Skocz do zawartości

Bergepanzer IV Planet model + dodatki 1/72


gumowy01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

Tym razem coś niemieckiego. Bergepanzer IV, wyrób czeskiej firmy Planet Models. Model zakupiłem dwa lata temu na E-day w Pradze, bo był ze zniżką sięgającą 60 %. To co znajdowało się wewnątrz, nie zachęcało zbytnio do zbudowania tego modelu kadłub jako jeden klocek, uproszczone zawieszenie, trochę zewnętrznego wyposażenia, gumiane gąsienice, imitacja dźwigu niewielka blaszka i tyle. Gdyby nie cena pewnie bym się nie zdecydował. Budując replikę wzorowałem się na modelu z Dragona w 1/35, dokumentacji zdjęciowej z epoki jak na lekarstwo, nic dziwnego skoro wykonano tylko 36 pojazdów tego typu.

W trakcie budowy poprawiłem zawieszenie tj wózki jezdne, wykonałem od podstaw dekle wlewów paliwa w wannie kadłuba. Dźwig zamontowany na pojeździe pochodzi z zestawu Dragona, został on zwaloryzowany, łańcuch pochodzi z blachy firmy Extra tech. Bloczki zamontowane pancerzu wykonane są od podstaw, tak jak mocowania belki i mocowania dźwigu w stanie spoczynkowym.

 

XcmEHUC.jpg?1

 

8y5YkEg.jpg?1

 

UEctBSe.jpg?1

 

ekiDmvB.jpg?1

 

I kilka fotek z różnych etapów budowy modelu

 

Cyvsy79.jpg?1

 

0V6oeWf.jpg?1

 

PbKZrR2.jpg?1

 

ApfKKoO.jpg?1

 

iNtVBLA.jpg?1

 

nGBvnVE.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurki z dwóch różnych zestawów. Ten bliżej pojazdu pochodzi z tego zestawu

http://www.plasticsoldierreview.com/Review.aspx?id=2263

Ten z kanistrem jest z zestawu TQD Casting

TQD-GS18 Late war Waffen SS panzer crew refuelling 6 Figures

do zobaczenia tutaj

http://www.cpmodelsminiatures.co.uk/TQD%20Castings%20WWII%20Germany%20The%20Waffen%20SS.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wielkie Marcinie i innym za pozytywny odbiór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem do czynienia z żywicą Planet Models więc Respect .....

Zacnie robicie modele kolego ,do tego w jedynej słusznej skali......i teraz się zacznie na mnie wieszanie kotów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem do czynienia z żywicą Planet Models więc Respect .....

Zacnie robicie modele kolego ,do tego w jedynej słusznej skali......i teraz się zacznie na mnie wieszanie kotów ;)

 

Dzięki, a co ma do reszty wieszanie kotów, tego nie rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo 1:72 to rzadko widywana skala nie tylko na naszym forum.

Znakomita większość naszych kolegów tworzy modele w 1:35....

 

Tak swoją drogą...gąsienice zestawowe czy nie?

Moje z zestawu Sturmtiger były nie widomo od czego i nie dawały się skleić nawet superglue.

 

Ps.teraz dokładnie oglądając zdjęcia zauważyłem piękne detale jak np. drewniana belka z prawej strony.Świetnie zmalowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąsienice są zestawowe czyli gumowe, ale zupełnie przyzwoite, w każdym razie dużo lepsze od tych które do swoich modeli dokłada Hasegawa. Z tego co wiem to można je zakupić oddzielnie z CMK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/72 to trudna skala i nie ma się co dziwić że większość wybiera 1/35 czy ostatnio 1/48 gdzie widać co się robi, he, he. L

Model ładny i świetnie wykonany. Może troszkę słabiej wyszły łańcuchy, które powinny być napięte pod własnym ciężarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, co do łańcuchów, to zazwyczaj są napięte, jednak każde nawet najlżejsze dotknięcie powoduje ich przekrzywienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Niemiec Andrzeju. A silnik jak prawili coś około Pantery latał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.