Jump to content

Przemek Przybulewski

Members
 • Content Count

  1,733
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Everything posted by Przemek Przybulewski

 1. Wymienię na ptasie mleczko wedlowskie (albo równowartość w PLN) albo jakiś fajny dodatek do lotnictwa 1:32 albo pancerki 1:35 to co na zdjęciu. Są to pozostałości po nieudanych odlewach, połamanych elementach, próbnych itp itd. Pudełko na zdjęciu ma wymiary 25 x 40 x 6 cm więc trochę tego jest. Część elementów jest pokruszoną ale jest sporo z których można jeszcze coś złożyć. Mi zabiera miejsce ale może komuś na dioramę albo do celów drobno szkoleniowych sie przyda. Wysyłka PPSA (20zł - masa) albo paczkomat InPost.
 2. Eksperymentalne cieniowanie: I jeszcze dobrudziłem koła:
 3. Mimo weekendu, niewiele się działo. pocieniowałem troche modele i zasobniki. Samo modele będą piaskowe, zasobniki zielone:
 4. Kabinki pomalowane i posklejane. Drzwi od kierowcy zostawię chyba otwarte, na razie są przymocowane na wikol. Reszta poskładana i przygotowana do malowania. Wstępne cieniowanie zrobione. No i przymiarka do podstawki: . . Na podstawkę przyszedł styropian grubości 1cm i 2cm aby ukształtować lekką pochyłość. Wszystko sklejone klejem na gorąco. Na to ręcznik papierowy, unigrunt i regina 😉 .
 5. Trochę się uzbierało przez ostatnie 5 czy 6 miesięcy. Pojazdy 1:35: . . . . . . . . Samoloty 1:72 i 1:48: . . . Dodatki: . . . . . .
 6. Rzeczony MLRS poskładany ale coś nie mogę dodać fotek - pokazuje błąd 200 bez opisu - co śmieszniejsze jest to błąd powodzenia, że wszystko poszło OK. Pomalowałem koła i czekają teraz na brudzenie: I wstępne cieniowanie kabiny - chociaż przez te małe okienka to i tak nic nie będzie widać - może wyjątkowo zostawię otwarte drzwi
 7. M270/A1 z zestawu 01049: https://www.scalemates.com/kits/trumpeter-01049-m270a1-multiple-launch-rocket-system-us--975820
 8. Mi dosłali bez kosztów - chociaż jedno koło wychodzi w sklepie 12zł + przesyłka. Na miejscu PanzerArt mnie by było szkoda kasy na dodatkowe odlewy i wysyłki.
 9. Na pewnym etapie budowy Grada/Uragana, wpadł mi w ręce model wyrzutni HIMARS. Pomyślałem, że byłaby to dobra równowaga dla sowieckich wyrzutni i tak powstał projekt MLRS/HIMARS. Same model mam już mnie więcej poskładane. Dodatków brak, jedynie mocowania anten od RB. Jeśli chodzi o HIMARSa to całkiem fajny zestaw. Sporo detali (minusem jest brak silnika - tylko płyta, żeby od spodu nie wiało pustką), obrotowa, ruchoma wyrzutnia. Wysuwany zasobnik z rakietami itp. Sama rama: Dobudowywanie Część na razie na sucho dołożone: . . Koła prawie identyczne jak te do M1076 LMTV, inne mocowanie tylko ale zrezygnowałem z żywicznych na cześć patentu ze śrubką: . Jak pisałem silnika brak: . No co sklejone: Wysuwany zasobnik: Ruchoma wyrzutnia: CDN
 10. Dlatego nie lubie kurzyć. chociaż to nie biały. Może do galerii uda sie lepsze foty zrobić.
 11. Ja brałem niedawno koła do Maza-543 (SCUD/Smerch/Bereg te sprawy) to koła były super. I bieżnik, i felgi, spasowanie, żadnych przesunięć. Elegancko. ALe żeby nie było za miło to dostałem 5 na jedną i 3 na drugą stronę. Jednak reakcja na maila błyskawiczna, no a wysyłka z nowym kołem jakieś 2,5-3 tygodnie.
 12. Podrasowałem lekko podstawkę przy użyciu pigmentów i próbuję wpasować Grada. Sam pojazd też dostał odrobinę kurzu. . .
 13. No dobra, czas powoli kończyć ten warsztat. Dodałem kilka kępek do podstawki, myślę co by tam jeszcze dodać. I zaczałem brudzenie. Na razie Grad.
 14. Do oferty dołączają nowe typy radzieckich (sowieckich) płotów:
 15. Jak w temacie. Oddam za przysłowiowe 1zł pozostałości po współczesnych modelach (czołgi, ciężarówki, artyleria itp) w skali 1:35. Lista modeli na moim profilu na scalemates w kategorii completed projects: To tutaj trzeba kliknąć
 16. Do oferty dochodzą nowe elementy: Rura kanalizacyjna okrągła -- 60x100 Rura kanalizacyjna okrągła -- 50x100 Rura kanalizacyjna okrągła -- 60x50 Rura kanalizacyjna okrągła -- 50x50 Rura ze stopką -- 60x100 Rura ze stopką -- 40x100 Rura ze stopką -- 40x100 Rura ze stopką -- 60x50 Rura ze stopką -- 50x50 Rura ze stopką -- 40x50 Śmietniki betonowe (okrągły, kwadratowy, sześciokątny i ośmiokątny Płyty stropowe kanałowe 90x230, 120x230 i 150x230 Płyta peronowa Trylinka wklęsła i wypukła Płyta otworowa mała i duża Płyta Jomb z kwadratowymi otworami
 17. Mam mozliwość nabycia w drodze wymiany dwóch modeli śmigłowców. Problem w tym, że nie mam absolutnie żadnego pojęcia ile mogą kosztować. Pierwszy to Kitech - Blue Thunder w 1:32 Drugi to Heller - SA 321G Super Frelon w 1:35 Wszelka pomoc mile widziana. Ostatnie ceny jakie udało mi się gdzieś znaleźć, oscylowały w granicach 90-120zł ale to są ceny sprzed kilku lat.
 18. Zastanawiam sie nad kamo, jest kilka opcji ale chyba nie będę robił jednolitego zielonego. Na razie preshading:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.