Skocz do zawartości

BWP-1 z 7 BOW ze Słupska


sokol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Model skończony z parę ładnych tygodni temu. Cały czas zbieram się aby zrobić do niego podstawkę w postaci płyty lotniska. Tak aby wyglądał jak w momencie gdy go fotografowałem na lotnisku w Redzikowe w 2003 roku.

 

Sam model to produkt Zvezdy, w skali 1:35. Miał być na szybko, bez dodatków ale niektóre miejsca były nie do zniesienia

Ze złomu blaszkowego zrobiłem siatkę wylotu spalin, na wieży zostały spiłowane uszy, które były odlane wraz z paskami i zastąpione metalowymi elementami. Od podstaw wykonane są tylne błotniki. Oryginalne plastikowe miały płyty "pancerne", a po za tym były równiutkie. A we wszystkich naocznie widzianych bewupach ten element jest bardzo sfatygowany.

Z własnych produkcji to jeszcze drewniana belka i jej mocowanie, liny i pokrowce nad siatkami silnikowymi.

A z rzeczy dokupionych to żywiczne koła jezdne - oryginalne są niestety wykonane tylko z jednej strony. Po drugiej jest "czarna dziura".

 

Thumb_PICT0012.JPG Thumb_PICT0013.JPG Thumb_PICT0014.JPG

 

Thumb_PICT0015.JPG Thumb_PICT0016.JPG Thumb_PICT0018.JPG

 

Thumb_PICT0019.JPG Thumb_PICT0020.JPG Thumb_PICT0021.JPG

 

Thumb_PICT0023.JPG Thumb_PICT0026.JPG Thumb_PICT0017.JPG

 

Pozdrawiam

sokol

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super to wyglada. Podloze torche daje sztucznosciu ujeciom, ale jak zrobisz go na podstawce, czy nawet pstrykniesz fotki na jakims piachu, bedzie bajer

 

Ps. Poprzestawialem troche miniaturki. Jak mozesz, to doloz jeszcze jedna fotke, zeby ladnie wygladalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotkę dołożyłem

 

Myślę, że przez wakacje zmuszę się do zrobienia lotniska.

Swoją drogą to "sztuczność" zdjęć też jest trochę spowodowana warunkami w jakich były robione - tzn. bardzo ładne zachodzące słońce

 

Pozdrawiam

sokol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie by się prezentował, jakbys dał go na podstawkę i na tło właśnie z fragmentem zachodzącego słońca.

Ładny, prawie czysty pojazd.

Jak robiłeś godło, bo i ile się nic nie zmieniło, to nie ma takiej kalkomanii w skali 1/35 (poza tym godło z tyłu wygląda jakby zostało naklejone na jakiejś podkładce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godło jest zrobione w na podstawie fotografi przeze mnie w Corel Drawie (pobawiłem się trochę). Później ponieważ nie miałem jeszcze papieru do kalek to dałem znajomemu z agencji reklamowej do wydrukowania na bardzo cienkiej naklejce. Niestety bardzo cienka nie oznacza cienka jak kalkomania.

Na szczęście w rzeczywistości wyglada to lepiej niż na zdjęciach makro (te są bezlitosne, wychodzą wszystkie błędy ).

 

No i poza tym mam już papier do kalek i kolejne pojazdy z 7 BOW lub 7 DOW (7DD) będą miały naklejki).

 

A tak swoją drogą kotwiczka z naklejki odpowiada temu co jest w oryginale - obecnie w 7BOW nie maluje się godeł, lecz nakleja "firmowe" naklejki.

 

Co do czystości - on był na pokazie wtedy, był czysty

 

 

Pozdrawiam

sokol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą kotwiczka z naklejki odpowiada temu co jest w oryginale - obecnie w 7BOW nie maluje się godeł, lecz nakleja "firmowe" naklejki.

 

No patrz pan, trochę się naoglądałem fotek (w tym i tych, które Ty pokazywałeś) i nie wpadłem na to, że zaczęli stosować naklejki - kurde lenistwo zaczyna ogarniać wojskowych, albo wpiep... się "unioeurepejska mania standaryzowania wszystkiego i za wszelką cenę".

