Jump to content

Przemek Przybulewski

Members
 • Content Count

  1,699
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Everything posted by Przemek Przybulewski

 1. Reszta hydrauliki po zamontowaniu wyciągarek - ale tu czekałem na liny bo zestawowy sznurek to kpina: Miałem też wrzucić zdjęcia kabinki: . Dłubię też naczepę: . . No i dotarł ładunek:
 2. Trochę zakupów z ostatnich tygodni. Najbardziej cieszy Puma i oilbrushe - zobaczymy co to za wynalazki. . . . . .
 3. Po kilku dniach przestoju wrzucam początki okablowania/hydrauliki/pneumatyki:
 4. Mnie się podoba. Choć sam pojazd brzydki jak cholera to wykonanie super.
 5. Masakra - podziwiam robotę i samozaparcie. A ja kuźwa narzekałem że musiałem zrobić kilkaset nitów na Su-25 😳
 6. Ja tak miałem do F-18. Kupiłem dysze były ok, przeleżały z rok z modelem i juz nie były ok - tylko za małe. Musiałem troche porzeźbić. Uznałem że żywica była świeża a jak poleżała to skurczyła się i tyle.
 7. Za bardzo tym buffem pokryłeś. Trzeba było bardziej rozcieńczyć i psiknąć więcej warstw zostawiając z zakamarkach czarny - miałbyś już trochę modulacji i zróżnicowania.
 8. Tak słyszałem i czytałem, że tak to wygląda. Dlatego teraz omijam produkty RealModel szerokim łukiem. Te już nie pamiętam albo jakaś wymiana za coś albo okazyjnie na allegro kupione. Def jest super, kupuje też miniarm ale tu jest różnie. DO Grada koła są rewelacyjne a do Uragana dosyć przeciętne - więc też trzeba uważać.
 9. Spoko, postaram się wrzucać jak najwięcej fotek z warsztatu. Tylko, jeszcze jej nie mam, będzie gdzieś za 2 tygodnie dopiero. NIe mam pojęcia, więc uwierzę Ci na słowo. Boxerem nigdy się ie interesowałem, nie podoba mi się i traktowałem go gorzej niż powietrze (bo powietrze można przynajmniej zepsuć 😉 ).
 10. Chyba nabrałem wprawy bo idzie szybciej niż myślałem. Kolejne fragmenty zrobione. Miejscami do poprawy bo róźne babole wychodzą dopiero na zdjęciach. . .
 11. Zamówiłem jednak Pumę No i po kolei - doszły dwa mosty: Później pobawiłem sie kabinką: I kolejne dwa mosty: A tu małe porównanie wypustu RealModel vs zestawowy oponka: .
 12. Na drugim zdjęciu od góry widać małą szparę. Pomiędzy górną a boczną płytą.
 13. Fajny. Podoba mnie sie. Tak przy okazji, inne tło by nie zaszkodziło a wręcz przeciwnie 😉
 14. Flow imprower zawiera już retarder, choć jest mniej stężony niż sam retarder. Moim zdaniem retarder przydaje sie jak jest gorąco i farba zasycha w powietrzu ale takich warunków u nas za cześto nie ma. Mam Gunze (takiego pomarańczowego) i używam go baaaaaardzo rzadko. Zazwyczaj korzystam z Flow Improver'a. Tak jak pisałem, dolewam do nowo otwartej butelki Lacquer Thinnera czy innego rozcieńczalnika a do farby to leje sporadycznie. Flow Imprower ma głównie za zadanie polepszyć "płynność" farby, lepiej się miesza, rozlewa i tworzy równiejsze warstwy. Ale co kto lubi 😉
 15. Podpatruje. Bo mam tego AMXa, właśnie z lufami Abera do działa i KMu. Tylko że chciałem postawić obok Leclerca 😉
 16. Dzięki. Zacząłem planować podstawkę i na początku chciałem zrobić coś a'la błoto i wpadłem na takie foto: I w takim ustawieniu: Później jednak natrafiłem na dwie inne foty i to mnie zainspirowało: . Postanowiłem coś takiego wykombinować. Powycinałem trochę z resztek styropianu: Nie chciało mi się czekać aż klej zwiąże to poprzyklejałem dodatkowo na gorący klej. Wstępny układ ma być że Grad stoi na stanowisku i dołącza do niego Uragan: Następnie wszystko zostało pokryte TP przy użyciu starej metody na wikol. Poskładałem też felgi do uragana i zacząłem malować koła;
 17. Jak rozkręcasz aero to z tyłu jest nakrętka trzymająca iglicę. Jak ją odkręcisz to możesz wyjąc iglice, poluzuj ją i sprawdz czy masz dociśniętą iglicę w dyszy. Nie wciskaj tylko na chama zebyś nie uszkodził dyszy.
 18. Chyba jednak Puma. A tymczasem coś tam dłubię. Rama jest jednym dużym elementem, podobnie jak cały podest. Silnika brak, transmisja na razie ubogo. Przykleiłem blaszke która też jest jednym sporym elementem. Na sucho pasowała, po przyklejeniu z jednej strony z drugiej już był lekki problem: Od spodu kupa wypychaczy. No i plastik jakiś taki Revellowski. Miękki i strasznie podatny na klej. Moment i się robi ciasto.
 19. Posklejane - mniej więcej, bo jeszcze dojdą jakieś pierdółki ale już widać koniec.
 20. Udało mi się dzisiaj przeszlifować i przenitować całe 7cm. W takim tempie kadłub skończę w poniedziałek 6-ego maja 😉
 21. Nie, nie bedzie ok. Farba 1 rozcieńczalnik 1, flow imprower 0,01. Tego daje sie jak 1:100, no powiedzmy jak 1:40 od biedy ja używam Winston&Newton i sugerują rozcieńczyć z wodą 1:10 a później mieszać z farbą. Ja go leje do rozcieńczalnika. Tylko do alcladow dodaje bezpośrednio.
 22. Xf-69 to nie podkład. Jak malowałeś tą farbą to dysza 0,2 nie powinna być problemem. Ja maluje na 0,18 i jest ok. Problem może być w źle rozmieszanej lub źle rozcieńczonej farbie. Chociaż tamka jest dosyć tolerancyjna. Lub farba zbiera ci sie na dyszy bo masz niedociśniętą iglicę i później pluje. Polerowanie nic nie da, jedynie papier ścierny lub zmycie farby. Albo spróbuj położyć drugą warstwę. Może pokryje.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.