Skocz do zawartości

Mercedes W124 200D (Revell)


adamuss

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się ukończyć kolejny model. Jest to Mercedes z policyjnego zestawu Revell Electronic - u mnie w wersji cywilnej. Z plusów na pewno fajne są klamki - zewnętrzne - oddzielne, do przyklejenia i wieloelementowe wnętrze, w którym jednak brakuje np klamek. Spasowanie i dokładność zestawu pozostawia wiele do życzenia - kiepsko spasowane zawieszenie, tandetne koła, brak zachowania proporcji (dziwny przód nadwozia, za wąski tył, odbiegające od oryginału klosze lamp przednich). Ale musiałem mieć ten model w swojej kolekcji, podobnie jak kombi, które czeka na swoją kolej.

 

Model robiony praktycznie z pudełka z małymi dodatkami.

Z wykonania nie jestem szczególnie zadowolony - postrzępiły mi się krawędzie malowania oszklenia, listwy boczne i te na dachu. Efekt eksperymentowania z taśmami maskującymi - Tamiya mi się skończyła, szukałem w kilku sklepach w Wawie i kupiłem jakąś no name. Jest nauczka na przyszłość. Poza tym zapuszczenie linii podziału zrobiłem po położeniu bezbarwnego i też nie wyszło tak fajnie jak w prezentowanym wcześniej 190 2.3 16V.

Malowanie: baza Motip, clear Śnieżka

Dodatki: metaklstickery, fototrawiona gwiazda, wykładzina welurowa, szyba na zegarach.

 

Zapraszam do oglądania i komentowania.

 

47c00b3ce758b718med.jpg

b8c4d81a80e6575fmed.jpg

148e1d62848e483cmed.jpg

1f4ff1d781774313med.jpg

a76a98af3b8e58ddmed.jpg

15e53c167756c486med.jpg

d094dd1b394a92e6med.jpg

b0c98a3747d0dc5emed.jpg

cad2146627317ccdmed.jpg

fdd213bed89b551emed.jpg

806eea26b478c38emed.jpg

21440cf08fcecf39med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bardzo lubię modele takich ulicznych zwyklaków. Twój wyszedł całkiem do rzeczy chociaż według mnie metalik ma zbyt grube ziarno. Poza tym do pełni radości brakuje chyba tylko polskich czarnych tablic rejestracyjnych.Te pożółkłe niemieckie trochę rażą. Może byś to jeszcze zmienił ?

 

Gratuluję ciekawego wózka!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pochlebnych opinii o modelu. Ja również lubię "pospolitość" takich wozidełek w 1:24. Wykonanie bardzo ładne, ziarno rzeczywiście trochę duże, ale z zakładam, że na żywca nie jest to tak widoczne. Najbardziej boli to, że masa Twojej cięzkiej pracy jest niejako niweczona przez wykonawców zestawu. Proporcje, szczególnie w tylnej części, są strasznie zaburzone. Ogólnie jednak - bardzo fajny staruszek.

 

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu bajerować i udziwniać - to nie jest auto do tuningu, tylko powoli robi się samochód klasyczny. Beczki też długo były uważane za pojazd taksiarzy, ludzi mniej zamożnych, co chcieli mieć mercedesa, ewentualnie jako wół roboczy, a teraz już są doceniane jako ciekawe youngtimery.

 

Z dodatków mogłem dorzucić jeszcze pasy i zapięcia przy przednich fotelach - pomyślę nad tym przy kombiaku. Mam też komplet klamek zewnętrznych od 190-ki, które są trochę mniejsze i inaczej wyprofilowane niż te ze 124. Chciałem je dodać na podsufitkę nad drzwi jako uchwyty, ale muszę sprawdzić czy w 124 takowe występowały i najwyżej też wrzucę je do kombi.

Ziarno na fotkach wygląda faktycznie na bardzo grube - w rzeczywistości mogłoby być drobniejsze ale nie razi tak bardzo. Taki urok samochodowych lakierów w sprayu.

 

Tablice rejestracyjne są z zestawu i prawdopodobnie przyporządkowane są do niemieckich pojazdów policyjnych. Dałem takie bo aktualnie nie miałem nic innego pod ręką. Nowe są w trakcie zamawiania - muszę tylko podać wymiary i czekać na dostawę. Zależy jak będą wykonane - albo pójdą na te co są, albo zdemontuję podkładki w celu poprawek (specjalnie z tą myślą delikatnie je przykleiłem). Myślałem co prawda o współczesnych białych ale pomysł ze starymi czarnymi bardzo mi się spodobał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie czarne tablice fajnie by na nim wyglądały. Zawsze możesz poprosić kogoś kto ma model Trabanta Revella o odstąpienie takich tablic. Ja niestety swoje już wykorzystałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kornik_69 niestety polskie blachy to swego rodzaju rarytas w modelach i raczej każdy jak skleja takiego Trampka w Polsce to je wykorzystuje. I tak zamawiam tablice do kilku modeli w różnych skalach, więc dodam do zamówienia kilka kompletów czarnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

BEDU, niestety stanowią część mojej kolekcji Mercedesów i nie zamierzam ich się pozbywać, podobnie jak modeli z pozostałych postów. Poza tym długo ich szukałem, sporo zapłaciłem i wiele czasu poświęciłem na ich złożenie, więc cena też byłaby pewnie wysoka ;)

 

A tak w ogóle to zgodnie z sugestiami, Mercedes dostał czarne polskie blachy (wykonanie Grześ). I mieliście racje - model wygląda dużo ciekawiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.