Skocz do zawartości

BMW 325i E30 2 door Fujimi 1/24


Messer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przedstawiam wam kolejny model robiony przeze mnie na prywatne zamówienie. Tak jak poprzednio jest to BMW. Klient zażyczył sobie czarne matowe wnętrze z szarymi wstawkami i czerwoną karoserię. Z dodatkowych zmian - zmienione felgi ( od mazdy rx-7) i nowy tylny wydech ( robiony w całości od posdtaw).

Samochód miał byś obniżony ale nie "zglebiony". Przód siedzi nizej, nadajac bryczce bardziej drapieżnego charakteru.

Co do jakości samego modelu - jedna wielka tragedia. To właściwie zabawka a nie model - płyta podłogowa to monoblok z miejscem na baterie i silniczek. Zawieszenie - jakie zawieszenie?! Wnętrze nie powala ani jakością ani spasowaniem. Karoseria to winienka na tym paskudnym torcie - praktycznie nie ma podziału blach - tak płytkich linii jeszcze nie widziałem ( nawet heller ma głębsze), szyby porysowane, no i na dodatek jest to wersja z otwartymi ( bo tak naprawde ich nie ma) bocznymi szybami. Innymi słowy tragedia i nie polecam.

 

A teraz model:

 

IMG_1970.jpg

IMG_1984.jpg

IMG_1983.jpg

IMG_1981.jpg

IMG_1978.jpg

IMG_1976.jpg

IMG_1975.jpg

IMG_1974.jpg

IMG_1973.jpg

IMG_1986.jpg

IMG_1987.jpg

IMG_1972.jpg

 

IMG_2000.jpg

IMG_1998.jpg

IMG_1982.jpg

IMG_1996.jpg

 

Zdjęcia BMW robione były na moim laptopie - dlatego to niebieskie koło na podłozu ( jest to grafika zamkniętej w szklanej kuli galaktyki)

 

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i Fujimi robi takie sobie modele , ale :

- boczne listwy - sporo do poprawienia, zarówno na drzwiach jak i zderzakach

- co do lakieru, to nie wiem czy nie jest to wina aparatu (fotografującego), jest taki blady, chybaże taki miał być

- halogeny w zderzakach maja za dużo czerwonego

- jakiś babolek na tylnym prawym błotniku

ogólnie jest dobrze , też się ucze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmorka pamiętaj że makro wyciąga niemiłosiernie to czego gołym okiem nie widać....

Kolor nie jest blady - na tych zdjęciach taki wyszedł.

Blotnik w porządku - podczas robienia fot osiadł kurz, co może mylić...

Halogeny w tej wersji sa bardzo głęboko osadzone więc jest tak jak mialo być.

Grubyjg nie da rady - bryka jest już u właściciela.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoseria to winienka na tym paskudnym torcie - praktycznie nie ma podziału blach - tak płytkich linii jeszcze nie widziałem ( nawet heller ma głębsze)

 

Mogłeś nieco pogłębić mechanicznie te linie podziału, co wyszłoby im na dobre i nie byłoby konieczne ich zapuszczanie.

 

Ogólnie model pomimo czystego i schludnego sklejenia wygląda nieco sztucznie i jak sam napisałeś, przypomina bardziej plastikową zabawkę. Najbardziej rażą według mnie przednie światła i brak jakichkolwiek tablic rejestracyjnych. Te ostatnie trochę ożywiłyby Twoją Monachijkę.

 

Podobnie jak koledze Grubyjg podoba mi się kolor, który rzeczywiście pasuje do tego autka. Felgi również są bardzo klimatyczne

 

Ogólnie oceniiam to Twoje BMW tak na 4-, gdyż przez wspomniane przeze mnie światła i tablice sprawia wrażenie robionego na szybko i niedokończonego.

 

Mam nadzieję, że następnemu cywilowi z Twojego warsztatu nie zabraknie tego ostatniego tknięcia.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kornik_69 takie było zyczenie klienta odnośnie tablic- czarny mat, bez kalkomanii.. Linie podziału blach były pogłebiane i potem zapuszczane. Model robie na życzenie klienta i to jemu ma sie podobać a co ja bym chciał zrobić to moge przy swoim modelu...

Nie wiem co masz do przednich świateł - możesz jaśniej?

Pamietaj że nie zawsze wszystko da sie uchwycić na fotografii...

Czego by sie nie zrobiło to ten model bez duzych modyfikacji bedzie zawsze wygladał jak zabawka bo jest bardzo skopany merytorycznie.

Tyle mojego wywodu.

 

przemekgksw3 tak to ten sam, dodam jeszcze że bedzie kolejne BMW ...

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kornik_69 światła sa prawie że płaskie we wnętrzu - wiec nie ma co oczekiwać głębi... Niestety z zabawki cuda nie zrobię, a klient nie chciał większych przeróbek. Model już od kilku dni jest u niego i co ważniejsze jest z niego zadowolony

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Messer masz rację że model wygląda zabawkowato, no ale nawjażniejsze że właścicielowi się podoba

 

Nie chcę zakładać nowego tematu.

Messer czy wykonałbyś dla mnie zderzaki, listwy obrysowe, lusterka oraz progi od M-pakietu do E36?? Na fotkach nie ma progów oraz lusterek M-Technic'a. I nie mogę nigdzie znaleźć takich felg.

Model mam w skali 1:24 ale bez M-pakietu

No chyba że ma ktoś te części na zbyciu to odkupię.

Poniżej zamieszczam fotki mojej byłej beemki której chciałbym mieć model.

hpim1619t.jpg

 

hpim1636y.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.