Skocz do zawartości

I-400 - Tamiya 1:350


deptak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Model jak w temacie zlozony prosto z pudla. In-box byl juz zamieszczony na forum, wiec nie bede sie powtarzal.

I-400boczek.jpg

I-400oddziobu.jpg

I-400szczegoly1.jpg

I-400szczegoly2.jpg

I-400.jpg

I-400odrufy.jpg

Podczas brudzenia niespodziewanie zaczela mi sie marszczyc i zlazic farba na hangarze, czego niestety nie udalo mi sie dobrze naprawic. Sprawa jest o tyle dziwna, ze kadlub (czesc nawodna) malowany ta sama farba i traktowany ta sama mieszanka brudzaca zniosl to bez zadnych problemow.

 

Pozdrawiam Przemas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękniusi

 

Podczas brudzenia niespodziewanie zaczela mi sie marszczyc i zlazic farba na hangarze, czego niestety nie udalo mi sie dobrze naprawic. Sprawa jest o tyle dziwna, ze kadlub (czesc nawodna) malowany ta sama farba i traktowany ta sama mieszanka brudzaca zniosl to bez zadnych problemow.

 

Może na hangarze przed malowaniem była jakaś tłusta plamka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prawdzie napisałeś, że prosto z pudła, ale brakuje mi tu relingów, które znacznie podniosłyby poziom realizmu (może kiedyś dorobisz ). Ale i tak całość prezentuje się bardzo okazale Zwłaszcza brudzenie robi pozytywne wrażenie. No i wielki plus za temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bog zaplac za dobre slowa. Cieszy mnie ze sie podoba.

Co do farb:

czesc podwodna: Tamiya XF-9-hull red

czesc nawodna: White Ensign Models - IJN Maizuru grey - maja cala serie do malowania japonskich cudow techniki, samego szarego jest chyba ze cztery

poklad to mieszanka Tamiya w/g przepisu w instrukcji.

Brudzenie to pigmenty MIG oraz "zestaw do makijazu"Tamiya

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maja cala serie do malowania japonskich cudow techniki, samego szarego jest chyba ze cztery

Dokładnie są to Sasebo Naval Arsenal, Kure Naval Arsenal, Maizuru Naval Arsenal, Yokosuka Naval Arsenal. W zależności od stoczni stosowano różne odcienie szarego. Stąd taka ilość szarości

 

czesc nawodna: White Ensign Models - IJN Maizuru grey

Błąd to raczej nieuchwytny na podstawie zamieszczonych zdjęć, no ale skoro sam się przyznałeś to napiszę, że I-400 powstał w stoczni w Kure (I-401 i I-402 powstały w Sasebo) więć powinieneś użyć tej właśnie farby. Oczywiście w niczym nie zmienia to pozytywnego odbioru modelu. A tak przy okazji napisz jak się maluje farbami WEM, bo co jakiś czas o nich myślę i chyba w końcu się skuszę (pomimo, że to olejne od których raczej odchodzę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzieki za wyjasnienie z odzcieniami szarosci. Jezeli chodzi o malowanie, to areografem odbylo sie bez zadnych problemow. Rozcienczalem White Spirit (mysle, ze odpowiednik Wamodu) pomimo, ze wydaja sie dosc zadkie. A rodzinka, tez nie nazekala na zapaszki. Wydaje sie ze stosunkowo szybko schna, przez co malowanie pedzelikiem bylo dla mnie koszmarem i wlasciwie bylo dozwolone tylko jednkrotne przeciagniecie pedzlem po elemencie, nastepne zmazywalo i polozona wczesniej warstwe.

 

To chyba wszystko

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.