Skocz do zawartości

Nissan Skyline R34 Tamiya 1/24


mateusz19992000

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć chciałbym wam pokazać mój drugi model samochodu, pierwszym była mazda rx-7 ale malowanie karoserii nie szło tak jak powinno i model leży do dokończenia. Nissan jak na drugi model według mnie wyszedł dobrze ale jest trochę niedoskonałości miedzy innymi trochę paprochów na dachu i masce i coś się jeszcze znajdzie. Ale myślę że nie jest tragicznie.

Zapraszam do oglądania i do oceny modelu.

DSC_0046_zps60pgdkzg.jpg

DSC_0050_zpswgthefjy.jpg

DSC_0047_zpsuvcqggi7.jpg

DSC_0049_zpshebuklpg.jpg

DSC_0052_zps6sgwbadv.jpg

DSC_0053_zpsaxonfowi.jpg

DSC_0057_zpsl2wemxov.jpg

DSC_0051_zps8ckazuoi.jpg

DSC_0055_zpsmmvglrvv.jpg

DSC_0059_zpstnrhau1a.jpg

DSC_0060_zpsf0kd6oim.jpg

DSC_0063_zpsimojowpi.jpg

DSC_0070_zps3u23upwa.jpg

DSC_0062_zpsqwc5epke.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny to on jest, ale jest kilka uwag:

 

- Zdjęcia za ciemne

- Przydałby się delikatny wash na tarczach hamulcowych

- Przydałaby się jakaś tablica rejestracyjna, bo trochę tam pustawo

 

Poza tym naprawdę fajny i świetnie będzie się prezentował w plenerze w słoneczną pogodę

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak innym, ale mnie się podoba... Czysto, fajny lakier, brak widocznych na pierwszy rzut oka błędów... Czekam na następny.

 

 

 

Jacku, czy u Ciebie aby wszystko OK ?

Nie zauważyłeś żadnych błędów Muszę szybko zrobić update swojego warsztatu, żeby wykorzystać Twoją chwilę słabości

 

Piękny to on jest, ale jest kilka uwag:

 

- Zdjęcia za ciemne

- Przydałby się delikatny wash na tarczach hamulcowych

- Przydałaby się jakaś tablica rejestracyjna, bo trochę tam pustawo

 

Poza tym naprawdę fajny i świetnie będzie się prezentował w plenerze w słoneczną pogodę

 

Pozdrawiam

Kornik

 

Dorzucę od siebie:

- boczne kierunkowskazy,

- klamki

- linie łączenia blach,

- malowanie wnętrza.

Kolorystyka podwozia i wnętrza to Twoja inwencja, czy ma to odniesienie do rzeczywistości ????

Auto wygląda na wersję szosową, a w środku bez mała rajdówka

 

Mimo powyższych upierdliwości model podoba mi się bardzo. Lakier ekstra (poza paprochami - dlaczego ich nie zlikwidowałeś ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coppercat masz rację co do błędów - sporo ich jest ale model przez dobór koloru i sylwetkę dość mocno je tłumi i ogólne wrażenie jest bardzo pozytywne. Patrząc na niektóre detale (np ramki wokół bocznych szyb) widać, że kolega Mateusz ma potencjał i jak podszkoli się trochę w technikach i sztuczkach modelarskich oraz zadba o odpowiednią dokumentację foto aut w skali 1:1 to jego przyszłe modele mogą być na prawdę piękne.

A co do zdjęć - to wiem, że niektórzy wstawiają je tragiczne, ale te nie są aż tak złe. Może nie pokazują modelu z każdej strony ale coś na nich widać. Poza tym nie każdy ma sprzęt, umiejętności i warunki do fajnego focenia modeli ;) Dla mnie przyjemniej ogląda się sklejony model na nie najlepszych zdjęciach niż wyretuszowane zabawkowe Bburago czy Maisto w pięknej scenerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marudzą i tyle... Ja ze swojej strony mogę dodać, że model się do niczego nie nadaje, bo ma spryskiwacze w tym samym kolorze co maska...

 

 

.... Jacku, czy u Ciebie aby wszystko OK ?

Nie zauważyłeś żadnych błędów Muszę szybko zrobić update swojego warsztatu, żeby wykorzystać Twoją chwilę słabości

 

Ja Jacku zauważam błędy tylko takie, których nie zauważają inni (patrz spryskiwacze)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na drugi Twój model to wyszło elegancko, czysto i porządnie zrobiony. Wiadomo, jakość lakieru oraz ogólnie powiedziany kunszt modelarski wyrabia się wraz z ilością kolejnych modeli i godzin w pracowni. Ty jesteś na dobrej drodze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na drugi Twój model to wyszło elegancko, czysto i porządnie zrobiony. Wiadomo, jakość lakieru oraz ogólnie powiedziany kunszt modelarski wyrabia się wraz z ilością kolejnych modeli i godzin w pracowni. Ty jesteś na dobrej drodze!

Zgadzam się z Szanownym Przedmówcą

 

P.S.

