Skocz do zawartości

F-86E Sabre| Italeri 1/48


Messershmitt1996

Rekomendowane odpowiedzi

Poprzedni warsztat utknął z powodu braku czasu, jednak ten postaram się dociągnąć do końca. Oby wystarczyło zapału

 

Więc zacznijmy od In-Boxa

 

Kalki, jest ich sporo:

p8080335.jpg

No i drobnica:

p8080337.jpg

Wypraski:

p8080344q.jpg

p8080343x.jpg

p8080342.jpg

p8080339.jpg

p8080348.jpg

p8080346.jpg

Kupiłem preparaty Wamodu, tylko takie były w sklepie :( :

p8080351.jpg

 

Za kilka godzin dodam pewnie pierwszą aktualizację

 

colour333a.jpg Wie ktoś co to za malowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

colour333a.jpg Wie ktoś co to za malowanie?

 

Samolot cel QF-86 wersja H stacjonujący w NAS China Lake 1974

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie kochali nas wtedy za bardzo

Anyway. Jako że maszyna jak i kamo przypomina bardzo to co było malowane na naszych LIMach (jak by nie patrzeć wtedy wrogami), znaki kalibracyjne (biało czarna szachownica) zmienione zostały na "polskie" szachownice. Oprócz tej maszyny z tymi znakami latały maszyny o nubo 31402, 31408, 22122, 25746, 31314, 22090, 22094.

Jest jeszcze możliwość że osoba z tego programu miała coś wspólnego z Polską, i w ten sposób "uczciła" swoje powiązania z krajem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pomalowany, delikatnie zwashowany, wycieniowany oraz wsadzony dobrze Nie umiem robić fotek, dlatego może wydawać się, że jest tak jak mówisz.

 

Dzięki za odpowiedz Moses

 

Do modelu doszły skrzydła, oraz skończyłem szpachlowanie:

p8080302.jpg

p8080303.jpg

Tak, fotel wchodzi bez problemu:

p8080301.jpg

Wklejone dobrze(dowód):

p8080306.jpg

Jak pomalować tę część? Chodzi mi o te kabelki i inne uwypuklenia :

p8080305.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie umiem robić fotek

a właśnie że robisz super fotki

 

Dzięki, ale przekłamują kolory :/

 

Mam kolejne pytanie. Malować metalizerem MM Z emalii ( polecony w łódźkim sklepie) czy coś innego. Jestem praktycznie przekonany do malowania sprayem z OBI, wiem brzmi głupio, ale kolega na P51 w 1/72 osiągnął efekt naprawdę dobry. Nie wiem czy uda mi się pędzlem dorównać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj męczyłem się z malowaniem. Z samego rana poleciałem do samochodowego po spray No i cóż mogę powiedzieć poza tym, że jestem zadowolony .

p8090309.jpg

p8090308.jpg

p8090310.jpg

p8090312.jpg

To sprawca całego zajścia:

p8090313.jpg

Do kabiny wleciało mi trochę tego brokatu czyli muszę jakoś to naprawić Chyba zostaje pomalowanie od nowa przez tę dosyć sporą, na szczęście, dziurę w kadłubie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.