Skocz do zawartości

'69 Chevy Camaro Z/28 RS 1:25 Revell


Mikele

Rekomendowane odpowiedzi

Mój pierwszy model samochodu w ogóle. A ponieważ dzieje się historia to na temat wybrałem najpiękniejszy (moim zdaniem) samochód świata Nie chciałem, żeby wyglądał jak własność snoba trzymającego samochody na garażu w dywanie dbając o to, by ich przebieg nie wzrastał (przeciwnie do wartości), tylko miał wyglądać z założenia jak ujeżdżany dla radochy 45letni klasyk. Kastę parokrotnie polerowałem, ale tego nie widać Podziwiam Was samochodziarzy za cierpliwość do tej czynności.

 

Zestaw Revella taki sobie, spasowanie kiepskie a finalny montaż zgodnie z instrukcją to mission impossible - bez poodklejania/pourywania niektórych elementów ramy z silnikiem nijak nie idzie wsadzić do budy, no ale jakimś cudem dopłynąłem do brzegu.

 

DSCN2876_zps7f1d37d3.jpg

 

DSCN2877_zpsc2aa5e93.jpg

 

DSCN2878_zps5bdddf83.jpg

 

DSCN2881_zps68b51c64.jpg

 

DSCN2882_zpsa9faa241.jpg

 

DSCN2883_zps993efc48.jpg

 

DSCN2885_zpsf0af2a98.jpg

 

DSCN2886_zps49c056a5.jpg

 

DSCN2887_zpsc42f885f.jpg

 

DSCN2888_zps731e1f95.jpg

 

DSCN2889_zps243921a3.jpg

 

DSCN2890_zps9c99f736.jpg

 

DSCN2893_zpsc799d8b0.jpg

 

DSCN2895_zps2589c3c8.jpg

 

DSCN2896_zpsaf7bbd75.jpg

 

Można się czepiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba. Co do słów "najpiękniejszy samochód świata" to bym się posprzeczał trochę (Chevrolet Impala '67 - to jest dopiero cudeńko) no ale o gustach się nie dyskutuje Fajnie wyszły te zabrudzenia na oponach, w jaki sposób je zrobiłeś? Może u siebie w Cadillac'u bym się skusił na coś takiego

 

Ale ogółem to za samochód stawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszły te zabrudzenia na oponach, w jaki sposób je zrobiłeś?

 

Prosty i szybki patent. Do większego pudełka nasypałem trochę pigmentu "European Earth", wrzuciłem do środka opony i drink został wstrząśnięty, nie mieszany. Nadmiar pigmentu ze opon usunąłem papierowym ręcznikiem i koniec cudowania.

 

A co do "najładniejszy" - klasyczne muscle cars to w ogóle moja bajka, i jasne, że nie ma co się kłócić, który "naj", ale na Camaro choruję od dzieciaka. Z resztą chodzi za mną zakup od dłuższego czasu. Latka lecą, pora chyba przekuć pomysły w rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba jak wykonałeś te auto. Niby wymuskany klasyk, ale w ciągłej eksploatacji Wpadaj częściej i prezentuj coś z 4 kołami

Przeglądałem warsztat i też jest ok. Nie oglądałem twoich prac z innymi modelami ale moje cywilne wozy mogą się schować przy twoim Camaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały brudzing na 5+;podwozie, komora i opony wyglądają bardzo realistycznie.Ale tak jak kolega wyżej powiedział kasta wygląda dziwnie.Malowałeś ją czymś? Choć by samym lakierem bezbarwnym?Czy tylko spolerowałeś plastik?

Nie pasuje mi jeszcze pasek na przedniej szybie, matowa farbka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że kasta była lakierowana. Na polerce poległem, dlatego wygląda jak wygląda. Pasek na szybie malowałem clear blue, ale chwilę wcześniej malowałem podsufitkę na biało i najwidoczniej nie wymyłem dokładnie aerografu bo wyszło mleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Camaro wyszło świetnie teraz żałuję, że w swoim identycznym pociąłem podwozie żeby zmieścić nieco inne koła. Teraz będzie ciężko mi to poskładać do kupy, a faktycznie na oryginalnych koła też wygląda ładnie. Sun strip wolałbym, żeby był czarny a samo auto czerwone, ale pomarańcz też wygląda spoko

 

Czytałem także warsztat Camaro, więc czeka mnie walka z kalkomanią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.