Skocz do zawartości

SdKfz 164 Nashorn (z Lublina)


jerzype

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem, kolejny czekający na podstawkę ulepek, tym razem Nashorn.

Starałem się odzwierciedlić możliwy wygląd pojazdu z 655 Batalionu Ciężkich Niszczycieli Czogów, w sklądzie grupy Hofenfels w czasie walk o Lublin latem 1944 roku. Kiedyś na DWS był wątek o Nashornach z Lublina. Jeszcze wartosciowsza była ta dyskusja:

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=413311&page=239

Problemem był sam wygląd pojazdu, Są zdjecia z 1943, zwłaszcza z zimy 43-44, ale jest bardzo niewiele zdjęć Nosorożców tej jednostki z batów w lecie 1944, kiedy to jednostka toczyła zaciete boje. Zachowane fotografie wskazują że pojazdy albo były jednolicie żółte, albo miały nieregularne cienkie maziaje. Wybrałem taką właśnię impresję. Wziąłem pod uwagę zdjęcie Nashorna zniszczonego w Lublinie na Placu wolności prawdopodobnie 25 lipca 1944 roku.

 

Model

Model to Revell 1/72, bez lufy z metalu i bez blaszek, wszystkie przeróbki we własnym zakresie. Średnio jestem zadowolony z pigmentów- nie umiem ich dobrze kłaść chyba, a i kolory w świetle flasha robią się jakieś takie krzykliwe. To dla mnie duża lekcja jak dobierać barwy. Na żywo wygląda znacznie fajniej oczywiście.

Przeróbki

-pocienione w stopniu znacznym płyty przedziału bojowego+ wycięte i zamontowane drzwi z tyłu, prodeucent odlał drzwi w jednej płycie z tyłu

- dodanie płąskowników i grodzi we wnętrzu

-dodana radiostacja ze stelazem, której nie było

-peryskopy i mocowanie lornety, mocowanie mg + zawiezone na nim słuchawki

-poprawiona blokada armaty do lokowania w pozycju marzowej

-rączki/uchwyty na dodatkowe koła/ oczka do maskowania z drutu na pancerzu, kabel do lampy (nie było)

-MG 42

W związku z oczekiwaniem na podstawkę nie dałem jeszcze anteny, a mg 42 tak obie narazie leży.

Wszelkie uwagi mile widziane

 

2016081914.jpg

201608tut.jpg

201608flf.jpg

201608xkx.jpg

201608zcz.jpg

201608czc.jpg

201608wxw.jpg

201608xxx.jpg

201608vcv.jpg

201608ici.jpg

201608yny.jpg

201608pdp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny jest.

Dużo poprawiasz we własnym zakresie i widać że starasz się by było to starannie wykonane.

Z uwag - trochę krzywo (nie w jednej linii) wkleiłeś koła jezdne, na zębach koła napędowego, rantach napinającego i grzbietach gąsienic przydałby się jakiś "stalowy" metalizer, brudzenie/kurzenie na razie tak sobie ale zadbaj o to przy komponowaniu podstawki.

Postaraj się bardziej doświetlić miejsce robienia fotek - zerknij może tu:

http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=10&t=63251

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi hiwis:)

Poprawię!

Metalizera brak...ale do końca sierpnia muszę sfinalizować większe zamówienie (w krakowskim sklepie wakacyjna promocja) i na dniach będe miał (zdecydowałem się na gunze po analizie komentarzy na forach).

Nad tymi zdjęciami też muszę popraować, eh ile to rzeczy trzeba ogarnąć by model oko cieszył...

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.