 

Co do czystości - on był na pokazie wtedy, był czysty

 

I mi się to podoba, w końcu pojazd stanie na płycie lotniska, błoto, piach ... były by nie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No patrz pan, trochę się naoglądałem fotek (w tym i tych, które Ty pokazywałeś) i nie wpadłem na to, że zaczęli stosować naklejki - kurde lenistwo zaczyna ogarniać wojskowych, albo wpiep... się "unioeurepejska mania standaryzowania wszystkiego i za wszelką cenę".

 

Naklejki widziałem poraz pierwszy w roku 2002 (pewnie były wcześniej).

Także to nie UE ;)

 

Prędzej lenistwo ;)

 

Swoją drogą ciekaw jestem co powiedziałby na to Marek, który w końcu sam malował godła na Migach na takie ułatwienie?

 

Muszę mu wskazać ten wątek, bo on do pojazdów nie zagląda ;)

 

Pozdrawiam

sokol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny Ci pojazd wyszedł Sokole.

 

A pozwolicie, że się tak głupio spytam co oznaczają te skróty: 7 BOW lub 7 DOW (7DD)? Bo wstyd przyznać, ale bardziej znam się na amerykańskich pojazdach i ich armii niż na naszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

To chodzi o skrót nazwy jednostki:

 

- 7 BOW to 7 Łużycka Brygada Obrony Wybrzeża im. gen. Grzmot-Skotnickiego

- 7 DOW to 7 Łużycka Dywizja Obrony Wybrzeża

- 7 DD to 7 Łużycka Dywizja Desantowa.

 

Obecnie funkcjonuje 7 BOW, która powstała z 7 DOW, a ta z kolei z 7 DD

 

Pozdrawiam

sokol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

No bewupik całkiem całkiem, najbardziej podobaja mi się dywaniki na chłodnicach, z czego robiłeś? ale jesli mam sie doczepic to do gąsek, za bardzo widac na nich rdze, nie widziałem takich nigdy na oryginałach. Zresztą oryginalne gaski po przejechaniu kilkuset metrów fajnie sie czyszcza. Jesli chcesz pare fotek bewupowskich gąsek dawaj na priv. Co do tematu dywaników bardziej bym je przybrudził, jak eżektor.

Kolejny powazny błąd to dziwne poziome uwypuklenia na drzwiach przedziału desantowego, powinienes je spiłowac. Generalnie model ładny, ładne niektóre szczegóły, wrzucony na ładna podstawke bedzie atrakcyjniej wygladał, moze jak wyjeżrza z wody na plażę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz pare fotek bewupowskich gąsek dawaj na priv

 

Może takie fotki daj o osobnym wątku (o ile możesz je publicznie wystawić)? Temat gąsienic i ich samoczyszczenia to chyba taki modelarski evergreen. Kilka fotek i opis kogoś kto ma z takim sprzętem (działającym) do czynienia na co dzień powinien być pouczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moze nie nowy wątek, bo takowy o bwp jest w dziale pojazdy 1:1

Ale chcę pokazać jedną gąsienice...hehe...po pierwsze nic rdzy, a po drugie.....to gąsienica z gumowymi nakładkami, rzadkość prawdziwa...no i zwróćcie uwagę na drzwi, żadnych dziwnych uwypukleń i listw jak w prezentowanym modelu, tylko zapasowe traki gasienic.

 

39sh8.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No bewupik całkiem całkiem, najbardziej podobaja mi się dywaniki na chłodnicach, z czego robiłeś? ale jesli mam sie doczepic to do gąsek, za bardzo widac na nich rdze, nie widziałem takich nigdy na oryginałach.

Brezent na chłodnicach to chusteczka higieczna nasączona farbami Humbrola (różne odcienie brązu).

Natomiast co do gąsek to pozwolę się nie zgodzić, że tak zardzewiałych nie ma Model był robiony na podstawie zdjęć egzemplarza, który stał na pokazach w Redzikowie. I tamten miał takie gąski. Przy czym zabrudzenia to nie tylko rdza, ale zaschnięta glina i ziemia. Zdjęcia są trochę "zbyt czerwone" i może to sprawia takie wrażenie, że są kompletnie zardzewiałe

Natomiast zgadzam się w pełni, że gąsienice podczas jazdy są doskonale wyczyszczone

 

Co do odcinków gąsienic na tylnych drzwiach to ich po prostu nie dokleiłem w momencie robienia zdjęć. Teraz są uzupełnione

 

Pozdrawiam

sokol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.