Skocz do zawartości

Scania 144L Topline 530 MLDTeam


kamit

Rekomendowane odpowiedzi

Za namową kolegów z forum odkurzyłem Scanię, którą wykonałem jakieś 12-13 lat temu i był to jeden z pierwszych modeli pomalowanych aerografem podciśnieniowym Revella. Jest w nim wiele niedoróbek - uczyłem się na nim malowania wielokolorowego, przeżył m.in. przeprowadzkę Motyw malowania powstał po wykonaniu dwóch Lancerów Evo: 3 i 4 w tych samych barwach - tym samym stawiając kropkę nad "i"... Oceńcie zresztą sami "staruszka"

 

Scania1-014.jpg

 

Scania1-001.jpg

 

Scania1-011.jpg

 

Scania1-008.jpg

 

Scania1-009.jpg

 

Scania1-003.jpg

 

Scania1-004.jpg

 

Scania1-006.jpg

 

Scania1-015.jpg

 

Scania1-017.jpg

 

Scania1-016.jpg

 

Scania1-010.jpg

 

Scania1-018.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scania bardzo ładnie się prezentuje malowanie debeściak po upływie czasu widać ,że model bardzo dobrze sklejony. A jest wogóle deska roździelcza z kierownicą po prawej stronie bo ja osobiście nie widziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest wogóle deska roździelcza z kierownicą po prawej stronie bo ja osobiście nie widziałem

Ja mam w kenworthie ale to była oryginalnie.KFS wypuszcza konwersje prawostronne.Ale nie wiem czy do scani są.Ale raczej tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie się prezentuje Scania Do tego zrobić jeszcze jakąś naczepkę z jakiegoś zestaw rajdowego i był by kompletny czad

 

Fajnie prezentują się we wnętrzu proporczyki . Jak je wykonałeś ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super jest ta scania, heh, jeśli moja aktualnie powstająca scania (na kturej właśnie się uczę) będzie się tak okazale prezentować, albo podobnie to byłbym naprawdę szczęśliwy:). Piękny model, gratuluje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proporczyki wykonałem w banalny sposób: kartka papieru - wycięty główny zarys proporczyka, z jednej strony drobniutko nacinamy by powstały "frędzelki" , potem tniemy w cieniutkie linie (poniżej 1 mm)kolorowe taśmy samoprzylepne i tworzymy barwy państw, lub barwy jakie chcemy... Tak oto powstały te widoczne w Scanii

 

Co do angielskiego pochodzenia - widziałem parę razy Trucka na angielskich blachach i miał kierownicę właśnie po lewej stronie... Zresztą daleko nie trzeba szukać - wszystkie rajdówki Subaru były zarejestrowane w Anglii (siedziba firmy Prodrive jest w Banbury w Anglii) i mają kierownice z lewej strony (to samo Mitsubishi, Ford i parę innych firm...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz może fotki orginału? Wygląda świetnie w tym malowaniu.

 

Mam do Ciebie pytanie - jak malowałeś czarny cienki pasek skośny przy czerwonym? Jak zamaskowałeś (albo czym) kabinę przy malowaniu pasów? Kabina Scanii ma perforacje, jak Ci się udało to zamaskować, że tak cienki pasek się nie "rozlał"? Masz może jakieś zdjęcia z maskowania? Jestem zupełnie zielony w malowaniu takich cienkich pasków, a bardzo chciałbym się tego "naumieć".

 

No i już last kłeszczyn, czym przykleiłeś proporczyki do szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pasek najcieńszy to kalka wycięta z paska "z odzysku" - nie podejmowałem się maskowania aż tak cienkiego paska; resztę maskowałem zwykłą taśmą papierową - pamiętam, że zeszło mi się "od groma" czasu na tej czynności.

 

Proporczyki przykleiłem kawałkami czarnej taśmy samoprzylepnej...

 

 

acha!! Tak jak wspominałem - jest to moja własna wizja - oryginał nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kabina się jeszcze uchyla Jak tak można zdjęcie silnika?

 

Powiem szczerze, że pod kabiną nie ma nic szczególnego - dzisiaj wiem, że silnik i osprzęt inaczej bym pomalował i bardziej dopracował...

 

scania7.jpg

 

scania8.jpg

 

scania9.jpg

 

scania10.jpg

 

A tutaj stareńkie zdjęcie jak zestawiłem Scanię z cysterną... Cysterna była częścią projektu ale niestety nie skończonego do dzisiaj...

 

scania11a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.