Skocz do zawartości

SU-100 [Zvezda]


ShaDow FoX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałem pokazać mojego niedawno ukończonego SU-100 Zvezdy, dorobiłem kilka zawiasów, uchwytów, spawy i wymieniłem kratkę(grill)nad silnikiem. Gąsienice to tragedia, jeszcze jak na złość jedna się odkleiła podczas robienia zdjęć potrzebuje nowe, ale friule są za drogie jak na mój budżet. Figurki również Zvezdy.

 

 

 

44c1d43d87793334m.jpg

801430acd4605a1fm.jpg1334e828a90f87cfm.jpg7a2e8ef923a1c87em.jpg

8f95ba5d851898a0m.jpg3f911ead96f3cde3m.jpgb1ffe09abcf7391dm.jpg

88c0f770f313e4fbm.jpg62c329265483ebbbm.jpgfc85028d142723d2m.jpg

080fcbe672c16578m.jpg583c6a48a84019edm.jpg85e56e889012c973m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny model co do gąsek to mam na nie patent poprostu biore nóż naprawdę ostry nóż i kroje je jak rzeźnik na paski i odcinki a pojedyncze ogniwka biorę plasttikowe niedługo dodam do galerii mojego t-34/76 z takmi właśnie gąskami prezentują się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny model co do gąsek to mam na nie patent poprostu biore nóż naprawdę ostry nóż i kroje je jak rzeźnik na paski i odcinki a pojedyncze ogniwka biorę plasttikowe niedługo dodam do galerii mojego t-34/76 z takmi właśnie gąskami prezentują się dobrze.

 

Z gąskami robię też tak od pierwszej Zvezdy i to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz jakby dragony były po 42 zł to bym kupował

 

Dragon ma o wiele lepszą jakość niż jakaś zvenda ,a pyzatym w dragonie znajdziesz metalową lufę,pojedyncze ogniwa,i małą blaszkę fototrawioną.Jak byś do modelu zvendy oddzielnie to kupował to by na pewno wyszło drożej niż dragon za ok.100 a można czasem dostać za 80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz jakby dragony były po 42 zł to bym kupował

 

Dragon ma o wiele lepszą jakość niż jakaś zvenda ,a pyzatym w dragonie znajdziesz metalową lufę,pojedyncze ogniwa,i małą blaszkę fototrawioną.Jak byś do modelu zvendy oddzielnie to kupował to by na pewno wyszło drożej niż dragon za ok.100 a można czasem dostać za 80.

 

Dragon ok 100

Zvezda ok 40

 

widzisz różnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny model co do gąsek to mam na nie patent poprostu biore nóż naprawdę ostry nóż i kroje je jak rzeźnik na paski i odcinki a pojedyncze ogniwka biorę plasttikowe niedługo dodam do galerii mojego t-34/76 z takmi właśnie gąskami prezentują się dobrze.

 

Z gąskami robię też tak od pierwszej Zvezdy i to działa.

cd6f3d480d0cbff0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym wszystkim bo kilka dragonów posiadam tiger late ,king tiger porshe,panzer 4 c ,za tigera dałem 115 i jeszcze do tego czasu mam wyzuty sumienia, za king tigera dałem 60 zł bo był troche rozpoczęty a za pz 4 c 80 zł kupiłem go w kilka sekund na allegro.

Ale jeśli mam wybór 3 modele zvezdy czy 1 dml wole 3 taki już jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy od gustu Panzer bardzo fajna przeróbka

 

Coś takiego naprawdę istniało w Gubinie w latach 50-tych. Mam znajomego który pracował przy jego powstawaniu w realu. A ja na podstawie jego relacji przerobiłem T-34/85 Zvezdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli mam wybór 3 modele zvezdy czy 1 dml wole 3 taki już jestem

Wot i czysta Dialektyka Przyrody wg tow. Engelsa a potem niejakiego Lenina - 'ilość przechodzi w jakość'

A tak na poważnie to sklejałem ostatnio znajomemu SU-100 z DMLa - robi się bajecznie, nawet odrobinki szpachlówki nie musiałem używać.

Co zaś sie tyczy prezentowanego tutaj modelu Zvezdy - Good Work - dużo z niego 'wycisnąłeś', nawet bardzo dużo jak na taki kiepski materiał wyjściowy. Gratularum !

ps.: Ja oczywiście wykonałbym go w barwach egipskich, ale i tak mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie robię T-34/76 Dragona z zakładu 112, jeszcze ciepły modelik i niestety ma sporo " baboli ". Po raz pierwszy wanna kadłuba była całkowicie przeprężona i model wymieniłem. W tym drugim z kolei górna pokrywa kadłuba lekko jest zwichrowana ale może być. A i piłowania i szpachlowania nadwyraz sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie robię T-34/76 Dragona z zakładu 112, jeszcze ciepły modelik i niestety ma sporo " baboli ". Po raz pierwszy wanna kadłuba była całkowicie przeprężona i model wymieniłem. W tym drugim z kolei górna pokrywa kadłuba lekko jest zwichrowana ale może być. A i piłowania i szpachlowania nadwyraz sporo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.