Skocz do zawartości

Panther ausf. D reanimacja Dragon 1/35


Radek Filipek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Oto niedawno postanowiłem reanimować pewnego trupa, którego posiadałem na półce. Była to Pantera D starego zestawu Dragona, którą skleiłem dobre 4 lata temu. Niestety straszyła tylko na półce. Postanowiłem więc kupić cleanlux i kilka niezbędnych dodatków i model reanimować.

 

Jest to staaary zestaw Dragona. Wykonany jest praktycznie prosto z pudełka. Z dodatków dokupiłem tylko najniezbędniejsze fototrawienia Aber grile + łańcuszki i zestaw kalkomanii Armo 35411.

Model napsuł mi mnóstwo krwi. Kilka razy miał zostać oddelegowany do kosza, prace przerywałem wiele razy. Jakieś fatum nad nim zawisło. Nic, ale to nic nie chciało wyjść jak należy. Ale uparłem się i z ulgą skończyłem. efekt oceńcie sami...

Model przedstawia pojad z walk w rejonie Karaczewa z sierpnia 1943 roku.

Pojazd jest w miarę nowy, ale bitwa kurska nie była zbyt łaskawa dla Panter. Chciałem te fakty oddać w moim modelu.

 

p1.jpg

 

th_kadr2.jpg

 

th_p2.jpg

 

th_p3.jpg

 

th_p12.jpg

 

th_p5.jpg

 

 

A tu fotki z troszkę innym światłem i innymi ustawieniami aparatu (chyba lepiej oddają kolory- brak jest tej lekkoniebieskiej poświaty):

 

p10.jpg

 

th_kadr3.jpg

 

th_kadr4.jpg

 

th_p9-1.jpg

 

 

 

 

pozdrawiam! Radek

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena do przemalowania

 

Na jakiej podstawie tak uważasz? I jaka wg Ciebie powinna być? bo wg mnie anteny malowano w bazowym.

 

 

wash jest tylko w szczelinach spawów

 

Bo taką generalnie rolę spełnia wash. Znajduje się w zagłębieniach. Niektórzy washem załatwiają też rainsy, itp. Była kiedyś o tym spora dyskusja na PWMie. Ja stosuję wash w zagłębienia, a na płaskich powierzchniach stosuję filtry i "biedronkę".

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny - nie ma to jak recykling

Stonowany i zrobiony ze smakiem - podoba mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie tego, że na zdjęciu jest biała, a taka nie była prawda ?

61904a0baf5872b7.jpg

Wash - ok, każdy ma swoją wizję, jedni wolą mniej drudzy więcej. Ja wolę tą pierwszą wersję, schludniej wyglądają takie wozy. Oczywiście to indywidualna kwestia więc wszystko gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie tego, że na zdjęciu jest biała, a taka nie była prawda

Aha, to przepraszam. Myślałem, że widać że jest w bazowym Kwestia fotki. Definitywnie muszę kupić sobie czarny i biały brystol. Nie będzie problemów wtedy z kolorkami.

 

Ale dzięki za czujność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supcio. Stonowana, nie utaplana po wieżę, wg. mnie świetnie osiągnąłeś to co chciałeś. Faktycznie wygląda jak nówka, ale po sporych przejściach. Gratulacje udanej reanimacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za miłe głosy. Bardzo się cieszę, że się Wam podoba.

 

 

straszliwie razi kopułka

 

A co konkretnie? Model, jak już mówiłem, praktycznie prosto z pudła i opierałem się na tym co dał dragon. Mój krąg zainteresowań, to raczej Panzer IV i w temacie panter jestem trochę zielony.

Czy da się to jeszcze poprawić, czy trzeba by zrywać z modelu?

 

W sumie cieszyłem się że już go skończyłem, ale może wróci na warsztat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Radku, Kursk to była sieczka dla tanków-ja tak to widzę.

Obicia na wieży są "pędzlowe" co widać, także jedna strona fotek nie idzie in plus dla całokształtu.

Gleba oraz wytarcie gąsek super,czoło tanka za mało obdarte(oczywiście to moja wizja) z farby.

Zły nie jest, bo w sumie czepnąć sie nie ma czego(czyt. napisać zły)

Nie byłeś konsekwentny w rzeczonych obiciach-model zyskałby "frontowego klimatu", bardziej przekonującego ;)

 

 

Model nienaganny, za mało "frywolności", oczywiscie nie jest to żadnym błędem, niemniej wyraziłem 'jak ja to widzę"

 

 

pozdrawiam.

 

 

p.s. dotarło, całe niepogniecione a SZ.P połechtało me EGO ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię, Rafale! Fajnie że zajrzałeś do mego tematu

 

 

oczywiscie nie jest to żadnym błędem, niemniej wyraziłem 'jak ja to widzę"

 

Przeca po to dajemy zdjęcia na forum, żeby inni wyrazili właśnie swoją opinię. Zwłaszcza naprawdę dobry modelarze, do którch Ciebie zaliczam. Bo tylko tak można coś posunąć do przodu w naszym warsztacie. Więc po wtóre dzięki!

 

 

p.s. dotarło, całe niepogniecione a SZ.P połechtało me EGO ;)

 

Bardzo się cieszę. Mam nadzieję, że się przyda.

 

 

pozdrawiam gorąco!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.