Skocz do zawartości

K-3 (Zvezda 1/350 *November* Class)


Wallace

Rekomendowane odpowiedzi

A zatem, jak pisałem niedawno w warsztacie, przed Państwem urocze maleństwo : "K-3 Leninsky Komsomoł". Okręt robiło się bardzo szybko i sprawnie. Elementy pasowały, mały problem z kalkami, ale jakoś daliśmy radę. Niestety z brudzeniem nadal jestem na bakier, więc okręt wygląda, jakby dopiero co ze stoczni wypłynął. Co tu dużo pisać, idealny model na szybki relaks i odetchnięcie np. od 500-elementowego pancernika...

ef25218911da1d6bm.jpg ca5416e0e7e3ecc3m.jpg 78dd5de3a9c83d88m.jpg 28d82b9f0d361382m.jpg

c70395031afc28a4m.jpg 8765b00eb1930bd0m.jpg 6c38afe3015ba88fm.jpg

2256b15396d8a603m.jpg bcf89b2456b71c4am.jpg 0da33a1d21df1b00m.jpg deefcb39f3188185m.jpg

Przepraszam za jakość zdjęć - niestety chwilowo nie mam aparatu i trzaskam z komórki

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co sie wpisalem w relacji ale skoro jeszcze tu mnie nie było... ;)

To tak- Dla czego linia wodna nie trzyma sie linii wodnej wytrasowanej na modelu?

Dla czego nie zrobiłeś poręczy naokoło kiosku?

Urządzenia podnośne na pewno są w odpowiedniej kolejnosci i nie za krzywe troche?

Sorry że sie tak czepiam ale widzialem inne twoje modele i przyzwyczaiłem sie do troche wyzszego poziomu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak- Dla czego linia wodna nie trzyma sie linii wodnej wytrasowanej na modelu?
Wiesz co, nie mam pojęcia, próbowałem naśladować kolegę viewtopic.php?t=2230 ale chyba trochę mi nie wyszło Przyznam szczerze, że mogę jedynie usprawiedliwić się niewiedzą - dopiero TERAZ się zorientowałem, że kalki trzeba było wtopić w zagłębienie

...

Dla czego nie zrobiłeś poręczy naokoło kiosku?
Kurdeee... przegapiłem

...

Urządzenia podnośne na pewno są w odpowiedniej kolejności i nie za krzywe trochę?
Już wyprostowane Co do kolejności - hmm... może faktycznie coś pokopałem...

...

Sorry że się tak czepiam ale widziałem inne twoje modele i przyzwyczaiłem się do trochę wyższego poziomu ;)
Przestań - krytyka jest potrzebna, bo nie chodzi o to żeby zachwalać wszystko co się na forum pojawia, ale żeby "zmusić" autorów do lepszej pracy Dzięki za uwagi. Przyznam szczerze, że chyba za szybko chciałem mieć ten model "z głowy" i trochę się pospieszyłem. Obiecuję wrócić do "nieco lepszego poziomu" - nie spieszyć się i robić dokładniej. Dzięki za konstruktywną krytykę.

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że chyba za szybko chciałem mieć ten model "z głowy" i trochę się pospieszyłem.

też odniosłem takie wrażenie, choć cieszę się że model został ukończony

o niedostatkach napisał już korsarz

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ta firmowa podstawka - odrzuca człowieka - jakieś drewienko plus mosiężne słupki

dlatego w moim podstawka Zvezdy wciąż tymczasowo co jakiś czas rozglądam się za czymś co można by zaadaptować na słupki ale jakoś nic mi w oko nie wpadło ciekawego

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woziłem się z tematem słupków pod mojego Bismarcka.

Polecam "klamki/gałki" meblowe - po odcięciu elementu za który otwiera się szafkę - pozostaje ładny, nagwintowany cokolik. W sklepach z akcesoriami meblowymi do wyboru do koloru lub w marketach typu LeroiMerlin.

 

zdjęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale rozumiem.

Przedstawiłem tylko "sposób na".

BTW, jest naprawdę spory wybór wzorów i stylów gałek do otwierania szafek - jestem pewien, że coś dobierzesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.... podstawka faktycznie średnia, ale leń mnie ogarnął i nie chce mi się już nic w niej zmieniać. Obecnie pracuję nad K-19 i tam jest taka sama podstawka - pomaluję ją na brązowo Ogólnie model średnio udany, ale cóż, człowiek uczy się na błędach - mam nadzieję, że ta "lekcja" zaprocentuje w przyszłości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.