Skocz do zawartości

USS Alabama by Kostas Katseas!


taltos1

Rekomendowane odpowiedzi

no.tips

Może nie expert od brudzenia ale widziałem sporo jednostek

nie widziałem tak obdrapanego i zasyfionego pancernika

zrozumiałbym jeszcze obdrapania na burtach ale te na nadbudówkach to przesada

Ja wiem że są osoby co syfia wszystko nie patrząc gdzie, co i ile, aby tylko usyfić

Moze zarzucić jeszcze błoto na pokład idac tym tokiem rozumowania

 

Zmienię zdanie jeśli wykonawca modelu pokarze mi tak osyfioną Alabamę na fotce z tamtego okresu

 

Jeszcze jedno pytanie do autora

co robi ten śmietnik na dachu wieży

kkalabama22.jpg

 

Widziałeś kiedyś cumy ? Miałeś okazje je przeciągać?

Ja wiem ile ważą bo taką okazje miałem i psycholem musiał być ktokolwiek kto kazał je tam położyć !

Miejsce cum jest na pokładzie a nie na dachu wieży z której ciężko je zdjąć już nie mówiąc o wciąganiu ich tam

 

http://www.navsource.org/archives/01/016041.jpg USS Alabama 1942 rok

 

Jeszcze jedno w czasie postoju bandera powinna sie znajdować na rufowym flagsztoku i powinny byc wywieszone flagi sygnałowe informujące o aktualnym położeniu (postój) okrętu, by dowódcy innych jednostek wiedzieli co w danym momencie zamierza Alabama

bo na przykład może zacząć wykonywać manewr, albo po jej "sterburcie" znajduje się holownik który ją przepycha

Kotwicy z daleka nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się podoba gdybym tak potrafił to nie dałbym cum na wierzy i na ciemnym kamuflarzu nie drapałbym do czystego metalu. Reszta mi pasuje.Pięknie zrobione. Może i ja kiedyś tak będę robił.Pozdrowienia dla wszystkich okrętowych "czyściochów" i dla "brudasów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może te odrapania na nadbudówkach powstały w wyniku nieprzyjacielskiego ostrzału?

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/39/USS_Alabama_(BB-60).jpg

Na tym zdjęciu są zarówno "zadrapania" jak i rdza. Może tu jest tego wszystkiego nieco za dużo, niemniej do mnie ten model przemawia.

Co do cum masz rację, ale oceniając autora po jednym modelu jesteś moim zdaniem nieco niesprawiedliwy drogi Balrogu.

 

http://www.modelshipgallery.com/gallery/users/Kostas-Katseas/user-index.html

Pod tym linkiem możesz popatrzeć na inne okręty tego autora, i jak zapewne zauważysz nie jest on jakimś wybitnym maniakiem "syfienia" okrętów, a jego modele to prawdziwe dzieła sztuki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.Moodel jak dla mnie zjawiskowy;mozna ogladac i ogladac.Naprawde dla mnie model pomalowany i zostawiony w macie wyglada jak zabawka...

Modelarstwo redukcyjne polega na jak najwiernieszym odwzorowaniu rzeczywistego egzemplarza wlacznie z syfem.

Ale w tej skali weathering ma inne znaczenie.Nie mozna wykonac obic adekwatnych do tej skali bo po prostu beda niewidoczne golym okiem;a nie wszystkie modele sa pokazywane tylko na forum,gdzie widac wiele detali na zoomie.Nie na wszystkich zawodach sedziowie uzywaja szkiel,lup itp.Wiec obecne standardy modelarskie obejmuja przejaskrawienia i wyolbrzymienia w dziedzine weatheringu sluza zauwazalnosci malego modelu na wielkim stole i w gablocie.

A poza tym kazdy kontrowersyjny model wzmaga dyskusje i wymiane pogladow a o to chyba chodzi na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.