Skocz do zawartości

[G] M7 Priest Academy 1/35


Baldigozz

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio popełniłem takie samobieżne działo. Zestaw Academy, całkiem miły zresztą. Ma parę błędów, głównie wynikających z tego, że przedstawia jako model późny wygląd, a w służbie afrykańskiej były pojazdy wczesne. Stąd trzeba było dorobić na tylnej płycie kominki wentylacyjne i drobiazgi małe przerobić. Duży plus zestawu, że ma wreszcie w miarę poprawne wczesne wózki. Niestety idiotyzm producentów modeli wyraża sie w tym, że w wydanym chwilę później Grancie znów są koszmarki rodem z M3 Lee.

Malowanie pudełkowe - 11th Regiment Royal Horse Artillery, 1st Armored Division pod El Alamein 1942r. Zapraszam do oglądania i znęcania się (nie mogę się jakoś zmusić żeby skorygować jeszcze pobłyskiwanie szmatek z tyłu, wolę robić nowe tematy )

29042008_001.jpg

 

th_29042008_026.jpgth_29042008_003.jpgth_29042008_012.jpgth_29042008_011.jpg

 

th_29042008_008.jpgth_29042008_023.jpgth_29042008_006.jpgth_29042008_016.jpg

 

th_29042008_015.jpgth_29042008_014.jpgth_29042008_013.jpgth_29042008_017.jpg

 

th_29042008_021.jpgth_29042008_020.jpgth_29042008_019.jpgth_29042008_018.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M7 bardzo mi się podoba, szczególnie kamuflaż... Na 7 zdjęciu na wieżyczce z Brownigiem widać mały zaciek farby (chyba że tak ma być), a tak po za tym super wygląda Mam pytanie, jakim kolorem i jaką farbą robiłeś zacieki rdzy na pancerzu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna rzecz, miałem takiego w 1/72/ Udanie wyszło Ci wnętrze, chociaż jakieś takie wyczyszczone z gratów, załogi zazwyczaj jakieś trofea woziły ze sobą. Może coś byś tam dołożył. I te tuleje do pocisków wyglądają trochę jak z innego kompletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, nietypowe, pustynne kamo. "Ambonka" daje mu smaczku. Fajnie wyszła plama od paliwa przy wlewie na tle koloru piaskowego - można wiedzieć, czym ją malowałeś?

Jedna mała "czepialska" uwaga - z tył po prawej jest przytroczona jakaś tam skrzynka amunicyjna, jej drewniana powierzchnia wydaje się być przetarta metalizerem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży plus za ciekawe kamo. Model fajnie zrobiony , wyeksploatowane wnętrze , nie bez przesadne kurzenie bryły pojazdu. Wszytsko jak powinno być.

 

Jedyne co razi to lina na tyle pojazdu , w całości z modelem sprawia wrażenie zbyt czystej , i nie zużytej. Jednak troche rdzy i kurzenia na niej by się przydało. I jak na pojazd działający na afrykańskim teatrze działań , zdecydowanie za czyste gąsienice. Na Twoim miejscu bym przykurzył troche.

 

Pzd|2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kolejności

- ten mały zaciek na ambonie celowy nie był. To zaciek z white spirita po pigmencie. Niewiele go było ale jakoś nerwowo zareagował z farbą olejną pod spodem i się wykrystalizował w postaci takiej smużki. Zostawiłem go bo ewentualne próby naprawy mogły sprawę tylko pogorszyć, a w sumie i prawdziwe zacieki mogą się tak wytworzyć.

- zacieki i większość brudzenia wykonywałem zwykłymi tzw. artystycznymi olejnymi farbkami. Komplet takich podstawowych barw czystych i paru odmian umbr i sien daje dużą swobodę. Parę punktowych zacieków robiłem takimi flamastrami dwustronnymi. Do kupienia w sklepach dla plastyków. Z jednej strony mają końcówkę jak flamaster, a z drugiej pędzel. Te co ja mam są wodne (pewnie akrylowe) ale ładnie się trzymają. Kupiłem 2 najbardziej przydatne kolory, odcienie brązów. Poza tym część brudzeń robiłem pisakami Tamiyi, błoto, piasek.

- skrzynka z tyłu na pewno nie jest przetarta metalizerem ale całość tych bambetli na zdjęciach dostaje połysku. Gołym okiem wygląda prawie ok, ale i tak wymagają jeszcze psiknięcia matem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.