Skocz do zawartości

Jagdtiger porsche - Dragon 1:72


SmokHaosu

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ładnie schludnie i estetycznie wykonany model

Zgadzam się...

 

Natomiast nie jestem pewien przede wszystkim, co do koloru białego na wnętrzu klapy silnika....chyba raczej kolor minii. Generalnie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewien przede wszystkim, co do koloru białego na wnętrzu klapy silnika....chyba raczej kolor minii.

Witam!

Raczej na pewno. Dodałbym jeszcze że właz na nadbudowie w kolorze kamuflażu. Po za tym malowanie pojazdu chyba nie koniecznie fikcyjne . Reszta .

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie opinie. Z tym białym to racja, mocno rzuca sie w oczy, zwłaszcza z kabiny wszelkiej maści Tunderbolotów itp. Jakoś się przyzwyczaiłem do malowania w ten sposób.

 

Temir 2, jeśli jesteś w stanie powiedzieć coś więcej w kwestii malowania, to bardzo Cię o to proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,to teraz może ja coś napisze o tym modelu ,podstawowy błąd to gąsieńce na bokach kadłuba ściągni je są od JAGTIGRA ale Henchla ,Porche miało gąsienice jedno zębowe ,robisz fotki modelu na archiwalnych fotkach i co nie widzisz?,drugie nie spotkałem sie aby tyczki do ostrzału artyleryjskiego były w kolorze kamo pojazdu ,były bialo czerwone ,albo je całkowicie wywal.Co do malowania to Temir ma racje ,Dragon znowu dał malowanie sf. niestety i ja sie też dałem póść w maliny i kiedyś zrobiłem tego porcha w takim malowaniu jak Ty ,teraz moja wiedza jest większa i robie go znowu.a ot wiedza do tych 10 Poschaków

http://www.network54.com/Forum/47207/thread/996275138/DML+Jadg+tiger+Porche

Tak pozatym to malowanie i sklejenie to wyszło bardzo czysto i schludnie, oby tak dalej ,gratuluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W wydawnictwie Militaria nr.207 znalazłem takie oto coś:

860edf5b2e24676cm.jpg

Co prawda w.w. wydawnictwo jako źródło uchodzi za niezbyt rzetelne ale z braku laku...Osobiście uważam że malowanie "tricolor" nie jest może fikcyjne ale raczej z gatunku prawdopodobnych nie niemożliwych .

A ten 1% niepewności w sprawie zimmeritu u "porszaków" - jak to w prawie rzymskim stoi: wątpliwości świadczą na rzecz oskarżonego, więc może trafił się jeden czy drugi "golas" na dodatek trójkolorowy .

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temir2, dzięki za obrazek. Widać było coś z tym trzy kolorowym malowaniem. Widać także zimmerit, którego u mnie zabrakło. Ale o ile sie nie mylę to porszak na tym rysunku ma na pancerzu gąsienice podwójnie zębowane, a nie tak jak pisał Marek z zębem pojedynczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temir tam wszystkie mają na kolorówkach porchaki ogniwa dwu zębne nawet ten co noś numer wanny 305003 a są jego fotki archiwalne gdzie je widać bardzo dobrze, nie wspominając tego co zdobyli brytole o numerze 305004ta fotka jak ładują go na podczołgówe Gotha ma z lewej strony wszystkie jedo zębne .Temir muszą być tylko te jedno zębne ,bo do czego były by im potrzebne te od Henchla? chyba nie do ozdoby i jeszcze wsiekłość starego Porcha jak by zobaczył że gaski są założone od konkurencji.Temir może dasz te fotki o których pisze ,bo mój skaner umarł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wczoraj to mnie coś przydżumiło miałem wstawić ten obrazek:

e2ae4e447e1e9d0am.jpg

I jeszcze taki - bez zimmeritu i tricolor:

af3ef5fb36e9a4b5m.jpg

I jeszcze jeden porszak nr.314 -przedstawiany jest zwykle na planszach barwnych jako bez zimmeritu,ale zdjęcie orginału jest kiepskie i trudno coś jednoznacznie wywnioskować :

f858bb665ee76f1am.jpg6d40e1b3aa2d5381m.jpg

I na koniec fotki o które chyba chodziło Markowi-

W drodze na front:

038bd9491ca7e43cm.jpg

...i już po zmianie właścicieli:

01b59e5b742fdeccm.jpg

 

Obrazki kolorowe pochodzą z w.w Militariów a zdjęcia z rosyjskiej publikacji Wojenno-Techniczjeskaja sjeria no.161 Jagdtigr.

 

Osobiście poczekam aż żółci bracia wiedzeni żądzą zysku wypuszczą Jagdtigera henszlowego - mniej dylematów,więcej fotek itp .

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.