśli się.
 15. W sumie to całe chyba tegoroczne zakupy, ale ostatnio głównie dodatki nie modele. Sklepowe to chyba tylko HMEE, 2S35: . Reszta to z drugiej reki gdzieś przez giełdę FB czy tu na forum: . . . . Kilka świecidełek z SKP: Akcesoria z plastycznego: Dodatki różne: . Uzbrojenie od Res-Kit: Upolowane gdzieś w Czechach: I dodatki do F-16:
 16. Ten pierwszy pojazd to też chyba jakaś inna wersja Tora, ale pies to trącał, bo mnie się bardzo podoba ten pomysł z kłodami pod gąsienicami. Nie masz jakiegoś innego ujęcia?
 17. Spoko, nie ma problemu. Co do modeli to na razie potraktowałem je filtrem i schną. przeglądając foty znalazłem fajne ujęcia zimowe. Wprawdzie Tor był tam fabrycznie czysty ale sama podstawka pójdzie chyba w tę stronę - zimowego poligonu.
 18. No niby nie - ale do lądowych nie mam prawie wogóle blaszek, ot dodam jakis drucik, antenkę czy inną lufę lub linę więc składanie idzie szybko. Gorzej z malowaniem chociaż to zależy od kamuflażu. No i zostaje kwestia podstawki - zazwyczaj tu sie też długo schodzi. Zazwyczaj do samolotów pakuję co mogę - teraz do F-16 mam dysze, wnęki podwozia, kokpit, Pitota i AoA, dodatkowe uzbrojenie, wlot powietrza i jeszcze parę drobiazgów jak koła czy pylony. Ale za to podstawki są o wiele prostsze - no pomijam tę tutaj czy jak np do MiGa-23 bo tam przegiąłem 😉
 19. Panie Kochany - chciałbym - ale to są galerie praktycznie z dwóch lat. W 2018 było: 48. 2K11 Krug (SA-4) & 2K12 Kub (SA-6) 50. SPGH 152mm DANA 51. KraZ-6446 Transporter w/T-84BM Oplot 53. A-7D Corsair II w 2019: 54. F-117A Nighthawk 55. M911 with M978 and M1025 58. F-105G Wild Weasel 59. BAZ-64022 S-400 TEL 60. Chieftain mk.11 at Bovington No i teraz w 2020 pokończyłem 61. BM-21 Grad & BM-27 Uragan 63. M270A1 MLRS & M142 HIMARS 65. SPz Puma on SLT-56 Transporter 67. Su-25 Frogfoot A with GAZ-66 NIektóre projekty trwały 2 a nawet 3 lata.
 20. Nie rozmyje - no chyba że zalejesz to całkowicie. Rozumiem, że tego domowego masz na izopropanolu a on nie jest taki agresywny. Sprawdz na boku albo na dnie i tyle.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.