Fliper_nx: podoba mi się Twój avatar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- Zdjęcia za ciemne

- Przydałby się delikatny wash na tarczach hamulcowych

- Przydałaby się jakaś tablica rejestracyjna, bo trochę tam pustawo

 

Poza tym naprawdę fajny i świetnie będzie się prezentował w plenerze w słoneczną pogodę

O washu na tarczach zapomniałem, a tablice przykleję ale tylko tylna, bo przód bardziej mi się podoba bez niej

 

 

Dorzucę od siebie:

- boczne kierunkowskazy,

- klamki

- linie łączenia blach,

- malowanie wnętrza.

Kolorystyka podwozia i wnętrza to Twoja inwencja, czy ma to odniesienie do rzeczywistości ????

Auto wygląda na wersję szosową, a w środku bez mała rajdówka

 

Mimo powyższych upierdliwości model podoba mi się bardzo. Lakier ekstra (poza paprochami - dlaczego ich nie zlikwidowałeś ?)

 

 

Kierunkowskazy postaram się pomalować na dniach, co do klamek tez je poprawie. Kolorystyka to moja inwencja, widziałem kiedyś wnętrze z niebieskimi dodatkami i mi się spodobało. Paprochów na lakierze nie zlikwidowałem bo miałem parę przygód z wcześniejsza mazda którą malowałem 5 razy a i tak mnie ona nie satysfakcjonuje, więc tu już je zostawiłem żeby nie przekombinować i nie zepsuć tego lakieru.

50% twoich zdjec to tlo. Gdybys w prostym programie poucinał tło to wiecej auta by bylo. Jak wyszly laczenia i linie tylnego zderzaka?

Następnym razem postaram się usunąć trochę tego tła, a łączenie zderzaka wyszły dobrze tylko, ze jak wycinałem zderzak z ramki to za mocno wyciąłem z jednej strony i jest dołek. Wieczorem postaram się wrzucić zdjęcie.

 

Marudzą i tyle... Ja ze swojej strony mogę dodać, że model się do niczego nie nadaje, bo ma spryskiwacze w tym samym kolorze co maska...

 

 

 

Tego nie zauważyłem

No to kiszka

Mam nadzieje że wybaczycie mi ten błąd

Cieszę się, że model się podoba, ale wiem też, że nie jest on idealny. Przy następnym modelu poprawie te błedy co zrobilem w tym i mysle że następny model bedzie jeszcze lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- Zdjęcia za ciemne

- Przydałby się delikatny wash na tarczach hamulcowych

- Przydałaby się jakaś tablica rejestracyjna, bo trochę tam pustawo

 

Poza tym naprawdę fajny i świetnie będzie się prezentował w plenerze w słoneczną pogodę

O washu na tarczach zapomniałem, a tablice przykleję ale tylko tylna, bo przód bardziej mi się podoba bez niej

 

 

Dorzucę od siebie:

- boczne kierunkowskazy,

- klamki

- linie łączenia blach,

- malowanie wnętrza.

Kolorystyka podwozia i wnętrza to Twoja inwencja, czy ma to odniesienie do rzeczywistości ????

Auto wygląda na wersję szosową, a w środku bez mała rajdówka

 

Mimo powyższych upierdliwości model podoba mi się bardzo. Lakier ekstra (poza paprochami - dlaczego ich nie zlikwidowałeś ?)

 

 

 

 

Ten drugi cytat to nie ja pisałem

 

Pozdrawiam i powodzenia przy kolejnych pracach!

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wrzucam obiecane zdjęcia w plenerze oraz łączenia zderzaków. Klamki i kierunki jeszcze nie poprawione bo zdjęcia robiłem wczoraj, a poprawie je w weekend jak będę miał trochę wolnego czasu. Brud przy łączeniu zderzaka i obok koła jest to nie do końca wytarty wash, którego nie widać normalnie, tylko ze pojawił się na zdjęciach w słońcu.

Tu lakier w słońcu ładnie się mieni

DSC_0100_zps9jnqyfza.jpg

DSC_0099_zpsxvd2vurq.jpg

A tu w cieniu:

DSC_0101_zpsvx1l3k85.jpg

DSC_0102_zpsehqv1veh.jpg

DSC_0103_zpskpue6kjy.jpg

DSC_0104_zpsoxfclrhe.jpg

DSC_0105_zpsvw1uj9if.jpg

DSC_0110_zpsla1sn8jr.jpg

DSC_0112_zps93esndt8.jpg

DSC_0113_zpsp0hqeon0.jpg

DSC_0115_zpsjbsaqg3p.jpg

DSC_0117_zpsuy9g3ufj.jpg

DSC_0119_zps8rbhxwga.jpg

I obiecane łączenie zderzaka:

DSC_0108_zpsal2z6ibe.jpg

DSC_0106_zpsylhcjrhw.jpg

DSC_0107_zpsaadz3zfx.jpg

Cieszę się że model się podoba i dziękuje wszystkim za opinie i uwagi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mój ósmy model nie wygląda w połowie tak dobrze jak Twój drugi... Naprawdę dobra robota, pozazdroszczę szczególnie lakieru, lamp i uszczelek Ale by się pojeździło takim Skyline'em...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.