Skocz do zawartości

Mack DM 600 - AMT/ERTL 1:25


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zagladających do tematu

Dzisiaj przedstawiam Ciągnik siodłowy Mack DM 600, docelowo model będzie ciągnikiem w zestawie do przewozu drewna ale przynajmniej do końca sierpnia będzie tylko ciągnikiem siodłowym.

Nie będę rozpisywał sie nad tym co i jak zrobiłem, relacja z budowy znajduje się tu: Link

Zapraszam do komentowania.

 

2ee5bf31864ffa94.jpg

ba090a53315cb31a.jpg

4d4defbab34bc724.jpg

0d38374beae82d45.jpg

13375c8563dd6e4c.jpg

fa23488ccf921cd6.jpg

d56a69d12812ba7d.jpg

60099c7f857689ed.jpg

13f930ad66bc1d66.jpg

a3f64b0913596a8d.jpg[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia na temat twoich modeli jest wyrobiona , wykonanie i styl 10/10 .

Świetny lakier i świetne detale , chromy ładnie wyglądają , tylne chłapacze i felgi są wyśmienite .

No i oczywiście mój faworyt w tym modelu , piesek na masce , jest przecudny

Generalnie model extra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak każdy twój model i ten robi na mnie duże wrażenie.

 

Ale coś mi się zdaje że na ostatniej fotce opona Ci jeszcze do felgi nie dopasowała (?) ale może mi się tylko zdaje.

 

Natomiast na paku widać łączenie połówek albo też mi się zdaje.

 

Dobra robota Andrzeju !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za Wasze opinie

 

Ale coś mi się zdaje że na ostatniej fotce opona Ci jeszcze do felgi nie dopasowała (?) ale może mi się tylko zdaje.

 

Natomiast na paku widać łączenie połówek albo też mi się zdaje.

 

Ad.1 Opon nie przyklejałem do felg wiec mogła sie nieco zsunąć.

Ad.2 W zbiornikch paliwa szpachlowałem i chromowałem tylko ich boki, a szkoda bo można było całe tak zrobić. Tak czy owak będę musiał to poprawić bo na jednym boku widzę lekkie przetarcie alcladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zawsze wszystko piekne i czyste....chocbym chcial to nic nie znalazlem co by bylo do poprawki ( i pewnie nie tylko ja).Dla mnie kolejne dzieło z pod zanku Tornado...hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie kolegów, a od siebie dodam że mnie najbardziej ciekawią te "tabliczki WARNING" oraz te... złącza do przewodów??

 

Tabliczki to kalkomanie z KFS'u, natomiast złącza (wtyczki) pochodzą z zestawu akcesorii Italeri 720.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzydkiiiiii, fuuuuuj

 

 

 

No bo ile można pisać, że ładne Jeszcze się chłop na samoloty przerzuci

 

 

Andrzej... ty wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej... ty wiesz...

 

No ja wiem

 

 

No bo ile można pisać, że ładne Jeszcze się chłop na samoloty przerzuci

 

 

Jak dobrze poszukasz to znajdziesz moją (aktualną) relację z budowy UH-1B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Oglądałem bacznie całą twoją relację i nie dopatrzyłem się żadnych błędów w twoim modelu, Andrzeju gratuluję tak wspaniałego wykonania modelu. Mam nadzieję ,że jak doczepisz przyczepę, to model zrobi na mnie jeszcze większe wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Na MTM'ie 2008 Mack zajał 2 miejsce no i dokończył żywota jako ciagnik siodłowy:

 

9f0217f9ad9fec87.jpg

 

Zerwałem siodło i zamontowałem kłonice, podpiąłem przyczepę i podłączyłem przewody. Ciągnik trochę przybrudziłem aby nie odbiegał wyglądem zbytnio od przyczepy. Prac przy modelu jeszcze nie ukończyłem, będą jeszcze poprawki w brudzingu i jakiś ładunek. Kilka fotek z tego jak zestaw wygląda obecnie:

 

d69e3fe5d0fb833fm.jpg9f513a7d942bae3fm.jpgfcbc6b2fd6225db2m.jpgd7be848456fb0ce7m.jpg

 

80530eaba4c03a4fm.jpg66143b4be15e3f9em.jpg0fe835eeeabf6760m.jpgf0b25f2a3aff65aam.jpg

 

1590c76b098115c4m.jpgabf2d6821e3110a9m.jpg5b5597906b8e1d2fm.jpg0cd99886b52b7696m.jpg

 

255bd5d81a181147m.jpg3c574e535adfa014m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no przepiękny model Teraz to tylko Panie Andrzeju do lasu się z tym Mack'iem wybrać ,w celu załadunku i porobienia fotek w terenie.

 

 

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy zlego slowa bym nie powiedzial.Piekny model ale te przewody to by mozna tez wybrudzic albo matowe zrobic bo sie az swieca jakby z fabryki byly... i oczywicie gratuluje 2 miejca na MTM....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Tornado jesteś niesamowity, zawsze to podkreślam talent i pomyślunek, bo nie jest sztuką zrobić model, pomalować na szybko i obwiesić toną akcesoriów... Twoje modele są od początku do końca przemyślane i wykonywane z najwyższą chirurgiczną sterylnością gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki koledzy za opinie i komentarze

 

Piekny model ale te przewody to by mozna tez wybrudzic albo matowe zrobic bo sie az swieca jakby z fabryki byly...

 

Prac przy modelu jeszcze nie ukończyłem, będą jeszcze poprawki w brudzingu i jakiś ładunek.

 

Dotyczy to również przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.